Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi geniet van gewonnen 'Finalissima' op Wembley

Messi geniet van gewonnen 'Finalissima' op Wembley

LONDEN (ANP) - Met een grote glimlach nam Lionel Messi als aanvoerder van Argentinië de beker in ontvangst voor het winnen van de 'Finalissima', de wedstrijd op Wembley tussen de kampioenen van Zuid-Amerika en Italië. Messi en zijn teamgenoten versloegen EK-winnaar Italië in Londen met 3-0. "Het was een mooie finale, met veel Argentijnen op de tribunes. Een prachtige belevenis", aldus de 34-jarige aanvaller van Paris Saint-Germain.

Messi won eerder met FC Barcelona vrijwel alle prijzen die er te winnen zijn, maar in dienst van het Argentijnse elftal bleef hij heel lang zonder hoofdprijs. De aanvaller won in 2008 met het olympisch elftal wel goud op de Spelen van Beijing, maar op de grote voetbaltoernooien ging het steeds mis voor Messi en Argentinië. Na de verloren WK-finale van 2014 en drie keer een tweede plaats op de Copa América werd Messi vorig jaar met zijn land dan eindelijk kampioen van Zuid-Amerika.

Met Messi als uitblinker wonnen de Argentijnen woensdagavond op Wembley ook de 'Finalissima'. De aanvoerder werd na afloop door zijn feestende medespelers opgetild en een paar keer in de lucht gegooid. "Dit was een mooie test, want Italië heeft een geweldige ploeg", zei de nummer 10, die uitkijkt naar het WK van eind dit jaar in Qatar. "We zijn voor niemand bang en willen het tegen iedereen opnemen."

Volgens Ángel Di María, die het tweede doelpunt voor zijn rekening nam, heeft het winnen van de Copa América bevrijdend gewerkt voor de Argentijnen. "Daardoor is een last van onze schouders gevallen. Alles veranderde. We spelen met plezier en alles komt er nu makkelijker uit bij ons."

Meer uit Voetbal

Lebreton verlengt contract met NEC tot medio 2030

NIJMEGEN (ANP) - De Franse voetballer Noé Lebreton heeft zijn contract bij NEC tot de zomer van 2030 verlengd. Dat zijn de 22-jarige middenvelder en de club uit Nijmegen overeengekomen.

6 uur geleden
Spaanse voetbalbond schrapt bekerduels na dodelijk treinongeluk

MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond heeft de 24 bekerwedstrijden geannuleerd die voor woensdag op het programma stonden. Het besluit volgt op het dodelijke treinongeluk nabij Urda. Dat heeft de Spaanse radiozender COPE bekendgemaakt.

7 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf Feyenoord om vuurwerk bij Cambuur

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft Feyenoord een boete van 7500 euro en een voorwaardelijke straf van het spelen van een uitwedstrijd zonder publiek opgelegd vanwege het vuurwerkgeweld van de Feyenoord-supporters in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur op 23 augustus. Dat heeft de KNVB woensdag bekendgemaakt.

10 uur geleden
Kuijt interim-trainer Fenerbahçe na vertrek Kartal

ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt is aangesteld als interim-trainer bij Fenerbahçe na het vertrek van hoofdtrainer İsmail Kartal. Dat heeft de Turkse voetbalclub woensdag bekendgemaakt. Kartal stapte dinsdag op na de competitienederlaag van een dag eerder op bezoek bij rivaal Galatasaray (2-1).

10 uur geleden
China neemt verontschuldiging Mbappé over Mao-opmerking 'serieus'

BEIJING (ANP/AFP) - China neemt de verontschuldiging van voetballer Kylian Mbappé met betrekking tot een opmerking die hij had gemaakt over Mao Zedong "serieus". Dat zei buitenlandwoordvoerder Guo Jiakun woensdag tijdens een regulier persmoment. "We nemen de verontschuldiging die het betreffende individu heeft gemaakt serieus", aldus de woordvoerder.

11 uur geleden
Arsenal verliest om drone stilgelegd bekerduel na strafschoppen

FLEETWOOD (ANP) - Landskampioen Arsenal is in de achtste finales van de League Cup uitgeschakeld door Fleetwood Town, een team uit het vierde niveau in Engeland. De ploeg van trainer Mikel Arteta verloor, met Jurriën Timber in de basis, na strafschoppen. De wedstrijd werd vlak na de aftrap een kleine tien minuten stilgelegd vanwege een overvliegende drone, maar kon daarna worden hervat.

19 uur geleden
Oud-bekerwinnaar Go Ahead wint in eerste ronde van amateurs HFC

HAARLEM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de eerste ronde van de KNVB-beker een eenvoudige overwinning geboekt bij de amateurs van Koninklijke HFC. De oud-bekerwinnaars uit Deventer waren met 5-0 te sterk.

19 uur geleden