Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi geniet van gewonnen 'Finalissima' op Wembley

Messi geniet van gewonnen 'Finalissima' op Wembley

LONDEN (ANP) - Met een grote glimlach nam Lionel Messi als aanvoerder van Argentinië de beker in ontvangst voor het winnen van de 'Finalissima', de wedstrijd op Wembley tussen de kampioenen van Zuid-Amerika en Italië. Messi en zijn teamgenoten versloegen EK-winnaar Italië in Londen met 3-0. "Het was een mooie finale, met veel Argentijnen op de tribunes. Een prachtige belevenis", aldus de 34-jarige aanvaller van Paris Saint-Germain.

Messi won eerder met FC Barcelona vrijwel alle prijzen die er te winnen zijn, maar in dienst van het Argentijnse elftal bleef hij heel lang zonder hoofdprijs. De aanvaller won in 2008 met het olympisch elftal wel goud op de Spelen van Beijing, maar op de grote voetbaltoernooien ging het steeds mis voor Messi en Argentinië. Na de verloren WK-finale van 2014 en drie keer een tweede plaats op de Copa América werd Messi vorig jaar met zijn land dan eindelijk kampioen van Zuid-Amerika.

Met Messi als uitblinker wonnen de Argentijnen woensdagavond op Wembley ook de 'Finalissima'. De aanvoerder werd na afloop door zijn feestende medespelers opgetild en een paar keer in de lucht gegooid. "Dit was een mooie test, want Italië heeft een geweldige ploeg", zei de nummer 10, die uitkijkt naar het WK van eind dit jaar in Qatar. "We zijn voor niemand bang en willen het tegen iedereen opnemen."

Volgens Ángel Di María, die het tweede doelpunt voor zijn rekening nam, heeft het winnen van de Copa América bevrijdend gewerkt voor de Argentijnen. "Daardoor is een last van onze schouders gevallen. Alles veranderde. We spelen met plezier en alles komt er nu makkelijker uit bij ons."

Meer uit Voetbal

Trainer Veldman geniet als Heerenveen de ArenA stil krijgt

AMSTERDAM (ANP) - Robin Veldman was een tevreden trainer na het gelijkspel tegen Ajax (2-2). "We hebben na rust de ArenA stil gekregen", zei hij vlak na de wedstrijd. "Dan weet je dat je goed bezig bent."

41 minuten geleden
Trainer Míchel ziet Ajax na rust instorten tegen Heerenveen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez zag dat Ajax energie miste in de tweede helft van het thuisduel met sc Heerenveen (2-2). "Ik weet niet hoe dat komt", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Misschien omdat we de laatste weken veel duels hebben gespeeld. Na rust verloren we de controle over de wedstrijd. We konden geen druk meer zetten en daardoor niet meer goed aanvallen."

1 uur geleden
Ajax verspeelt voorsprong en punten tegen sc Heerenveen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een stroef optreden tegen sc Heerenveen afgesloten met puntenverlies (2-2). De club verspeelde een voorsprong van 2-0 in de Johan Cruijff ArenA, het stadion dat deze week de dertigste verjaardag viert.

2 uur geleden
Arsenal verslaat Manchester City in strijd om Community Shield

CARDIFF (ANP) - Arsenal heeft Manchester City zondag verslagen in de strijd om de Community Shield, de Engelse supercup. De landskampioen was in het Principality Stadium in Cardiff met 3-0 te sterk voor de winnaar van de FA Cup.

3 uur geleden
Van Bronckhorst bezorgd over continuïteit in spel Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst maakt zich zorgen over het feit dat Feyenoord niet negentig minuten het eigen spel weet te spelen. "We moeten hiervan leren en met een frisse blik vooruitkijken", zei Van Bronckhorst tegen ESPN na een 2-2 gelijkspel tegen Go Ahead Eagles. Feyenoord gaat zondag op bezoek bij Cambuur.

4 uur geleden
FC Twente verslaat PEC Zwolle en heeft eerste punten binnen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft thuis tegen PEC Zwolle de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer John van den Brom won met 3-1 en maakte in de tweede helft het verschil.

4 uur geleden
Feyenoord verspeelt in thuisduel met Go Ahead Eagles twee punten

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste thuiswedstrijd van het seizoen met 2-2 gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst verspeelde in een volle Kuip een voorsprong van 2-0. Feyenoord leed daarmee voor het eerst dit seizoen puntenverlies na de benauwde zege van vorige week uit bij Sparta.

4 uur geleden