Messi en Lewandowski strijden om plek in knock-outfase WK
DOHA (ANP) - Met Lionel Messi en Robert Lewandowski staan twee van de beste voetballers ter wereld woensdagavond tegenover elkaar op het WK. Inzet van het duel tussen Argentinië en Polen (aftrap 20.00 uur) is een plek in de knock-outfase van het WK. De Argentijnen weten dat ze alleen bij een overwinning zeker zijn van een vervolg op het toernooi in Qatar, Polen heeft aan een gelijkspel genoeg.
Messi opende in de eerste twee groepswedstrijden steeds de score. Desondanks ging Argentinië tegen Saudi-Arabië verrassend onderuit (1-2). Van Mexico werd wel gewonnen: 2-0. Polen voert groep C aan met 4 punten, maar ook hekkensluiter Mexico maakt met 1 punt nog kans op de volgende ronde. Het duel tussen de ploegen van Messi en Lewandowski staat onder leiding van de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie.
In groep D is titelverdediger Frankrijk met 6 punten al zeker van de knock-outfase. De Fransen spelen vanaf 16.00 uur tegen Tunesië, dat net als Denemarken 1 punt heeft. De Denen treffen Australië (3 punten).
Het Nederlands elftal traint een dag na de zege op Qatar, waarmee de achtste finales werden bereikt, vanaf 09.30 uur (Nederlandse tijd) in Doha. Bondscoach Louis van Gaal gaat zijn ploeg voorbereiden op het knock-outduel van zaterdag met de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De vijf nieuwe eigenaren van Vitesse komen uit het buitenland. "Ik ga nog niet zeggen waar ze vandaan komen", zei directeur Edwin Reijntjes na de nederlaag van de club uit Arnhem tegen FC Dordrecht (0-3). "Maar het zijn niet zomaar investeerders. Het zijn mensen met voetbalkennis. Vitesse heeft weer een toekomst. Niet alleen voor dit seizoen, maar ook voor de seizoenen daarna. We hebben met deze aandeelhouders een goede partij gevonden en gaan Vitesse weer terugbrengen naar waar het hoort."
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft met een zege op MVV verder afstand genomen in de Keuken Kampioen Divisie. De koploper won met 3-1 van de club uit Maastricht.
12 uur geledenALMELO (ANP) - FC Utrecht heeft op de valreep een punt gepakt bij Heracles Almelo: 1-1. De nummer 3 van de Eredivisie maakte in de blessuretijd een achterstand ongedaan dankzij een fraaie vrije trap van Souffian El Karouani. Thomas Bruns had na een klein uur de score geopend namens Heracles.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Manchester City heeft verdediger Kyle Walker voor de rest van het seizoen verhuurd aan AC Milan. De Italiaanse club heeft ook een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de Engelse international.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt met FC Twente over de directe overgang van Youri Regeer. De 21-jarige jeugdinternational tekende een contract tot de zomer van 2029 in Amsterdam.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben na een half seizoen alweer afscheid genomen van keepster Olivia Clark. De 23-jarige international van Wales vertrekt naar Leicester City, dat onlangs Oranje-keepster Lize Kop naar Tottenham Hotspur zag gaan.
16 uur geledenDUBAI (ANP) - Vera Pauw is de nieuwe bondscoach van het vrouwenvoetbalteam van de Verenigde Arabische Emiraten. "De Nederlandse Pauw leidt ons team de toekomst in. Nieuwe dromen, nieuw leiderschap", stelt de bond van de Verenigde Arabische Emiraten bij de bekendmaking op X
16 uur geleden