Messi helpt Argentinië aan broodnodige zege op Mexico op WK
DOHA (ANP) - Lionel Messi heeft Argentinië aan een zege op Mexico geholpen op het WK voetbal. De grote vedette van de tweevoudig wereldkampioen trof in de 64e minuut doel met een afstandsschot. Hij leverde in de 87e minuut ook de assist voor de treffer van de ingevallen Enzo Fernández (2-0).
Argentinië heeft na de verrassende nederlaag tegen Saudi-Arabië (1-2) de kansen op een plaats in de achtste finale weer helemaal in eigen hand. De ploeg sluit woensdag de groepsfase af tegen Polen, met 4 punten de huidige koploper van de poule. Argentinië en Saudi-Arabië volgen met 3 punten en Mexico heeft 1 punt.
Het was geen toeval dat Messi met een afstandsschot scoorde. De ruim 80.000 zingende en hossende Argentijnen en Mexicanen in het Lusail-stadion maakten er een groot voetbalfeest van. Maar de spelers op het veld creëerden tussen de vele overtredingen door weinig uitgespeelde kansen. Messi was ook redelijk onzichtbaar, tot zijn doeltreffende uithaal en assist op Fernández.
Messi wil tijdens zijn vijfde WK de kroon om een prachtige loopbaan zetten. Hij grossierde in prijzen als clubvoetballer, vooral met Barcelona. Met Argentinië pakte hij olympisch goud en de titel van Zuid-Amerika. Maar de allergrootste prijs, de wereldtitel, ontbreekt op zijn palmares. En dat steekt want Diego Armando leidde Argentinië in 1986 wel naar de wereldtitel.
Oud-Ajacied Lisandro Martínez was een van de vijf nieuwe basisspelers bij Argentinië. Voor Mexico verschenen de oud-PSV'ers Andrés Guardado, Hirving Lozano en Héctor Moreno aan de aftrap. Érick Gutiérrez (PSV) mocht invallen en de Ajacieden Edson Álvarez en Jorge Sánchez bleven op de bank.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
48 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
21 uur geleden