Messi verlaat Barcelona en vliegt richting Parijs
BARCELONA (ANP) - Lionel Messi is op het vliegveld van Barcelona gesignaleerd. De Argentijnse aanvaller lijkt op weg naar Parijs, waar Paris Saint-Germain hem medisch wil keuren.
Op beelden is te zien dat Messi samen met zijn vrouw Antonella en drie zonen, Thiago, Mateo en Ciro voor de vertrekhal van het vliegveld Barcelona El-Prat uit een auto stapt. Politieagenten begeleiden hem richting de juiste gate en proberen toegestroomde cameraploegen en fotografen op afstand te houden.
Even eerder zagen tientallen journalisten en supporters van Barcelona hoe Messi zijn huis verliet. Zij zagen ook Luis Suárez vertrekken. De boezemvriend van Messi, inmiddels spelend voor Atlético Madrid, was kennelijk even naar Messi gekomen om afscheid te nemen.
Transfervrij
Lionel Messi heeft overeenstemming bereikt over een 2-jarig contract bij de Franse topclub, zo meldde de bekende sportkrant L'Équipe eerder op dinsdag al. De bedoeling zou zijn dat hij woensdag al wordt gepresenteerd. PSG heeft de berichtgeving nog niet bevestigd. Jorge Messi, de vader van de topvoetballer, heeft dinsdag aan verschillende Spaanse media laten weten dat zijn zoon voor Paris Saint-Germain gaat voetballen.
De transfervrije Messi onderhandelde de afgelopen dagen met PSG. Hij was op zoek naar een nieuwe club omdat FC Barcelona hem niet meer kan betalen. PSG denkt dat het met de 34-jarige Messi eindelijk de Champions League kan winnen. Messi zou jaarlijks ruim 35 miljoen euro gaan verdienen.
De zesvoudig wereldvoetballer van het jaar kan een aanval gaan vormen met Neymar en Kylian Mbappé. De Nederlander Georginio Wijnaldum tekende deze zomer ook bij PSG.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
44 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
4 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
7 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
20 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
20 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
21 uur geleden