Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi en Hamilton krijgen beiden Laureus voor beste sportman

Messi en Hamilton krijgen beiden Laureus voor beste sportman

BERLIJN (ANP) - Lionel Messi en Lewis Hamilton zijn bij de Laureus World Sports Awards in Berlijn gezamenlijk uitgeroepen tot sportman van het jaar. Messi veroverde vorig jaar voor de zesde keer de Gouden Bal, Hamilton werd voor de zesde keer wereldkampioen in de Formule 1.

Hamilton (35) ontving de onderscheiding uit handen van trainer Arsène Wenger, Messi (32) was niet aanwezig in Berlijn. "Ik voel me vereerd om deze prijs voor het eerst te winnen als teamsporter", zei Messi. Nog nooit werd de prijs uitgereikt aan een voetballer.

Messi en Hamilton hielden atleet Eliud Kipchoge, motorcoureur Marc Marquez, tennisser Rafael Nadal en golfer Tiger Woods achter zich.

Vrouwen

Bij de vrouwen ging de award opnieuw naar de Amerikaanse turnster Simone Biles, die ook vorig jaar de prijs van sportvrouw van het jaar in ontvangst nam. Biles had concurrentie van atlete Allyson Felix, voetbalster Megan Rapinoe, skiester Mikaela Shiffrin, tennisster Naomi Osaka en atlete Shelly-Ann Fraser-Pryce.

Wielrenner Egan Bernal kreeg een award voor de doorbraak van het jaar. In de categorie van beste sporter met een beperking was rolstoeltennisster Diede de Groot genomineerd, maar de prijs ging naar langlaufster Oksana Masters.

De Laureus Awards worden ook wel de Oscars van de sport genoemd.

Meer uit Sport

Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

8 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

18 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

20 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

22 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

1 dag geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

1 dag geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

1 dag geleden