Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi helpt Argentinië aan broodnodige zege op Mexico op WK

Messi helpt Argentinië aan broodnodige zege op Mexico op WK

DOHA (ANP) - Lionel Messi heeft Argentinië aan een zege op Mexico geholpen op het WK voetbal. De grote vedette van de tweevoudig wereldkampioen trof in de 64e minuut doel met een afstandsschot. Hij leverde in de 87e minuut ook de assist voor de treffer van de ingevallen Enzo Fernández (2-0).

Argentinië heeft na de verrassende nederlaag tegen Saudi-Arabië (1-2) de kansen op een plaats in de achtste finale weer helemaal in eigen hand. De ploeg sluit woensdag de groepsfase af tegen Polen, met 4 punten de huidige koploper van de poule. Argentinië en Saudi-Arabië volgen met 3 punten en Mexico heeft 1 punt.

Het was geen toeval dat Messi met een afstandsschot scoorde. De ruim 80.000 zingende en hossende Argentijnen en Mexicanen in het Lusail-stadion maakten er een groot voetbalfeest van. Maar de spelers op het veld creëerden tussen de vele overtredingen door weinig uitgespeelde kansen. Messi was ook redelijk onzichtbaar, tot zijn doeltreffende uithaal en assist op Fernández.

Messi wil tijdens zijn vijfde WK de kroon om een prachtige loopbaan zetten. Hij grossierde in prijzen als clubvoetballer, vooral met Barcelona. Met Argentinië pakte hij olympisch goud en de titel van Zuid-Amerika. Maar de allergrootste prijs, de wereldtitel, ontbreekt op zijn palmares. En dat steekt want Diego Armando leidde Argentinië in 1986 wel naar de wereldtitel.

Oud-Ajacied Lisandro Martínez was een van de vijf nieuwe basisspelers bij Argentinië. Voor Mexico verschenen de oud-PSV'ers Andrés Guardado, Hirving Lozano en Héctor Moreno aan de aftrap. Érick Gutiérrez (PSV) mocht invallen en de Ajacieden Edson Álvarez en Jorge Sánchez bleven op de bank.

Meer uit Voetbal

Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

1 uur geleden
Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

4 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

5 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

5 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

6 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

6 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

7 uur geleden