Messi verdient verreweg het meest in Amerikaanse competitie
NEW YORK (ANP) - Lionel Messi is met een flinke voorsprong de grootverdiener in de Amerikaanse voetbalcompetitie. De Argentijnse wereldkampioen krijgt volgens openbare cijfers van de spelersorganisatie van de Major League Soccer jaarlijks een recordbedrag van zeker een kleine 20 miljoen euro van zijn club Inter Miami. Maar mede-eigenaar Jorge Mas kondigde eerder aan dat dit door sponsordeals zeker twee keer zo hoog uitkomt.
De Italiaanse aanvaller Lorenzo Insigne volgt met een jaarsalaris van zo'n 15 miljoen euro bij Toronto FC. De afstand naar de Zwitser Xherdan Shaqiri op plek 3 is groot. De aanvaller krijgt een kleine 8 miljoen euro van Chicago Fire. Ook onder anderen Javier 'Chicharito' Hernandez uit Mexico en de Italiaan Federico Bernardeschi staan in de top 10.
De officiële salarissen van Sergio Busquets en Jordi Alba, ploeggenoten van Messi sinds hun komst van FC Barcelona, bedragen 'slechts' 1,7 miljoen en 1,2 miljoen euro. In Spanje verdienden ze veel meer, waardoor het ook hier waarschijnlijk is dat er een aanvullende sponsordeal is.
Inter Miami maakt geen kans meer om de play-offs om het kampioenschap te halen. Zonder Messi speelde de club uit Florida woensdag lokale tijd op eigen veld 2-2 tegen Charlotte FC.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
1 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden