Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi redt Paris SG met twee treffers in duel met Leipzig

Messi redt Paris SG met twee treffers in duel met Leipzig

PARIJS (ANP) - Lionel Messi heeft Paris Saint-Germain aan de overwinning geholpen in de thuiswedstrijd tegen RB Leipzig (3-2). De Argentijnse sterspeler scoorde in het laatste halfuur twee keer en voorkwam daarmee nieuw puntenverlies van de Franse club in groep A van de Champions League.

Georginio Wijnaldum viel bij de thuisclub na een uur in. Paris SG leidt in de poule met 7 punten, gevolgd door Manchester City (6 punten), Club Brugge (4) en Leipzig (0).

Uit een scherpe counter opende Paris SG de score in de 9e minuut. Kylian Mbappé ging op hoge snelheid op avontuur en haalde vervolgens krachtig uit, 1-0. Nog geen 20 minuten later maakte André Silva van dichtbij gelijk na een harde en lage voorzet van Angeliño (1-1).

Penalty's

Leipzig kwam in de 57e minuut dankzij de Fransman Nordi Mukiele verrassend op voorsprong (1-2). Het was Messi die daarna voor PSG een pijnlijke nederlaag voorkwam. Hij scoorde eerst op aangeven van Mbappé. Daarna benutte Messi een strafschop. Hij scoorde met een boogballetje door het midden (een Panenka). In de extra tijd miste Mbappé nog een penalty voor de thuisclub.

Eerder op de avond was Manchester City in België veel te sterk voor Club Brugge: 1-5. Riyad Mahrez scoorde twee keer voor de bezoekers uit Engeland. De andere treffers van City kwamen op naam van João Cancelo, Kyle Walker en Cole Palmer. Hans Vanaken nam de Belgische goal voor zijn rekening.

Aanvaller Noa Lang was basisspeler bij de thuisclub. De Nederlandse international speelde de hele wedstrijd. Ploeggenoot Ruud Vormer kwam in de 56e minuut het veld in. Bas Dost viel in de 79e minuut in. Bij City kwam verdediger Nathan Aké in de 57e minuut het veld in.

Meer uit Voetbal

Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

13 minuten geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

22 minuten geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

1 uur geleden
Verbruggen is eerste doelman van Oranje op WK

ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.

3 uur geleden
Oranje oefent met rechtsback Wieffer tegen Algerije in De Kuip

ZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.

3 uur geleden
Middenvelder De Roon van Oranje gaat met nummer 3 naar het WK

ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.

5 uur geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.

5 uur geleden