Messi: niet om politieke redenen op de bank gebleven in Hongkong
MIAMI (ANP) - Het was niet om politieke redenen dat Lionel Messi op de bank bleef zitten tijdens een wedstrijd in Hongkong eerder deze maand. Messi voelt zelfs grote genegenheid voor China, zei de Argentijnse vedette in een videostatement dat werd gepubliceerd via Chinese sociale media maandagavond.
Tot onvrede van de fans bleef Messi op de bank in een oefenduel met een lokale selectie in Hongkong. De Chinese autoriteiten, die in 2020 een einde maakten aan de semi-autonome status van Hongkong, interpreteerden dat als een politieke boodschap en besloten twee in maart geplande oefeninterlands van de nationale voetbalploeg van Argentinië in China te schrappen.
Volgens Messi is het "totaal onwaar" dat het hem om politiek te doen was. "Sinds het begin van mijn carrière heb ik een zeer nauwe en bijzondere relatie met China", zei Messi in de 140 seconden durende video tegen de camera. "Ik heb veel dingen gedaan in China: interviews, wedstrijden en evenementen. Ik ben er geweest en heb er vaak gespeeld."
De 36-jarige sterspeler van Inter Miami herhaalt in zijn verklaring dat hij op de bank bleef door een hamstringblessure. Contractueel was echter vastgelegd dat hij een helft zou spelen. Een groot deel van de bijna 40.000 aanwezige fans reageerde boos en teleurgesteld en eiste geld terug.
Messi sloot de video, gesproken in het Spaans met Engelse en Chinese ondertiteling, af met de woorden: "Zoals altijd stuur ik goede wensen naar iedereen in China, voor wie ik altijd een speciale genegenheid heb gehad en nog steeds heb. Ik hoop dat ik jullie snel weer zie."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
6 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
7 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
7 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
22 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
23 uur geleden