
'Messi wil Barcelona per direct verlaten'
BARCELONA (ANP) - Lionel Messi heeft het bestuur van Barcelona laten weten na ongeveer 20 jaar per direct bij de club te willen vertrekken. Dit melden diverse media in Spanje en Argentinië, het geboorteland van de mogelijk beste voetballer ter wereld. Barcelona zou de informatie inmiddels hebben bevestigd.
Formeel heeft Messi nog een contract tot 2021 bij Barcelona, waar hij zijn hele loopbaan tot dusver speelde. De Argentijn beroept zich echter op een clausule, die het hem vrij gemakkelijk maakt weg te gaan. Met name vanuit de Premier League in Engeland zou belangstelling voor de speler zijn.
Barcelona zou de Argentijn inmiddels hebben laten weten dat de club hem aan het contract wil houden. De clausule waarmee Messi eenzijdig zijn contract wil beëindigen, zou volgens diverse bronnen zijn verlopen op 10 juni. Volgens de voetballer geldt die einddatum echter niet omdat het seizoen vanwege het coronavirus is onderbroken en verlengd.
700 miljoen euro
"De club beschouwt het contract volledig bindend tot 30 juni 2021", meldde een bron binnen de club aan persbureau Reuters. Dat betekent dat de vastgestelde afkoopsom in het contract van Messi staat op 700 miljoen euro.
Het is bijzonder onrustig bij Barcelona, sinds de nederlaag (8-2) in de kwartfinale van de Champions League tegen Bayern München. De Spaanse titel ging eerder al naar Real Madrid. Messi heeft de afgelopen dagen zelf nog niet veel gezegd over zijn plannen.
Inmiddels is oud-speler Ronald Koeman aangesteld als trainer bij de Catalanen. De bij Oranje vertrokken coach zou graag zien dat Messi blijft.
Messi werd 10 keer kampioen met Barcelona en won 4 keer de Champions League. Hij werd 6 keer uitgeroepen tot beste speler van de wereld.
Meer uit Voetbal
MOSTAR (ANP) - FC Utrecht is de play-offs om een plaats in het hoofdtoernooi van de Europa League begonnen met een overwinning. In het Bosnische Mostar won de ploeg van trainer Ron Jans met 2-0 van Zrinjski Mostar. De return in Utrecht is volgende week.
9 uur geledenSOFIA (ANP) - AZ heeft een knappe zege geboekt in de play-offs van de Conference League. De ploeg van coach Maarten Martens won in Bulgarije met 2-0 het eerste duel met Levski Sofia. Ibrahim Sadiq en Troy Parrott maakten in het nagenoeg uitverkochte nationale stadion van Sofia de doelpunten. Over een week kan AZ in de return in Alkmaar deelname aan de groepsfase van het derde Europese clubtoernooi veiligstellen.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Coach Erik ten Hag heeft vlak voor aanvang van de Bundesliga nog een nieuwe speler erbij gekregen bij Bayer Leverkusen. De club presenteerde de Franse international Loïc Badé als aanwinst. De centrale verdediger is voor een bedrag van naar verluidt 20 miljoen euro overgenomen van de Spaanse club Sevilla. Hij heeft een contract van vijf jaar getekend.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Premier League heeft het transferrecord gebroken. Volgens FootballTransfers.com komt het totaalbedrag van deze transferperiode boven de 2,7 miljard euro die in de zomer van 2023 door de Engelse clubs werd uitgegeven. Met de transfer van de Zwitser Noah Okafor van AC Milan naar Leeds United werd het record overschreden. Met deze overgang was 20 miljoen euro gemoeid.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Voetballer Jeremie Frimpong (24) is enkele weken uitgeschakeld met een blessure aan zijn hamstring. Liverpool-coach Arne Slot zei tijdens een persconferentie dat de verdediger tot en met de interlandperiode van Oranje er bij Liverpool uitligt. Dat betekent dat Frimpong de kwalificatie-interlands voor het WK van 2026 thuis tegen Polen en uit tegen Litouwen hoogstwaarschijnlijk zal missen.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé (26) heeft zijn contract met FC Barcelona verlengd tot 2030. De Franse verdediger maakte in 2022 de overstap van FC Sevilla naar FC Barcelona. Destijds was er een bedrag van 50 miljoen euro gemoeid met zijn overgang.
17 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Copa Sudamericana-wedstrijd tussen het Argentijnse Independiente en Universidad de Chile is gestaakt na supportersgeweld op de tribunes. In de rust in Buenos Aires ging het mis, nadat Chileense fans stenen hadden gegooid naar de thuisfans. Vervolgens bestormden Argentijnen het uitvak en vielen daar supporters aan.
21 uur geleden