Messi twijfelgeval voor kwalificatiewedstrijd tegen Paraguay
BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Het is nog twijfelachtig of aanvoerder Lionel Messi kan meespelen met de Argentijnse voetbalploeg in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Paraguay. Bondscoach Lionel Scaloni heeft Messi, die wedstrijden van Inter Miami miste door een spierblessure, wel opgeroepen en de 36-jarige sterspeler heeft ook goed meegetraind voor de wedstrijd van donderdag.
"Voor hem is nog een keer trainen belangrijk. Ik zal nog met hem overleggen om te beslissen of hij wel of niet speelt, maar daarvoor moet ik eerst met hem praten en vooral zeker weten dat hij kan starten", aldus de bondscoach. "We hebben nog een wedstrijd tegen Peru en het is niet makkelijk om zeker te weten of hij inzetbaar is. Het belangrijkste is dat hij zich goed voelt. Wat bij ons voor rust zorgt is dat als hij niet fit is, degene die hem vervangt het net zo goed zal doen."
In de selectie van de wereldkampioen ontbreken Ángel Di María en Ángel Correa. "We weten dat er belangrijke afwezigen zijn, maar de vervangers zijn heel capabel", zei Scaloni daarover.
Argentinië speelt donderdag in Buenos Aires tegen Paraguay en op 17 oktober in Lima tegen Peru. De wereldkampioen won de eerste twee kwalificatiewedstrijden.
Meer uit Voetbal
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
8 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
28 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
1 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
4 uur geleden