Messi redt Paris SG met twee treffers in duel met Leipzig
PARIJS (ANP) - Lionel Messi heeft Paris Saint-Germain aan de overwinning geholpen in de thuiswedstrijd tegen RB Leipzig (3-2). De Argentijnse sterspeler scoorde in het laatste halfuur twee keer en voorkwam daarmee nieuw puntenverlies van de Franse club in groep A van de Champions League.
Georginio Wijnaldum viel bij de thuisclub na een uur in. Paris SG leidt in de poule met 7 punten, gevolgd door Manchester City (6 punten), Club Brugge (4) en Leipzig (0).
Uit een scherpe counter opende Paris SG de score in de 9e minuut. Kylian Mbappé ging op hoge snelheid op avontuur en haalde vervolgens krachtig uit, 1-0. Nog geen 20 minuten later maakte André Silva van dichtbij gelijk na een harde en lage voorzet van Angeliño (1-1).
Penalty's
Leipzig kwam in de 57e minuut dankzij de Fransman Nordi Mukiele verrassend op voorsprong (1-2). Het was Messi die daarna voor PSG een pijnlijke nederlaag voorkwam. Hij scoorde eerst op aangeven van Mbappé. Daarna benutte Messi een strafschop. Hij scoorde met een boogballetje door het midden (een Panenka). In de extra tijd miste Mbappé nog een penalty voor de thuisclub.
Eerder op de avond was Manchester City in België veel te sterk voor Club Brugge: 1-5. Riyad Mahrez scoorde twee keer voor de bezoekers uit Engeland. De andere treffers van City kwamen op naam van João Cancelo, Kyle Walker en Cole Palmer. Hans Vanaken nam de Belgische goal voor zijn rekening.
Aanvaller Noa Lang was basisspeler bij de thuisclub. De Nederlandse international speelde de hele wedstrijd. Ploeggenoot Ruud Vormer kwam in de 56e minuut het veld in. Bas Dost viel in de 79e minuut in. Bij City kwam verdediger Nathan Aké in de 57e minuut het veld in.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
3 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
6 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
17 uur geleden