Messi en Lewandowski strijden om plek in knock-outfase WK
DOHA (ANP) - Met Lionel Messi en Robert Lewandowski staan twee van de beste voetballers ter wereld woensdagavond tegenover elkaar op het WK. Inzet van het duel tussen Argentinië en Polen (aftrap 20.00 uur) is een plek in de knock-outfase van het WK. De Argentijnen weten dat ze alleen bij een overwinning zeker zijn van een vervolg op het toernooi in Qatar, Polen heeft aan een gelijkspel genoeg.
Messi opende in de eerste twee groepswedstrijden steeds de score. Desondanks ging Argentinië tegen Saudi-Arabië verrassend onderuit (1-2). Van Mexico werd wel gewonnen: 2-0. Polen voert groep C aan met 4 punten, maar ook hekkensluiter Mexico maakt met 1 punt nog kans op de volgende ronde. Het duel tussen de ploegen van Messi en Lewandowski staat onder leiding van de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie.
In groep D is titelverdediger Frankrijk met 6 punten al zeker van de knock-outfase. De Fransen spelen vanaf 16.00 uur tegen Tunesië, dat net als Denemarken 1 punt heeft. De Denen treffen Australië (3 punten).
Het Nederlands elftal traint een dag na de zege op Qatar, waarmee de achtste finales werden bereikt, vanaf 09.30 uur (Nederlandse tijd) in Doha. Bondscoach Louis van Gaal gaat zijn ploeg voorbereiden op het knock-outduel van zaterdag met de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
14 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
17 uur geleden