Messi passeert Maradona en is nu Argentijns recordhouder op WK
DOHA (ANP) - Lionel Messi is na woensdag Argentijns recordhouder als het gaat om de meeste gespeelde wedstrijden op een WK. De 35-jarige spelmaker staat na de ontmoeting met Polen in de groepsfase op 22 duels. Messi deelde het record met de twee jaar geleden overleden Diego Armando Maradona.
Messi speelde in 2006 zijn eerste WK, toen nog vooral als invaller. De Argentijnen strandden in de kwartfinales tegen gastland Duitsland. Vier jaar later schakelde Duitsland Argentinië, dat toen onder leiding stond van bondscoach Maradona, opnieuw uit in de kwartfinales.
In 2014 voegde Messi flink wat wedstrijden toe. Argentinië reikte tot de eindstrijd en moest daarin de zege weer aan Duitsland laten. Vier jaar terug hield het WK voor Argentinië na de achtste finales al op, na een nederlaag tegen Frankrijk.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
9 uur geleden