Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi in tranen bij persconferentie over afscheid bij Barcelona

Messi in tranen bij persconferentie over afscheid bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - Lionel Messi had het zondag zwaar tijdens de persconferentie waarin hij voor het eerst sprak over zijn aanstaande vertrek bij FC Barcelona. De 34-jarige Argentijnse spelmaker hield het niet droog. Nadat hij zijn tranen had gedroogd bedankte hij de club en alle mensen waarmee hij heeft samengewerkt. Messi zei ook in de toekomst zeker terug te keren naar Barcelona.

"De afgelopen dagen heb ik veel nagedacht over wat ik eigenlijk kan zeggen. De waarheid is: ik kan gewoon niets bedenken. Ik heb alles gegeven voor deze club. Van de eerste dag dat ik hier arriveerde, tot de laatste. Ik heb geprobeerd me nederig en respectvol te gedragen en ik hoop dat dat is wat er van mij overblijft als ik de club verlaat", aldus Messi, die buiten het stadion werd onthaald door honderden fans. "Ik was ervan overtuigd dat ik bij Barça zou blijven."

Lange tijd zag het ernaar uit dat Messi bij de club van trainer Ronald Koeman zou gaan bijtekenen, maar vrijdag werd duidelijk dat een nieuwe deal niet doorgaat. Volgens FC Barcelona kan het nieuwe contract niet worden "geformaliseerd" op grond van de regelgeving van La Liga, de koepelorganisatie van het Spaanse profvoetbal. Barcelona gaat gebukt onder een enorme schuldenlast. Daardoor kan en mag de club een nieuw lucratief contract voor Messi niet afsluiten.

Paris Saint-Germain

"Vorig seizoen wilde ik weg, en bleef ik. Nu wilde ik blijven, en ga ik. We waren akkoord. Maar het kon niet, volgens La Liga. Ik had me mijn afscheid anders voorgesteld, in een vol stadion en met publiek", zei Messi, die nu voor Paris Saint-Germain lijkt te gaan voetballen. Op de persconferentie noemde hij dat een mogelijkheid, maar dat er nog niets valt te bevestigen. Er is ook veel belangstelling van andere clubs, aldus Messi.

De Zuid-Amerikaan kreeg na zijn toespraak een minutenlang durend applaus van zijn ploeggenoten, onder wie Frenkie de Jong. Ook Koeman zat in de zaal waar de persconferentie was. Het applaus begon zittend, daarna ging iedereen staan.

Meer uit Voetbal

Feyenoord mist topscorer Ueda tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.

26 minuten geleden
Liverpool-aankoop Jacquet loopt 'serieuze' blessure op bij Rennes

LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.

2 uur geleden
Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

12 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

12 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

12 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

12 uur geleden
NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

17 uur geleden