Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi helpt Argentinië aan broodnodige zege op Mexico op WK

Messi helpt Argentinië aan broodnodige zege op Mexico op WK

DOHA (ANP) - Lionel Messi heeft Argentinië aan een zege op Mexico geholpen op het WK voetbal. De grote vedette van de tweevoudig wereldkampioen trof in de 64e minuut doel met een afstandsschot. Hij leverde in de 87e minuut ook de assist voor de treffer van de ingevallen Enzo Fernández (2-0).

Argentinië heeft na de verrassende nederlaag tegen Saudi-Arabië (1-2) de kansen op een plaats in de achtste finale weer helemaal in eigen hand. De ploeg sluit woensdag de groepsfase af tegen Polen, met 4 punten de huidige koploper van de poule. Argentinië en Saudi-Arabië volgen met 3 punten en Mexico heeft 1 punt.

Het was geen toeval dat Messi met een afstandsschot scoorde. De ruim 80.000 zingende en hossende Argentijnen en Mexicanen in het Lusail-stadion maakten er een groot voetbalfeest van. Maar de spelers op het veld creëerden tussen de vele overtredingen door weinig uitgespeelde kansen. Messi was ook redelijk onzichtbaar, tot zijn doeltreffende uithaal en assist op Fernández.

Messi wil tijdens zijn vijfde WK de kroon om een prachtige loopbaan zetten. Hij grossierde in prijzen als clubvoetballer, vooral met Barcelona. Met Argentinië pakte hij olympisch goud en de titel van Zuid-Amerika. Maar de allergrootste prijs, de wereldtitel, ontbreekt op zijn palmares. En dat steekt want Diego Armando leidde Argentinië in 1986 wel naar de wereldtitel.

Oud-Ajacied Lisandro Martínez was een van de vijf nieuwe basisspelers bij Argentinië. Voor Mexico verschenen de oud-PSV'ers Andrés Guardado, Hirving Lozano en Héctor Moreno aan de aftrap. Érick Gutiérrez (PSV) mocht invallen en de Ajacieden Edson Álvarez en Jorge Sánchez bleven op de bank.

Meer uit Voetbal

KNVB roept kabinet op verenigingen te helpen bij stijgende kosten

ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.

5 uur geleden
Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

9 uur geleden
Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

19 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

19 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

21 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

1 dag geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

1 dag geleden