Messi: niet om politieke redenen op de bank gebleven in Hongkong
MIAMI (ANP) - Het was niet om politieke redenen dat Lionel Messi op de bank bleef zitten tijdens een wedstrijd in Hongkong eerder deze maand. Messi voelt zelfs grote genegenheid voor China, zei de Argentijnse vedette in een videostatement dat werd gepubliceerd via Chinese sociale media maandagavond.
Tot onvrede van de fans bleef Messi op de bank in een oefenduel met een lokale selectie in Hongkong. De Chinese autoriteiten, die in 2020 een einde maakten aan de semi-autonome status van Hongkong, interpreteerden dat als een politieke boodschap en besloten twee in maart geplande oefeninterlands van de nationale voetbalploeg van Argentinië in China te schrappen.
Volgens Messi is het "totaal onwaar" dat het hem om politiek te doen was. "Sinds het begin van mijn carrière heb ik een zeer nauwe en bijzondere relatie met China", zei Messi in de 140 seconden durende video tegen de camera. "Ik heb veel dingen gedaan in China: interviews, wedstrijden en evenementen. Ik ben er geweest en heb er vaak gespeeld."
De 36-jarige sterspeler van Inter Miami herhaalt in zijn verklaring dat hij op de bank bleef door een hamstringblessure. Contractueel was echter vastgelegd dat hij een helft zou spelen. Een groot deel van de bijna 40.000 aanwezige fans reageerde boos en teleurgesteld en eiste geld terug.
Messi sloot de video, gesproken in het Spaans met Engelse en Chinese ondertiteling, af met de woorden: "Zoals altijd stuur ik goede wensen naar iedereen in China, voor wie ik altijd een speciale genegenheid heb gehad en nog steeds heb. Ik hoop dat ik jullie snel weer zie."
Meer uit Voetbal
GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
1 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
12 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
12 uur geleden