Messi laat zich in Tokio wel half uur zien aan fans
TOKIO (ANP) - De voetbalfans in Tokio hebben Lionel Messi een half uur kunnen aanschouwen in een oefenduel tussen zijn club Inter Miami en Vissel Kobe. Vier dagen eerder was er nog grote onvrede in Hongkong waar de Argentijnse voetbalvedette het hele duel met een lokale selectie aan de kant bleef door hamstringklachten.
Toeschouwers, die vaak meer dan 100 euro hadden betaald voor een ticket, eisten hun geld terug en een toegezegde overheidssubsidie verviel omdat de organisatoren het meespelen van Messi hadden toegezegd.
In Tokio zagen een kleine 30.000 toeschouwers met enige zorg Messi opnieuw op de bank plaatsnemen. Nadat zijn naam geregeld gescandeerd was begon hij kort na rust aan een warming-up, gevolgd door een met groot enthousiasme begroete invalbeurt. Met een dribbel gevolgd door een schot besliste hij het duel in de 79e minuut bijna, maar het bleef 0-0 waarna de Japanners de strafschoppenserie wonnen.
Voordat de Amerikaanse competitie MLS begint speelt Inter Miami nog één oefenduel. In het eigen stadion in Florida is het Argentijnse Newell's Old Boys de tegenstander. Het is de club waar Messi een deel van zijn opleiding had voordat hij naar Barcelona vertrok.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
40 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
15 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
15 uur geleden