Messi scoort vier keer voor Barcelona in Camp Nou
BARCELONA (ANP) - Lionel Messi had vier duels op rij niet gescoord voor FC Barcelona, maar in de thuiswedstrijd tegen laagvlieger SB Eibar (5-0) was de Argentijnse sterspeler weer ouderwets op dreef. Hij bracht de eerste vier treffers van de Spaanse kampioen op zijn naam. De Braziliaan Arthur zorgde in de voorlaatste minuut voor de eindstand.
Messi scoorde drie keer tussen de 14e en 40e minuut. Het was zijn 54e hattrick in zijn loopbaan en zijn vierde in de eerste helft van een wedstrijd. In de 87e minuut trof de onnavolgbare aanvoerder opnieuw doel. Messi scoorde voor de zevende keer in zijn carrière ten minste vier goals in een wedstrijd. Hij staat in La Liga nu op achttien treffers.
Frenkie de Jong moest bij de thuisclub op de bank beginnen, evenals de Deense aanwinst Martin Braithwaite (ex-Leganés). De Nederlandse middenvelder kwam in de 59e minuut het veld in voor Sergio Busquets. Ook Braithwaite mocht invallen, in de 72e minuut voor Antoine Griezmann. Hij stond aan de basis van 4-0 en 5-0.
Barcelona staat voorlopig bovenaan met 55 punten. Real Madrid speelt zaterdagavond bij Levante en herovert met een zege de koppositie.
Opvallend waren vooraf de vele witte zakdoekjes die in Camp Nou te zien waren. Een deel van de aanhang van Barça is ontevreden over het bestuursbeleid, vooral op supportersgebied. Dankzij Messi ontstond er toch nog snel een vrolijke stemming in het stadion.
Barcelona speelt dinsdag in de achtste finales van de Champions League in Italië tegen Napoli.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
48 minuten geledenSAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.
49 minuten geledenZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
12 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
16 uur geleden