Messi kan niet wachten totdat hij mag debuteren voor PSG
PARIJS (ANP) - Lionel Messi kijkt uit naar zijn eerste speelminuten voor Paris Saint-Germain. "Het is een mooi team om in te spelen", zei hij woensdag tijdens zijn presentatie. "Er is hier veel talent. Ik kijk ook uit naar het leven in Parijs."
PSG presenteerde de zesvoudig wereldvoetballer van het jaar groots. Antonelle, de vrouw van Messi, en zijn drie zonen Thiago, Mateo en Ciro waren ook aanwezig. De competitiewedstrijd van zaterdag tegen RC Strasbourg lijkt nog te vroeg voor Messi te komen. "Ik ben pas net terug van vakantie", zei hij. "Er is nog geen datum voor mijn debuut geprikt. Ik moet eerst helemaal fit worden."
Messi sprak Spaans en zat achter een tafel in de perskamer van het stadion Parc des Princes, met een trotse voorzitter Nasser Al-Khelaifi naast zich. In zijn jacht op winst van de Champions League heeft de puissant rijke zakenman een voorhoede met Messi, Neymar en Kylian Mbappé geformeerd. "Maar we hebben in alle linies veel kwaliteit", zei de Argentijnse aanvaller die na 21 jaar niet meer te betalen was voor Barcelona.
Ongeduldig
"Het is ongelooflijk wat ik daar allemaal heb beleefd", keek Messi nog even terug op zijn periode bij de Catalaanse club waar hij als 13-jarig jongetje arriveerde. "Het zal ook heel raar zijn als ik ooit nog tegen Barcelona moet voetballen. Het is afgelopen week allemaal zo snel gegaan. Maar ik ben ongeduldig. Ik wil zo snel mogelijk spelen. Ik kan PSG helpen de Champions League te winnen. Het is mijn droom om nog eens die beker te winnen."
Messi, die een tweejarig contract is overeengekomen, heeft al veel losgemaakt in Parijs. "Al die fans op het vliegveld, dat was mooi om te zien", zei hij. Het shirt met zijn naam en nummer 30 was woensdag al niet meer verkrijgbaar in de fanshop van PSG. De aandelen van mediabedrijven met uitzendrechten van de Franse competitie zijn flink gestegen.
PSG hoefde geen transfersom voor de transfervrije Messi te betalen. De Argentijn krijgt naar verluidt een jaarloon van ruim 35 miljoen euro. Na de komst van Messi voldoet PSG volgens voorzitter Al-Khelaifi nog steeds aan de regels voor Financial Fair Play van de UEFA. "Maar hopelijk vraagt hij niet om meer salaris", lachte hij.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
1 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
18 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
19 uur geleden