Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi en Lewandowski strijden om plek in knock-outfase WK

Messi en Lewandowski strijden om plek in knock-outfase WK

DOHA (ANP) - Met Lionel Messi en Robert Lewandowski staan twee van de beste voetballers ter wereld woensdagavond tegenover elkaar op het WK. Inzet van het duel tussen Argentinië en Polen (aftrap 20.00 uur) is een plek in de knock-outfase van het WK. De Argentijnen weten dat ze alleen bij een overwinning zeker zijn van een vervolg op het toernooi in Qatar, Polen heeft aan een gelijkspel genoeg.

Messi opende in de eerste twee groepswedstrijden steeds de score. Desondanks ging Argentinië tegen Saudi-Arabië verrassend onderuit (1-2). Van Mexico werd wel gewonnen: 2-0. Polen voert groep C aan met 4 punten, maar ook hekkensluiter Mexico maakt met 1 punt nog kans op de volgende ronde. Het duel tussen de ploegen van Messi en Lewandowski staat onder leiding van de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie.

In groep D is titelverdediger Frankrijk met 6 punten al zeker van de knock-outfase. De Fransen spelen vanaf 16.00 uur tegen Tunesië, dat net als Denemarken 1 punt heeft. De Denen treffen Australië (3 punten).

Het Nederlands elftal traint een dag na de zege op Qatar, waarmee de achtste finales werden bereikt, vanaf 09.30 uur (Nederlandse tijd) in Doha. Bondscoach Louis van Gaal gaat zijn ploeg voorbereiden op het knock-outduel van zaterdag met de Verenigde Staten.

Meer uit Voetbal

Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

52 minuten geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

1 uur geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

2 uur geleden
Nottingham is na ontslag Dyche toe aan vierde coach dit seizoen

NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen ⁠hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.

5 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

14 uur geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

15 uur geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

22 uur geleden