Messi geniet van gewonnen 'Finalissima' op Wembley
LONDEN (ANP) - Met een grote glimlach nam Lionel Messi als aanvoerder van Argentinië de beker in ontvangst voor het winnen van de 'Finalissima', de wedstrijd op Wembley tussen de kampioenen van Zuid-Amerika en Italië. Messi en zijn teamgenoten versloegen EK-winnaar Italië in Londen met 3-0. "Het was een mooie finale, met veel Argentijnen op de tribunes. Een prachtige belevenis", aldus de 34-jarige aanvaller van Paris Saint-Germain.
Messi won eerder met FC Barcelona vrijwel alle prijzen die er te winnen zijn, maar in dienst van het Argentijnse elftal bleef hij heel lang zonder hoofdprijs. De aanvaller won in 2008 met het olympisch elftal wel goud op de Spelen van Beijing, maar op de grote voetbaltoernooien ging het steeds mis voor Messi en Argentinië. Na de verloren WK-finale van 2014 en drie keer een tweede plaats op de Copa América werd Messi vorig jaar met zijn land dan eindelijk kampioen van Zuid-Amerika.
Met Messi als uitblinker wonnen de Argentijnen woensdagavond op Wembley ook de 'Finalissima'. De aanvoerder werd na afloop door zijn feestende medespelers opgetild en een paar keer in de lucht gegooid. "Dit was een mooie test, want Italië heeft een geweldige ploeg", zei de nummer 10, die uitkijkt naar het WK van eind dit jaar in Qatar. "We zijn voor niemand bang en willen het tegen iedereen opnemen."
Volgens Ángel Di María, die het tweede doelpunt voor zijn rekening nam, heeft het winnen van de Copa América bevrijdend gewerkt voor de Argentijnen. "Daardoor is een last van onze schouders gevallen. Alles veranderde. We spelen met plezier en alles komt er nu makkelijker uit bij ons."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Trainer Míchel Sánchez vindt dat Ajax zich in de Eredivisie tegen Fortuna Sittard goed heeft hersteld van de verloren topper tegen PSV van vorig weekend (1-3). Dat zei de 50-jarige Spanjaard tegen ESPN na een ruime overwinning in Sittard (1-5).
34 minuten geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft op bezoek bij Fortuna Sittard de derde uitoverwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Míchel Sánchez won met 5-1 dankzij treffers van Julian Brandt, Davy Klaassen, Kasper Dolberg, Youri Baas en Thilo Kehrer, die zijn basisdebuut maakte voor de club uit Amsterdam. Invaller Anthony Descotte was trefzeker voor de thuisploeg.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zijn vierde zege van het seizoen geboekt. De club uit Enschede won in de eigen Veste met 2-0 van ADO Den Haag, dankzij een benutte strafschop van Wout Weghorst en een rake kopbal van Robin Pröpper. De doelpunten vielen in de tweede helft.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft kritische vragen over het omstreden en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond FIFA Forward Enterprise van voorzitter Gianni Infantino ontweken. Dat stelt Jesper Møller, voorzitter van de Deense voetbalbond DBU, na een vergadering van de juridische commissie van de FIFA.
7 uur geledenLEEUWARDEN/UTRECHT (ANP) - Supporterscollectief Nederland is teleurgesteld over de nieuwe maatregelen om vuurwerkgeweld bij voetbalwedstrijden tegen te gaan. Dat laat het samenwerkingsverband van Nederlandse supportersverenigingen zaterdag weten aan het ANP.
10 uur geleden