Messi geniet van gewonnen 'Finalissima' op Wembley
LONDEN (ANP) - Met een grote glimlach nam Lionel Messi als aanvoerder van Argentinië de beker in ontvangst voor het winnen van de 'Finalissima', de wedstrijd op Wembley tussen de kampioenen van Zuid-Amerika en Italië. Messi en zijn teamgenoten versloegen EK-winnaar Italië in Londen met 3-0. "Het was een mooie finale, met veel Argentijnen op de tribunes. Een prachtige belevenis", aldus de 34-jarige aanvaller van Paris Saint-Germain.
Messi won eerder met FC Barcelona vrijwel alle prijzen die er te winnen zijn, maar in dienst van het Argentijnse elftal bleef hij heel lang zonder hoofdprijs. De aanvaller won in 2008 met het olympisch elftal wel goud op de Spelen van Beijing, maar op de grote voetbaltoernooien ging het steeds mis voor Messi en Argentinië. Na de verloren WK-finale van 2014 en drie keer een tweede plaats op de Copa América werd Messi vorig jaar met zijn land dan eindelijk kampioen van Zuid-Amerika.
Met Messi als uitblinker wonnen de Argentijnen woensdagavond op Wembley ook de 'Finalissima'. De aanvoerder werd na afloop door zijn feestende medespelers opgetild en een paar keer in de lucht gegooid. "Dit was een mooie test, want Italië heeft een geweldige ploeg", zei de nummer 10, die uitkijkt naar het WK van eind dit jaar in Qatar. "We zijn voor niemand bang en willen het tegen iedereen opnemen."
Volgens Ángel Di María, die het tweede doelpunt voor zijn rekening nam, heeft het winnen van de Copa América bevrijdend gewerkt voor de Argentijnen. "Daardoor is een last van onze schouders gevallen. Alles veranderde. We spelen met plezier en alles komt er nu makkelijker uit bij ons."
Meer uit Voetbal
WATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.
11 uur geledenIPSWICH (ANP) - Zian Flemming speelt ook dit jaar in de Premier League. De 28-jarige aanvaller verruilt het gedegradeerde Burnley voor Ipswich Town. De transfer werd vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt afgerond.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Thilo Kehrer speelt de rest van het seizoen voor Ajax. De 29-jarige Duitser wordt per direct gehuurd van AS Monaco.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Enzo Fernández (25) heeft zijn transfer van Chelsea naar Manchester City afgerond. De middenvelder heeft een contract voor vijf jaar getekend. City betaalt naar verluidt een bedrag van 125 miljoen pond (145 miljoen euro) voor de diensten van de Argentijn. Dat betekent een evenaring van de Engelse toptransfer van Aleksander Isak van Newcastle United naar Liverpool uit 2025.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Quinten Timber heeft Olympique Marseille verruild voor Crystal Palace. De 25-jarige middenvelder rondde zijn transfer af nipt voor het sluiten van de Franse en Engelse transfermarkt. In Londen heeft Timber een contract getekend tot 2031.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de Duitse aanvaller Nick Woltemade en middenvelder Pape Sarr uit Senegal naar Turijn gehaald. Woltemade wordt voor een seizoen gehuurd van Newcastle United, terwijl Sarr overkomt van Tottenham Hotspur. De Canadese aanvaller Jonathan David verruilt Juventus op huurbasis voor Atlético Madrid.
1 dag geleden