Messi helpt Argentinië aan broodnodige zege op Mexico op WK
DOHA (ANP) - Lionel Messi heeft Argentinië aan een zege op Mexico geholpen op het WK voetbal. De grote vedette van de tweevoudig wereldkampioen trof in de 64e minuut doel met een afstandsschot. Hij leverde in de 87e minuut ook de assist voor de treffer van de ingevallen Enzo Fernández (2-0).
Argentinië heeft na de verrassende nederlaag tegen Saudi-Arabië (1-2) de kansen op een plaats in de achtste finale weer helemaal in eigen hand. De ploeg sluit woensdag de groepsfase af tegen Polen, met 4 punten de huidige koploper van de poule. Argentinië en Saudi-Arabië volgen met 3 punten en Mexico heeft 1 punt.
Het was geen toeval dat Messi met een afstandsschot scoorde. De ruim 80.000 zingende en hossende Argentijnen en Mexicanen in het Lusail-stadion maakten er een groot voetbalfeest van. Maar de spelers op het veld creëerden tussen de vele overtredingen door weinig uitgespeelde kansen. Messi was ook redelijk onzichtbaar, tot zijn doeltreffende uithaal en assist op Fernández.
Messi wil tijdens zijn vijfde WK de kroon om een prachtige loopbaan zetten. Hij grossierde in prijzen als clubvoetballer, vooral met Barcelona. Met Argentinië pakte hij olympisch goud en de titel van Zuid-Amerika. Maar de allergrootste prijs, de wereldtitel, ontbreekt op zijn palmares. En dat steekt want Diego Armando leidde Argentinië in 1986 wel naar de wereldtitel.
Oud-Ajacied Lisandro Martínez was een van de vijf nieuwe basisspelers bij Argentinië. Voor Mexico verschenen de oud-PSV'ers Andrés Guardado, Hirving Lozano en Héctor Moreno aan de aftrap. Érick Gutiérrez (PSV) mocht invallen en de Ajacieden Edson Álvarez en Jorge Sánchez bleven op de bank.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
2 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
16 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
23 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geleden