
Messi speelt 26e wedstrijd op WK en is weer een record rijker
LUSAIL (ANP) - Lionel Messi is weer een record rijker. De 35-jarige sterspeler van Argentinië verschijnt om 16.00 uur (Nederlandse tijd) aan de aftrap van de WK-finale tegen Frankrijk en wordt zo de speler met de meeste duels op een mondiale eindronde. Messi speelt in het Lusail-stadion zijn 26e WK-wedstrijd.
De Duitser Lothar Matthäus voetbalde 25 wedstrijden op een WK. Miroslav Klose kwam voor Duitsland tot 24 interlands op een mondiale eindronde. Klose is met zestien doelpunten nog altijd topscorer aller tijden van het WK. De Braziliaan Ronaldo volgt met vijftien treffers. Messi staat op elf doelpunten, waarmee hij wel topscorer aller tijden van Argentinië op het WK is. De aanvaller van Paris Saint-Germain gaf tot dusver acht assists op de vijf WK's waar hij aan meedeed.
De finale in Qatar is de 172e interland voor Messi. Hij maakte 96 doelpunten voor zijn land.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet komend seizoen bij de eerste twee clubs in de Eredivisie eindigen. Technisch directeur Alex Kroes noemt die doelstelling in een interview op de website van de Amsterdamse club.
13 minuten geledenZURICH (ANP) - Chasity Grant vervangt Daniëlle van de Donk bij de Oranjevrouwen in het tweede EK-duel met Engeland. Het is niet duidelijk of Van de Donk niet fit is of dat het om een tactische wijziging gaat. De overige tien speelsters deden ook vanaf de aftrap mee in het gewonnen openingsduel met Wales zaterdag (3-0).
36 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea-trainer Enzo Maresca roemde zijn aankoop João Pedro, die het duel met Fluminense in de halve finale van het WK voor clubteams besliste met twee treffers. "Ik ben heel blij voor João. Hij heeft de kwaliteit om wedstrijden zoals deze te beslissen, maar hij was ook op vakantie, dus hij is iets frisser dan de rest", aldus de coach.
8 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea staat zondag in de finale van het WK voetbal voor clubs. De Londenaren wonnen in het MetLife Stadium van East Rutherford voor ruim 70.000 toeschouwers met 2-0 van het Braziliaanse Fluminense. Chelsea speelt de eindstrijd in hetzelfde stadion tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Real Madrid en Paris Saint-Germain. Dit duel staat woensdag eveneens in New Jersey op het programma.
18 uur geledenLUZERN (ANP) - Zweden heeft op het EK voetbal in Zwitserland met 3-0 gewonnen van Polen. Het elftal van bondscoach Peter Gerhardsson won op dinsdagavond het tweede groepsduel door drie rake kopballen in de Swissporarena van Luzern. Zweden verzekerde zich net als Duitsland van een plaats in de kwartfinales. Polen en Denemarken zijn in Groep C uitgeschakeld.
18 uur geledenBAZEL (ANP) - Duitsland heeft de tweede groepswedstrijd op het EK in Zwitserland met 2-1 gewonnen van Denemarken. Daarmee is Duitsland dicht bij de kwartfinales. Duitsland had het eerste groepsduel met Polen ook al met 2-0 gewonnen en speelt nog tegen Zweden.
20 uur geledenZURICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft een kleine 24 uur voor het EK-duel met titelverdediger Engeland nog geen duidelijkheid over de inzetbaarheid van al zijn beoogde basisspeelsters. "We gaan zo tijdens de training bekijken of iedereen fit is. Ik heb nog geen opstelling bekendgemaakt, omdat dat niet kan", zei Jonker aan het einde van zijn persconferentie, waarna hij niet meer wilde aangeven van wie het meespelen twijfelachtig is.
22 uur geleden