
Messi verlaat Barcelona en vliegt richting Parijs
BARCELONA (ANP) - Lionel Messi is op het vliegveld van Barcelona gesignaleerd. De Argentijnse aanvaller lijkt op weg naar Parijs, waar Paris Saint-Germain hem medisch wil keuren.
Op beelden is te zien dat Messi samen met zijn vrouw Antonella en drie zonen, Thiago, Mateo en Ciro voor de vertrekhal van het vliegveld Barcelona El-Prat uit een auto stapt. Politieagenten begeleiden hem richting de juiste gate en proberen toegestroomde cameraploegen en fotografen op afstand te houden.
Even eerder zagen tientallen journalisten en supporters van Barcelona hoe Messi zijn huis verliet. Zij zagen ook Luis Suárez vertrekken. De boezemvriend van Messi, inmiddels spelend voor Atlético Madrid, was kennelijk even naar Messi gekomen om afscheid te nemen.
Transfervrij
Lionel Messi heeft overeenstemming bereikt over een 2-jarig contract bij de Franse topclub, zo meldde de bekende sportkrant L'Équipe eerder op dinsdag al. De bedoeling zou zijn dat hij woensdag al wordt gepresenteerd. PSG heeft de berichtgeving nog niet bevestigd. Jorge Messi, de vader van de topvoetballer, heeft dinsdag aan verschillende Spaanse media laten weten dat zijn zoon voor Paris Saint-Germain gaat voetballen.
De transfervrije Messi onderhandelde de afgelopen dagen met PSG. Hij was op zoek naar een nieuwe club omdat FC Barcelona hem niet meer kan betalen. PSG denkt dat het met de 34-jarige Messi eindelijk de Champions League kan winnen. Messi zou jaarlijks ruim 35 miljoen euro gaan verdienen.
De zesvoudig wereldvoetballer van het jaar kan een aanval gaan vormen met Neymar en Kylian Mbappé. De Nederlander Georginio Wijnaldum tekende deze zomer ook bij PSG.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is terug in de selectie van FC Barcelona. Dat meldt zijn club op X. De 28-jarige middenvelder is na een lichte blessure weer fit genoeg om donderdag in de Champions League uit bij Newcastle United te kunnen spelen. De Jong deed afgelopen zondag nog niet mee tijdens het competitieduel met Valencia.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft dinsdag na de thuisnederlaag (2-3) in de Champions League tegen Qarabag FK uit Azerbeidzjan hoofdtrainer Bruno Lage ontslagen. Lage had sinds september vorig jaar de leiding over het team van de Portugese topclub. Hij won de nationale beker en de Portugese supercup. Benfica eindigde als tweede, maar wist zich ten koste van Fenerbahçe wel te plaatsen voor de Champions League.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft opnieuw een hoofdrol gespeeld. De 38-jarige Argentijn stond met een doelpunt en een assist aan de basis van een 3-1-overwinning van Inter Miami op Seattle Sounders. Het duel in de Major League Soccer (MLS) was beladen nadat de finale van de Leagues Cup tussen beide clubs onlangs nog op vechtpartijen was uitgelopen.
11 uur geleden