Messi geniet van gewonnen 'Finalissima' op Wembley
LONDEN (ANP) - Met een grote glimlach nam Lionel Messi als aanvoerder van Argentinië de beker in ontvangst voor het winnen van de 'Finalissima', de wedstrijd op Wembley tussen de kampioenen van Zuid-Amerika en Italië. Messi en zijn teamgenoten versloegen EK-winnaar Italië in Londen met 3-0. "Het was een mooie finale, met veel Argentijnen op de tribunes. Een prachtige belevenis", aldus de 34-jarige aanvaller van Paris Saint-Germain.
Messi won eerder met FC Barcelona vrijwel alle prijzen die er te winnen zijn, maar in dienst van het Argentijnse elftal bleef hij heel lang zonder hoofdprijs. De aanvaller won in 2008 met het olympisch elftal wel goud op de Spelen van Beijing, maar op de grote voetbaltoernooien ging het steeds mis voor Messi en Argentinië. Na de verloren WK-finale van 2014 en drie keer een tweede plaats op de Copa América werd Messi vorig jaar met zijn land dan eindelijk kampioen van Zuid-Amerika.
Met Messi als uitblinker wonnen de Argentijnen woensdagavond op Wembley ook de 'Finalissima'. De aanvoerder werd na afloop door zijn feestende medespelers opgetild en een paar keer in de lucht gegooid. "Dit was een mooie test, want Italië heeft een geweldige ploeg", zei de nummer 10, die uitkijkt naar het WK van eind dit jaar in Qatar. "We zijn voor niemand bang en willen het tegen iedereen opnemen."
Volgens Ángel Di María, die het tweede doelpunt voor zijn rekening nam, heeft het winnen van de Copa América bevrijdend gewerkt voor de Argentijnen. "Daardoor is een last van onze schouders gevallen. Alles veranderde. We spelen met plezier en alles komt er nu makkelijker uit bij ons."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de competitiefase van de Conference League begonnen met een 1-0-overwinning op het Zwitserse FC Thun. De ploeg van trainer John van den Brom maakte in eigen huis na een rode kaart voor de bezoekers in de tweede helft het verschil.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.
8 uur geledenSPLIT (ANP) - Míchel Sánchez vindt dat de nederlaag van Ajax te wijten is aan persoonlijke fouten bij de tegendoelpunten. "Dit soort fouten kun je niet maken", zei de coach van Ajax na de 2-1-nederlaag van zijn elftal bij Hajduk Split tegen Ziggo Sport.
9 uur geledenSPLIT (ANP) - Davy Klaassen vindt dat Ajax na een 2-1-nederlaag bij Hajduk Split "niet in de paniekstand" hoeft te schieten. Dat zei de aanvoerder van Ajax in Split na afloop tegen Ziggo Sport. "Als je niet kunt domineren dan zijn sommige momenten bepalend. Daar ging het mis", zei Klaassen, die voor de gelijkmaker van Ajax tekende in de 53e minuut.
9 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax is slecht begonnen aan de Conference League. De ploeg van de Spaanse coach Míchel Sánchez blameerde zich met een 2-1-nederlaag in een door vuurwerk onderbroken duel met Hajduk Split. Ajax is daarmee nog zonder punten in de competitiefase van het weinig prestigieuze Europese toernooi.
9 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax heeft de eerste wedstrijd in de competitiefase van de Conference League met 2-1 verloren bij HNK Hajduk Split. Het elftal van coach Míchel Sánchez ging in het uitverkochte Poljudstadion ten onder in een duel dat tijdelijk werd stilgelegd nadat de fans van de thuisclub vuurwerk afstaken.
9 uur geleden