Messi terug in Argentinië voor 'kampioensviering' tegen Panama
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Lionel Messi is terug in Argentinië voor de eerste voetbalinterland op eigen bodem sinds hij met het nationale team wereldkampioen werd in Qatar. De sterspeler voegt zich bij de selectie van bondscoach Lionel Scaloni die zich gaat voorbereiden op de oefenwedstrijd tegen Panama komende donderdag in stadion Monumental in Buenos Aires.
De 63.000 beschikbare kaarten voor het vriendschappelijke duel waren binnen twee uur uitverkocht. De wedstrijd dient ook als een soort huldiging. De Argentijnse voetbalfederatie heeft festiviteiten gepland om de wereldtitel te vieren. Messi leidde eind vorig jaar Argentinië in Qatar naar zijn derde wereldtitel door in de finale Frankrijk na strafschoppen te verslaan.
De aandacht van de media voor de wedstrijd is enorm. Er kwamen bij de bond 130.000 aanvragen voor een accreditatie binnen, terwijl de perstribune plaats heeft voor 344 journalisten.
Grote eer
Voorzitter Claudio 'Chiqui' Tapia van de Argentijnse bond verwelkomde Messi op Twitter. "Je hebt nooit opgegeven. En vandaag ben je terug in je land als wereldkampioen. Het is een grote eer."
Messi verloor zondag nog met zijn club Paris Saint-Germain in de Franse competitie met 2-0 van Stade Rennes.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
5 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
14 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden