Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi kan niet wachten totdat hij mag debuteren voor PSG

Messi kan niet wachten totdat hij mag debuteren voor PSG

PARIJS (ANP) - Lionel Messi kijkt uit naar zijn eerste speelminuten voor Paris Saint-Germain. "Het is een mooi team om in te spelen", zei hij woensdag tijdens zijn presentatie. "Er is hier veel talent. Ik kijk ook uit naar het leven in Parijs."

PSG presenteerde de zesvoudig wereldvoetballer van het jaar groots. Antonelle, de vrouw van Messi, en zijn drie zonen Thiago, Mateo en Ciro waren ook aanwezig. De competitiewedstrijd van zaterdag tegen RC Strasbourg lijkt nog te vroeg voor Messi te komen. "Ik ben pas net terug van vakantie", zei hij. "Er is nog geen datum voor mijn debuut geprikt. Ik moet eerst helemaal fit worden."

Messi sprak Spaans en zat achter een tafel in de perskamer van het stadion Parc des Princes, met een trotse voorzitter Nasser Al-Khelaifi naast zich. In zijn jacht op winst van de Champions League heeft de puissant rijke zakenman een voorhoede met Messi, Neymar en Kylian Mbappé geformeerd. "Maar we hebben in alle linies veel kwaliteit", zei de Argentijnse aanvaller die na 21 jaar niet meer te betalen was voor Barcelona.

Ongeduldig

"Het is ongelooflijk wat ik daar allemaal heb beleefd", keek Messi nog even terug op zijn periode bij de Catalaanse club waar hij als 13-jarig jongetje arriveerde. "Het zal ook heel raar zijn als ik ooit nog tegen Barcelona moet voetballen. Het is afgelopen week allemaal zo snel gegaan. Maar ik ben ongeduldig. Ik wil zo snel mogelijk spelen. Ik kan PSG helpen de Champions League te winnen. Het is mijn droom om nog eens die beker te winnen."

Messi, die een tweejarig contract is overeengekomen, heeft al veel losgemaakt in Parijs. "Al die fans op het vliegveld, dat was mooi om te zien", zei hij. Het shirt met zijn naam en nummer 30 was woensdag al niet meer verkrijgbaar in de fanshop van PSG. De aandelen van mediabedrijven met uitzendrechten van de Franse competitie zijn flink gestegen.

PSG hoefde geen transfersom voor de transfervrije Messi te betalen. De Argentijn krijgt naar verluidt een jaarloon van ruim 35 miljoen euro. Na de komst van Messi voldoet PSG volgens voorzitter Al-Khelaifi nog steeds aan de regels voor Financial Fair Play van de UEFA. "Maar hopelijk vraagt hij niet om meer salaris", lachte hij.

Meer uit Voetbal

SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

19 minuten geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

37 minuten geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

1 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

2 uur geleden
Infantino: FIFA wil dat WK met alle geplaatste teams doorgaat

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino belooft dat de FIFA er alles aan doet om het WK zoals gepland door te laten gaan, ondanks twijfels over de aanwezigheid van Iran op het toernooi. "We kijken ernaar uit dat alle teams deelnemen aan het WK en in een geest van fair play en wederzijds respect kunnen strijden", zei de Zwitser tijdens een online vergadering in Zürich. "We hebben een schema. Binnenkort zullen alle 48 deelnemende teams bekend zijn. Het WK moet dan doorgaan zoals na de loting is bekendgemaakt."

2 uur geleden
PSV mikt na uitbreiding op stadion met 52.000 tot 58.500 plaatsen

EINDHOVEN (ANP) - PSV wil het Philips Stadion voor 2030 flink uitbreiden. De regerend landskampioen uit Eindhoven mikt op een capaciteit van 52.000 tot 58.500 plaatsen. De koploper van de Eredivisie kan nu maximaal 35.000 fans tijdens thuisduels toelaten.

3 uur geleden
Galatasaray eist vergoeding van Liverpool voor blessure Lang

ISTANBUL (ANP/DPA) - Galatasaray eist van de UEFA een schadevergoeding voor de blessure die Noa Lang woensdag heeft opgelopen in het verloren uitduel met Liverpool in de Champions League (4-0). De aanvaller van het Nederlands elftal raakte met een duim bekneld tussen twee reclameborden en heeft zich laten opereren aan een diepe snee in zijn duim.

3 uur geleden