Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi leidt Argentinië met bijzondere goal naar zege op Uruguay

Messi leidt Argentinië met bijzondere goal naar zege op Uruguay

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalploeg heeft in de WK-kwalificatie een overwinning geboekt op Uruguay. Lionel Messi opende in de 38e minuut met een bijzondere treffer de score in Buenos Aires. De Argentijnen, met Ajax-verdediger Nicolás Tagliafico de hele wedstrijd in de ploeg, liepen daarna uit naar 3-0.

Messi stoomde enkele minuten voor rust op, met de bal aan zijn voet. Op ruim 30 meter van het doel gaf de aanvoerder van de 'Albicelestes' met de buitenkant van zijn linkervoet een dieptepass op Nicolás González. Zowel zijn teamgenoot als keeper Fernando Muslera van Uruguay misten de bal, die zo in het doel rolde. Rodrigo De Paul tekende kort voor rust voor de 2-0, Lautaro Martínez besliste het duel na ruim een uur spelen.

"Toen we eenmaal het eerste doelpunt hadden gemaakt, begonnen we de ruimte op het veld te vinden", zei Messi, die zijn tachtigste treffer voor de nationale ploeg maakte. "Daarna kwamen goals vanzelf. Alles verliep perfect voor ons."

Brazilië

Koploper Brazilië moest na negen overwinningen op rij het eerste puntenverlies in de WK-kwalificatie incasseren. Met Neymar na een schorsing terug in de ploeg en Ajax-aanvaller Antony in de laatste 20 minuten als invaller kwamen de Brazilianen niet verder dan 0-0 bij Colombia. Antony had enkele dagen eerder zijn debuut tegen Venezuela (3-1) opgeluisterd met een doelpunt. De 37-jarige verdediger Thiago Silva speelde zijn honderdste interland voor de 'Seleção'.

Brazilië koerst met 28 punten uit tien wedstrijden nog steeds onbedreigd af op kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Qatar. Argentinië staat met 6 punten minder op de tweede plaats. De top 4 in Zuid-Amerika plaatst zich voor de mondiale eindronde. Ecuador en Uruguay staan met 16 punten uit elf duels op respectievelijk de derde en vierde plaats.

Brazilië ontvangt donderdag Uruguay, Argentinië speelt tegen Peru.

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

4 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

4 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

4 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

5 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

6 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

6 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

9 uur geleden