Messi in tranen bij persconferentie over afscheid bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - Lionel Messi had het zondag zwaar tijdens de persconferentie waarin hij voor het eerst sprak over zijn aanstaande vertrek bij FC Barcelona. De 34-jarige Argentijnse spelmaker hield het niet droog. Nadat hij zijn tranen had gedroogd bedankte hij de club en alle mensen waarmee hij heeft samengewerkt. Messi zei ook in de toekomst zeker terug te keren naar Barcelona.
"De afgelopen dagen heb ik veel nagedacht over wat ik eigenlijk kan zeggen. De waarheid is: ik kan gewoon niets bedenken. Ik heb alles gegeven voor deze club. Van de eerste dag dat ik hier arriveerde, tot de laatste. Ik heb geprobeerd me nederig en respectvol te gedragen en ik hoop dat dat is wat er van mij overblijft als ik de club verlaat", aldus Messi, die buiten het stadion werd onthaald door honderden fans. "Ik was ervan overtuigd dat ik bij Barça zou blijven."
Lange tijd zag het ernaar uit dat Messi bij de club van trainer Ronald Koeman zou gaan bijtekenen, maar vrijdag werd duidelijk dat een nieuwe deal niet doorgaat. Volgens FC Barcelona kan het nieuwe contract niet worden "geformaliseerd" op grond van de regelgeving van La Liga, de koepelorganisatie van het Spaanse profvoetbal. Barcelona gaat gebukt onder een enorme schuldenlast. Daardoor kan en mag de club een nieuw lucratief contract voor Messi niet afsluiten.
Paris Saint-Germain
"Vorig seizoen wilde ik weg, en bleef ik. Nu wilde ik blijven, en ga ik. We waren akkoord. Maar het kon niet, volgens La Liga. Ik had me mijn afscheid anders voorgesteld, in een vol stadion en met publiek", zei Messi, die nu voor Paris Saint-Germain lijkt te gaan voetballen. Op de persconferentie noemde hij dat een mogelijkheid, maar dat er nog niets valt te bevestigen. Er is ook veel belangstelling van andere clubs, aldus Messi.
De Zuid-Amerikaan kreeg na zijn toespraak een minutenlang durend applaus van zijn ploeggenoten, onder wie Frenkie de Jong. Ook Koeman zat in de zaal waar de persconferentie was. Het applaus begon zittend, daarna ging iedereen staan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
5 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
9 uur geleden