Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi en Hamilton krijgen beiden Laureus voor beste sportman

Messi en Hamilton krijgen beiden Laureus voor beste sportman

BERLIJN (ANP) - Lionel Messi en Lewis Hamilton zijn bij de Laureus World Sports Awards in Berlijn gezamenlijk uitgeroepen tot sportman van het jaar. Messi veroverde vorig jaar voor de zesde keer de Gouden Bal, Hamilton werd voor de zesde keer wereldkampioen in de Formule 1.

Hamilton (35) ontving de onderscheiding uit handen van trainer Arsène Wenger, Messi (32) was niet aanwezig in Berlijn. "Ik voel me vereerd om deze prijs voor het eerst te winnen als teamsporter", zei Messi. Nog nooit werd de prijs uitgereikt aan een voetballer.

Messi en Hamilton hielden atleet Eliud Kipchoge, motorcoureur Marc Marquez, tennisser Rafael Nadal en golfer Tiger Woods achter zich.

Vrouwen

Bij de vrouwen ging de award opnieuw naar de Amerikaanse turnster Simone Biles, die ook vorig jaar de prijs van sportvrouw van het jaar in ontvangst nam. Biles had concurrentie van atlete Allyson Felix, voetbalster Megan Rapinoe, skiester Mikaela Shiffrin, tennisster Naomi Osaka en atlete Shelly-Ann Fraser-Pryce.

Wielrenner Egan Bernal kreeg een award voor de doorbraak van het jaar. In de categorie van beste sporter met een beperking was rolstoeltennisster Diede de Groot genomineerd, maar de prijs ging naar langlaufster Oksana Masters.

De Laureus Awards worden ook wel de Oscars van de sport genoemd.

Meer uit Sport

Van den Goorbergh emotioneel over 'eerste fatsoenlijke TT'

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh glom van trots na de TT van Assen. Zo tevreden was de 19-jarige motorracer met zijn twaalfde plek in de Moto2. "Het is mijn eerste TT waarin ik fatsoenlijk presteer en daar was ik best emotioneel over", zei de Brabander.

9 minuten geleden
Verstappen valt na aanrijding uit in Grote Prijs van Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk uitgevallen in de eerste ronde. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 werd in de derde bocht aangetikt door de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes.

39 minuten geleden
Márquez boekt in honderdjarige TT 68e overwinning in MotoGP

ASSEN (ANP) - Marc Márquez heeft de honderdjarige TT van Assen opgesierd met zijn 68e overwinning in de MotoGP. De Spaanse motorracer nam na zo'n zes ronden de leiding in de wedstrijd en stond die niet meer af. Hij boekte zijn zesde zege van dit seizoen.

53 minuten geleden
Van den Goorbergh en Veijer in de punten in Moto2 bij TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh en Collin Veijer hebben bij de TT van Assen punten gescoord in het wereldkampioenschap. Van den Goorbergh kwam als twaalfde over de finish, Veijer eindigde als veertiende, goed voor respectievelijk 4 en 2 punten.

2 uur geleden
Aprilia laat ontevreden MotoGP-kampioen Martín niet gaan

ASSEN (ANP) - Regerend MotoGP-kampioen Jorge Martín moet er niet op rekenen dat Aprilia meewerkt aan een voortijdig vertrek. De Italiaanse renstal houdt de Spanjaard aan zijn contract. Dat benadrukte teambaas Massimo Rivola in een speciaal belegd persmoment bij de TT van Assen.

3 uur geleden
Rueda boekt bij TT zesde zege in voortijdig afgevlagde race Moto3

ASSEN (ANP) - De Spaanse wegracer José Antonio Rueda heeft bij de TT van Assen de race in de Moto3 gewonnen. Hij boekte al zijn zesde zege van het seizoen en verstevigde zijn leidende positie in het wereldkampioenschap van de lichtste motorklasse. De tweede plaats was voor de Spanjaard David Muñoz, de Argentijn Valentin Perrone eindigde als derde.

3 uur geleden
Oud TT-winnaar Quartararo in mineur: lukt me niet om in te halen

ASSEN (ANP) - Fabio Quartararo vertrekt zondag in de TT van Assen voor de vierde keer dit seizoen van poleposition in de MotoGP, maar de Fransman weet voor de start al dat hij die eerste startpositie niet gaat omzetten in een overwinning.

4 uur geleden