Messi genomineerd voor titel nieuwkomer van het jaar in Amerika
MIAMI (ANP) - Lionel Messi is genomineerd voor de titel van nieuwkomer van het jaar in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Argentijnse sterspeler kwam vanwege een blessure in slechts zes competitiewedstrijden in actie voor zijn club Inter Miami, maar behoort toch tot de drie finalisten voor de onderscheiding.
De 36-jarige Messi verhuisde afgelopen zomer van Paris Saint-Germain naar Inter Miami. Eind augustus debuteerde hij met een doelpunt bij zijn nieuwe club. In september raakte hij geblesseerd en miste onder meer de finale van de US Open Cup. Ook kwalificeerde Inter Miami zich niet voor de play-offs om het kampioenschap.
In de strijd om de titel nieuwkomer van het jaar heeft Messi concurrentie van de Griek Giorgos Giakoumakis van Atlanta United en de Duitser Eduard Lowen van St. Louis City. Messi stond ook op de lijst voor de titel meest waardevolle speler, maar behoort niet tot de drie finalisten in deze categorie.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
20 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
5 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
12 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
23 uur geleden