Messi tekent contract tot 2026 bij Inter Miami
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zijn handtekening gezet onder een contract tot 2026 bij Inter Miami. In die verbintenis is een optie van nog een seizoen opgenomen. De Argentijnse vedette zal zondag bij zijn nieuwe club worden gepresenteerd.
"Ik kijk uit naar mijn volgende stap bij Inter Miami in de Verenigde Staten", liet Messi via zijn nieuwe club weten. De wereldkampioen arriveerde afgelopen week al met zijn familie in een privévliegtuig in Florida. Messi, die overkomt van Paris Saint-Germain, debuteert waarschijnlijk op 21 juli tegen de Mexicaanse club Cruz Azul. Dat is een wedstrijd in het kader van de nieuwe Leagues Cup, een toernooi tussen clubs uit de MLS en de Mexicaanse competitie. Inter Miami staat voorlopig vijftiende en laatste in de Eastern Conference van de MLS.
FC Barcelona slaagde er afgelopen zomer niet in om Messi aan te trekken. "Het had me geweldig geleken om daar weer te spelen, maar het kon gewoon niet", vertelde Messi. "Ik wilde echt graag terugkeren. Maar ik heb ook gehoord dat ze spelers moesten verkopen of dat andere spelers salaris moesten inleveren. Daar wilde ik geen aandeel in hebben."
Messi verkoos het aanbod van Inter Miami boven het astronomische voorstel van Al Hilal, waar hij naar verluidt bijna 400 miljoen euro kon verdienen. Messi zou bij Inter Miami zo'n 55 miljoen euro per jaar verdienen. Hij profiteert ook mee van het voordeel dat Apple en Adidas hebben van zijn komst naar de Amerikaanse voetbalcompetitie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
21 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
21 uur geleden