
Messi laat zich in Tokio wel half uur zien aan fans
TOKIO (ANP) - De voetbalfans in Tokio hebben Lionel Messi een half uur kunnen aanschouwen in een oefenduel tussen zijn club Inter Miami en Vissel Kobe. Vier dagen eerder was er nog grote onvrede in Hongkong waar de Argentijnse voetbalvedette het hele duel met een lokale selectie aan de kant bleef door hamstringklachten.
Toeschouwers, die vaak meer dan 100 euro hadden betaald voor een ticket, eisten hun geld terug en een toegezegde overheidssubsidie verviel omdat de organisatoren het meespelen van Messi hadden toegezegd.
In Tokio zagen een kleine 30.000 toeschouwers met enige zorg Messi opnieuw op de bank plaatsnemen. Nadat zijn naam geregeld gescandeerd was begon hij kort na rust aan een warming-up, gevolgd door een met groot enthousiasme begroete invalbeurt. Met een dribbel gevolgd door een schot besliste hij het duel in de 79e minuut bijna, maar het bleef 0-0 waarna de Japanners de strafschoppenserie wonnen.
Voordat de Amerikaanse competitie MLS begint speelt Inter Miami nog één oefenduel. In het eigen stadion in Florida is het Argentijnse Newell's Old Boys de tegenstander. Het is de club waar Messi een deel van zijn opleiding had voordat hij naar Barcelona vertrok.
Meer uit Voetbal
CHARLOTTE (ANP) - Fluminense heeft Internazionale uitgeschakeld op het WK voor clubs in de Verenigde Staten. In Charlotte won de Braziliaanse club uit Rio de Janeiro met 2-0 van de Milanezen, waar Denzel Dumfries en Stefan de Vrij een basisplaats hadden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft zijn contract bij Ajax verlengd tot en met 30 juni 2027. De Amsterdamse club maakte de contractverlenging van twee seizoenen van de middenvelder maandag bekend. De voetballer zou in mei al een mondeling akkoord met de club hebben bereikt.
9 uur geledenORLANDO (ANP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City vreest dat zijn spelers deze zomer te weinig rust krijgen. Het WK voor clubs in de Verenigde Staten begon drie weken na afloop van de Premier League. Als de Engelse club de finale haalt op 13 juli, heeft de club nog een maand om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen.
18 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - De Braziliaanse kampioen Botafogo heeft trainer Renato Paiva ontslagen na de uitschakeling op het WK voetbal voor clubs. Botafogo verloor in de achtste finales in Philadelphia met 1-0 van Palmeiras.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League won in het Mercedes-Benz Stadium van Atlanta met 4-0 van Inter Miami. De Franse kampioen speelt nu tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Flamengo.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is volgens het jaarlijkse rapport van Football Benchmark de meest waardevolle voetbalclub van Nederland. De nummer 2 van de Eredivisie is wel gedaald naar de 27e plek en zou nog 536 miljoen euro waard zijn. PSV heeft zich inmiddels aangesloten bij de internationale elite en staat met een geschatte waarde van 494 miljoen euro op de 31e plaats van de meest waardevolle clubs.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Aitana Bonmatí is uit het ziekenhuis ontslagen. De 27-jarige voetbalster werd vrijdag in Madrid opgenomen met virale hersenvliesontsteking. Volgens de Spaanse voetbalbond zal de sterspeelster van FC Barcelona zich de komende dagen bij de Spaanse selectie van bondscoach Montse Tomé voegen.
1 dag geleden