Messi roept op tot einde aan geruzie bij Barça
BARCELONA (ANP) - Lionel Messi heeft opgeroepen tot "een einde" aan de discussies die plaatsvinden binnen FC Barcelona. "Na zoveel meningsverschillen zou ik daar graag een einde aan willen maken", zei de Argentijnse sterspeler in een interview met de Spaanse krant Sport. "We moeten alle mensen van Barcelona verenigen en ervan uitgaan dat het beste nog moet komen."
De 33-jarige Messi laat zich sinds vorig jaar regelmatig negatief uit over de club waar hij vrijwel zijn hele leven heeft gevoetbald. Hij haalde dit jaar onder meer uit naar technisch directeur Eric Abidal en voorzitter Bartomeu en liet hij zich kritisch uit over zijn medespelers. Vrijdag uitte hij op sociale media nog zijn onvrede over het vertrek van Luis Suárez naar Atlético Madrid.
Messi verwijst in het interview ook naar afgelopen zomer, toen hij een vertrek bij de Catalaanse club probeerde te forceren. Dat mislukte doordat hij niet onder zijn contractbepalingen vandaan kon. "Ik neem verantwoordelijkheid voor mijn fouten", stelt hij. "Als ze zouden bestaan, waren die alleen maar bedoeld om een beter en sterker FC Barcelona te creëren."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.
28 minuten geledenTORONTO (ANP) - Het Kroatische doelpunt dat Joško Gvardiol in de 13e minuut van de blessuretijd maakte tegen Portugal is afgekeurd op basis van informatie van een chip in de bal. Dat heeft de FIFA in de nacht van donderdag op vrijdag via X bekendgemaakt. Volgens de FIFA kon door de zogenoemde Connected Ball Technology worden vastgesteld dat de Kroatische international Igor Matanović in aanloop naar het doelpunt de bal raakte en er daardoor sprake was van buitenspel van Mario Pašalić.
1 uur geledenTORONTO (ANP) - Portugal speelt in de achtste finales van het WK tegen Spanje. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won in de nacht van donderdag op vrijdag in Toronto met 2-1 van Kroatië. Het winnende doelpunt van Gonçalo Ramos viel in de 95e minuut. De Kroatische gelijkmaker van Joško Gvardiol werd in de 13e minuut van de blessuretijd afgekeurd wegens buitenspel.
2 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
18 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
19 uur geleden