Messi passeert Maradona en houdt droom op WK-titel levend
DOHA (ANP) - De wereld ziet er voor Lionel Messi en Argentinië opeens heel anders uit dan een week geleden. Na de verrassende nederlaag in de eerste wedstrijd op het WK tegen Saudi-Arabië (2-1), leek menigeen zich al te hebben verzoend met het idee dat Messi ook bij zijn vijfde en laatste poging de wereldtitel niet zou winnen. Zeges op Mexico (2-0) en vooral die van woensdag op Polen (2-0) hebben de stemming bij de Zuid-Amerikanen flink doen omslaan.
Zou het Messi dan alsnog lukken Diego Armando Maradona te evenaren? In de vergelijking tussen de twee Argentijnse grootmachten, komt altijd al snel naar voren dat de twee jaar geleden overleden Maradona zijn land in 1986 naar de wereldtitel loodste. Messi slaagde daar zowel in 2006 (kwartfinale), 2010 (kwartfinale), 2014 (finale) als in 2018 (achtste finale) niet in. Winst van de Copa América, vorig jaar zomer, maakte veel goed voor de speler van Paris Saint-Germain, maar lang niet alles.
Richting het WK in Qatar leek alles op z'n plaats te vallen voor Argentinië, dat in juli 2019 de laatste nederlaag leed en daarna ruim drie jaar ongeslagen bleef. Des te onverklaarbaarder was de nederlaag tegen Saudi-Arabië. "Er zijn geen excuses. Deze groep is sterk en heeft het al laten zien. Nu moeten we laten zien dat dit een echte groep is. Het is een situatie die we lang niet hebben meegemaakt", bleef Messi strijdbaar.
Sleutelrol
Het was de 35-jarige sterspeler zelf die Argentinië de weg wees door in de cruciale wedstrijd tegen Mexico, met een laag schot van afstand, de score in de 64e minuut te openen. Argentinië trok de wedstrijd over de streep en voetbalde tegen Polen bevrijd. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni kreeg kans op kans, maar keeper Wojciech Szczesny stond vaak in de weg. De Pool stopte een strafschop van uitgerekend Messi, kort voor rust.
Het doemscenario bleef in de tweede helft uit. Messi, die zijn 22e WK-duel speelde en daarmee Maradona passeerde en nu alleen recordhouder in Argentinië is, zag ploeggenoot Alexis Mac Allister direct na rust de score openen. "Het team kwam er sterker uit na mijn misser", zei Messi over zijn strafschop.
Scaloni tempert verwachtingen
Julián Álvarez verdubbelde in de 67e minuut de voorsprong en Argentinië liet een aantal goede mogelijkheden op meer treffers liggen. Argentinië vertoonde weer wat trekjes van de voorbije jaren, maar Scaloni was er snel bij om te zeggen dat dat ook deels met de tegenstander te maken kon hebben. "Wie denkt dat wij alleen op basis van deze wedstrijd het WK gaan winnen, heeft het mis", zei hij. "Dit was een ander duel. Nee, we zijn niet de grote titelfavoriet."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
10 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
10 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
14 uur geleden