Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi: niet om politieke redenen op de bank gebleven in Hongkong

Messi: niet om politieke redenen op de bank gebleven in Hongkong

MIAMI (ANP) - Het was niet om politieke redenen dat Lionel Messi op de bank bleef zitten tijdens een wedstrijd in Hongkong eerder deze maand. Messi voelt zelfs grote genegenheid voor China, zei de Argentijnse vedette in een videostatement dat werd gepubliceerd via Chinese sociale media maandagavond.

Tot onvrede van de fans bleef Messi op de bank in een oefenduel met een lokale selectie in Hongkong. De Chinese autoriteiten, die in 2020 een einde maakten aan de semi-autonome status van Hongkong, interpreteerden dat als een politieke boodschap en besloten twee in maart geplande oefeninterlands van de nationale voetbalploeg van Argentinië in China te schrappen.

Volgens Messi is het "totaal onwaar" dat het hem om politiek te doen was. "Sinds het begin van mijn carrière heb ik een zeer nauwe en bijzondere relatie met China", zei Messi in de 140 seconden durende video tegen de camera. "Ik heb veel dingen gedaan in China: interviews, wedstrijden en evenementen. Ik ben er geweest en heb er vaak gespeeld."

De 36-jarige sterspeler van Inter Miami herhaalt in zijn verklaring dat hij op de bank bleef door een hamstringblessure. Contractueel was echter vastgelegd dat hij een helft zou spelen. Een groot deel van de bijna 40.000 aanwezige fans reageerde boos en teleurgesteld en eiste geld terug.

Messi sloot de video, gesproken in het Spaans met Engelse en Chinese ondertiteling, af met de woorden: "Zoals altijd stuur ik goede wensen naar iedereen in China, voor wie ik altijd een speciale genegenheid heb gehad en nog steeds heb. Ik hoop dat ik jullie snel weer zie."

Meer uit Voetbal

AC Milan wint topper in Serie A tegen AS Roma

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft zondag de topper in de Italiaanse Serie A tegen AS Roma met 1-0 gewonnen. Daarmee sloot de ploeg van coach Massimiliano Allegri weer aan bij stadgenoot Inter en AS Roma als naaste belagers van Napoli. Het trio heeft 1 punt achterstand op de koploper uit Napels, die zaterdag op 0-0 was blijven steken tegen Como.

5 uur geleden
Simonis mag voorlopig blijven als trainer van Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Paul Simonis blijft vooralsnog trainer van VfL Wolfsburg. Dat liet technisch directeur Sebastian Schindzielorz van de Duitse voetbalclub zondag na de thuisnederlaag tegen Hoffenheim (2-3) weten.

7 uur geleden
Barcelona herstelt zich met zege op Elche

BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft in de Spaanse competitie een week na de nederlaag in de Clásico bij Real Madrid een overwinning geboekt op Elche. In het olympisch stadion van Barcelona won de ploeg van coach Hansi Flick met 3-1.

8 uur geleden
ManCity klimt naar tweede plaats na winst tegen Bournemouth

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is naar de tweede plaats in de Premier League geklommen na winst in de topper tegen Bournemouth. De formatie van trainer Pep Guardiola won mede dankzij twee doelpunten van topscorer Erling Haaland met 3-1.

9 uur geleden
FC Utrecht klopt NEC en klimt naar zesde plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na een moeilijke periode een belangrijke zege geboekt. De ploeg van Ron Jans versloeg NEC met 1-0. De enige treffer werd gemaakt door Miguel Rodríguez.

9 uur geleden
FC Groningen doet zichzelf tekort met gelijkspel tegen FC Twente

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zichzelf tekortgedaan met een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen FC Twente. Net als donderdag in het verloren bekerduel bij Sparta Rotterdam verzuimde de ploeg van trainer Dick Lukkien in de eerste helft een grote voorsprong te nemen. In de tweede helft waren de nummers 5 en 8 meer aan elkaar gewaagd en scoorden ze via Kristian Hlynsson en Stije Resink allebei één keer.

12 uur geleden
AZ boekt nipte zege bij Sparta in aanloop naar zware week

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft in aanloop naar een zware week in Europa en in de Eredivisie een nipte zege geboekt bij Sparta Rotterdam. Vooral dankzij uitstekend keeperswerk van Sparta-doelman Joël Drommel kwam de nummer 3 van de ranglijst niet verder dan één treffer: 0-1.

12 uur geleden