Messi op FIFA-gala opnieuw gekozen tot Voetballer van het Jaar
LONDEN (ANP) - Lionel Messi is op het gala van wereldvoetbalbond FIFA in Londen gekozen tot Voetballer van het Jaar. Vorig jaar ging de prijs ook naar de Argentijn, die met zijn land de wereldtitel won. De 36-jarige Messi, die in de Verenigde Staten bij Inter Miami voetbalt, was niet aanwezig om de prijs in ontvangst te nemen.
Aanvallers Erling Haaland (Manchester City) en Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) waren de andere genomineerden.
De Braziliaan Ederson van Manchester City kreeg de prijs voor beste keeper in het afgelopen jaar. Hij kreeg de voorkeur boven de Belg Thibaut Courtois en de Marokkaan Yassine Bounou. Het Braziliaanse elftal ontving de award voor Fair Play voor hun rol in de strijd tegen racisme. De spelers van de nationale ploeg droegen in de zomer in een oefenduel zwarte shirts als steun voor hun landgenoot Vinícius Júnior. De aanvaller van Real Madrid werd het afgelopen jaar in Spaanse stadions geconfronteerd met racisme.
De Puskás Award, de onderscheiding voor het mooiste doelpunt van het jaar, ging naar Guilherme Madruga. De Braziliaan scoorde voor Botafogo met een omhaal buiten het zestienmetergebied.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
6 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
8 uur geleden