Messi genomineerd voor titel nieuwkomer van het jaar in Amerika
MIAMI (ANP) - Lionel Messi is genomineerd voor de titel van nieuwkomer van het jaar in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Argentijnse sterspeler kwam vanwege een blessure in slechts zes competitiewedstrijden in actie voor zijn club Inter Miami, maar behoort toch tot de drie finalisten voor de onderscheiding.
De 36-jarige Messi verhuisde afgelopen zomer van Paris Saint-Germain naar Inter Miami. Eind augustus debuteerde hij met een doelpunt bij zijn nieuwe club. In september raakte hij geblesseerd en miste onder meer de finale van de US Open Cup. Ook kwalificeerde Inter Miami zich niet voor de play-offs om het kampioenschap.
In de strijd om de titel nieuwkomer van het jaar heeft Messi concurrentie van de Griek Giorgos Giakoumakis van Atlanta United en de Duitser Eduard Lowen van St. Louis City. Messi stond ook op de lijst voor de titel meest waardevolle speler, maar behoort niet tot de drie finalisten in deze categorie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
3 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
6 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
18 uur geleden