Messi leidt Argentinië naar halve finale tegen Colombia
GOIANIA (ANP) - Met twee assists en een doelpunt heeft Lionel Messi de nationale voetbalploeg van Argentinië mede aan een plek in de halve finales van de Copa América geholpen. De Argentijnen versloegen Ecuador met 3-0. Tot een duel met zijn goede vriend Luis Suárez komt het niet. De komende tegenstander is Colombia dat Uruguay na strafschoppen versloeg.
Messi, wiens toekomst bij FC Barcelona onzeker is nu zijn contract is afgelopen, bereidde doelpunten van Rodrigo De Paul, kort voor rust, en Lautaro Martínez voor. Die tweede treffer viel in de 84e minuut en besliste in feite het duel. Messi schoot in de extra tijd nog raak uit een vrije trap. Kort ervoor had de Ecuadoraanse verdediger Piero Hincapié een rode kaart gekregen.
Messi heeft de Copa América nog niet op zijn erelijst staan. Drie keer ging hij met Argentinië onderuit in de finale: in Venezuela 2007, in Chili 2015 en in de Verenigde Staten 2016.
Halve finale
Dinsdag neemt Argentinië het in Brasilia op tegen Colombia om een plaats in de finale. In de Braziliaanse hoofdstad eindigde het duel tussen de Colombianen en Uruguay in 0-0. In de strafschoppenserie was Colombia met 4-2 de beste.
In de andere halve finale staan Brazilië en Peru tegenover elkaar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
23 minuten geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
59 minuten geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
1 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
4 uur geleden