Messi op FIFA-gala opnieuw gekozen tot Voetballer van het Jaar
LONDEN (ANP) - Lionel Messi is op het gala van wereldvoetbalbond FIFA in Londen gekozen tot Voetballer van het Jaar. Vorig jaar ging de prijs ook naar de Argentijn, die met zijn land de wereldtitel won. De 36-jarige Messi, die in de Verenigde Staten bij Inter Miami voetbalt, was niet aanwezig om de prijs in ontvangst te nemen.
Aanvallers Erling Haaland (Manchester City) en Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) waren de andere genomineerden.
De Braziliaan Ederson van Manchester City kreeg de prijs voor beste keeper in het afgelopen jaar. Hij kreeg de voorkeur boven de Belg Thibaut Courtois en de Marokkaan Yassine Bounou. Het Braziliaanse elftal ontving de award voor Fair Play voor hun rol in de strijd tegen racisme. De spelers van de nationale ploeg droegen in de zomer in een oefenduel zwarte shirts als steun voor hun landgenoot Vinícius Júnior. De aanvaller van Real Madrid werd het afgelopen jaar in Spaanse stadions geconfronteerd met racisme.
De Puskás Award, de onderscheiding voor het mooiste doelpunt van het jaar, ging naar Guilherme Madruga. De Braziliaan scoorde voor Botafogo met een omhaal buiten het zestienmetergebied.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
34 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
35 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geleden