Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi leidt Argentinië met bijzondere goal naar zege op Uruguay

Messi leidt Argentinië met bijzondere goal naar zege op Uruguay

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalploeg heeft in de WK-kwalificatie een overwinning geboekt op Uruguay. Lionel Messi opende in de 38e minuut met een bijzondere treffer de score in Buenos Aires. De Argentijnen, met Ajax-verdediger Nicolás Tagliafico de hele wedstrijd in de ploeg, liepen daarna uit naar 3-0.

Messi stoomde enkele minuten voor rust op, met de bal aan zijn voet. Op ruim 30 meter van het doel gaf de aanvoerder van de 'Albicelestes' met de buitenkant van zijn linkervoet een dieptepass op Nicolás González. Zowel zijn teamgenoot als keeper Fernando Muslera van Uruguay misten de bal, die zo in het doel rolde. Rodrigo De Paul tekende kort voor rust voor de 2-0, Lautaro Martínez besliste het duel na ruim een uur spelen.

"Toen we eenmaal het eerste doelpunt hadden gemaakt, begonnen we de ruimte op het veld te vinden", zei Messi, die zijn tachtigste treffer voor de nationale ploeg maakte. "Daarna kwamen goals vanzelf. Alles verliep perfect voor ons."

Brazilië

Koploper Brazilië moest na negen overwinningen op rij het eerste puntenverlies in de WK-kwalificatie incasseren. Met Neymar na een schorsing terug in de ploeg en Ajax-aanvaller Antony in de laatste 20 minuten als invaller kwamen de Brazilianen niet verder dan 0-0 bij Colombia. Antony had enkele dagen eerder zijn debuut tegen Venezuela (3-1) opgeluisterd met een doelpunt. De 37-jarige verdediger Thiago Silva speelde zijn honderdste interland voor de 'Seleção'.

Brazilië koerst met 28 punten uit tien wedstrijden nog steeds onbedreigd af op kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Qatar. Argentinië staat met 6 punten minder op de tweede plaats. De top 4 in Zuid-Amerika plaatst zich voor de mondiale eindronde. Ecuador en Uruguay staan met 16 punten uit elf duels op respectievelijk de derde en vierde plaats.

Brazilië ontvangt donderdag Uruguay, Argentinië speelt tegen Peru.

Meer uit Voetbal

Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

14 minuten geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

1 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

3 uur geleden
Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

10 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

19 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

19 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

19 uur geleden