Messi kan niet wachten totdat hij mag debuteren voor PSG
PARIJS (ANP) - Lionel Messi kijkt uit naar zijn eerste speelminuten voor Paris Saint-Germain. "Het is een mooi team om in te spelen", zei hij woensdag tijdens zijn presentatie. "Er is hier veel talent. Ik kijk ook uit naar het leven in Parijs."
PSG presenteerde de zesvoudig wereldvoetballer van het jaar groots. Antonelle, de vrouw van Messi, en zijn drie zonen Thiago, Mateo en Ciro waren ook aanwezig. De competitiewedstrijd van zaterdag tegen RC Strasbourg lijkt nog te vroeg voor Messi te komen. "Ik ben pas net terug van vakantie", zei hij. "Er is nog geen datum voor mijn debuut geprikt. Ik moet eerst helemaal fit worden."
Messi sprak Spaans en zat achter een tafel in de perskamer van het stadion Parc des Princes, met een trotse voorzitter Nasser Al-Khelaifi naast zich. In zijn jacht op winst van de Champions League heeft de puissant rijke zakenman een voorhoede met Messi, Neymar en Kylian Mbappé geformeerd. "Maar we hebben in alle linies veel kwaliteit", zei de Argentijnse aanvaller die na 21 jaar niet meer te betalen was voor Barcelona.
Ongeduldig
"Het is ongelooflijk wat ik daar allemaal heb beleefd", keek Messi nog even terug op zijn periode bij de Catalaanse club waar hij als 13-jarig jongetje arriveerde. "Het zal ook heel raar zijn als ik ooit nog tegen Barcelona moet voetballen. Het is afgelopen week allemaal zo snel gegaan. Maar ik ben ongeduldig. Ik wil zo snel mogelijk spelen. Ik kan PSG helpen de Champions League te winnen. Het is mijn droom om nog eens die beker te winnen."
Messi, die een tweejarig contract is overeengekomen, heeft al veel losgemaakt in Parijs. "Al die fans op het vliegveld, dat was mooi om te zien", zei hij. Het shirt met zijn naam en nummer 30 was woensdag al niet meer verkrijgbaar in de fanshop van PSG. De aandelen van mediabedrijven met uitzendrechten van de Franse competitie zijn flink gestegen.
PSG hoefde geen transfersom voor de transfervrije Messi te betalen. De Argentijn krijgt naar verluidt een jaarloon van ruim 35 miljoen euro. Na de komst van Messi voldoet PSG volgens voorzitter Al-Khelaifi nog steeds aan de regels voor Financial Fair Play van de UEFA. "Maar hopelijk vraagt hij niet om meer salaris", lachte hij.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
6 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
19 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
20 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
20 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
20 uur geleden