Messi terug in Argentinië voor 'kampioensviering' tegen Panama
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Lionel Messi is terug in Argentinië voor de eerste voetbalinterland op eigen bodem sinds hij met het nationale team wereldkampioen werd in Qatar. De sterspeler voegt zich bij de selectie van bondscoach Lionel Scaloni die zich gaat voorbereiden op de oefenwedstrijd tegen Panama komende donderdag in stadion Monumental in Buenos Aires.
De 63.000 beschikbare kaarten voor het vriendschappelijke duel waren binnen twee uur uitverkocht. De wedstrijd dient ook als een soort huldiging. De Argentijnse voetbalfederatie heeft festiviteiten gepland om de wereldtitel te vieren. Messi leidde eind vorig jaar Argentinië in Qatar naar zijn derde wereldtitel door in de finale Frankrijk na strafschoppen te verslaan.
De aandacht van de media voor de wedstrijd is enorm. Er kwamen bij de bond 130.000 aanvragen voor een accreditatie binnen, terwijl de perstribune plaats heeft voor 344 journalisten.
Grote eer
Voorzitter Claudio 'Chiqui' Tapia van de Argentijnse bond verwelkomde Messi op Twitter. "Je hebt nooit opgegeven. En vandaag ben je terug in je land als wereldkampioen. Het is een grote eer."
Messi verloor zondag nog met zijn club Paris Saint-Germain in de Franse competitie met 2-0 van Stade Rennes.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
4 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
4 uur geleden