Messi laat zich in Tokio wel half uur zien aan fans
TOKIO (ANP) - De voetbalfans in Tokio hebben Lionel Messi een half uur kunnen aanschouwen in een oefenduel tussen zijn club Inter Miami en Vissel Kobe. Vier dagen eerder was er nog grote onvrede in Hongkong waar de Argentijnse voetbalvedette het hele duel met een lokale selectie aan de kant bleef door hamstringklachten.
Toeschouwers, die vaak meer dan 100 euro hadden betaald voor een ticket, eisten hun geld terug en een toegezegde overheidssubsidie verviel omdat de organisatoren het meespelen van Messi hadden toegezegd.
In Tokio zagen een kleine 30.000 toeschouwers met enige zorg Messi opnieuw op de bank plaatsnemen. Nadat zijn naam geregeld gescandeerd was begon hij kort na rust aan een warming-up, gevolgd door een met groot enthousiasme begroete invalbeurt. Met een dribbel gevolgd door een schot besliste hij het duel in de 79e minuut bijna, maar het bleef 0-0 waarna de Japanners de strafschoppenserie wonnen.
Voordat de Amerikaanse competitie MLS begint speelt Inter Miami nog één oefenduel. In het eigen stadion in Florida is het Argentijnse Newell's Old Boys de tegenstander. Het is de club waar Messi een deel van zijn opleiding had voordat hij naar Barcelona vertrok.
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP/DPA) - Hamburger SV heeft onlangs het dienstverband van sportief directeur Stefan Kuntz beëindigd vanwege beschuldigingen van ernstig wangedrag. Eerder voerde de Bundesliga-club familieomstandigheden aan voor het plotselinge vertrek van de Duitse oud-international.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
14 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
14 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
14 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
14 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
17 uur geleden