Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi en Hamilton krijgen beiden Laureus voor beste sportman

Messi en Hamilton krijgen beiden Laureus voor beste sportman

BERLIJN (ANP) - Lionel Messi en Lewis Hamilton zijn bij de Laureus World Sports Awards in Berlijn gezamenlijk uitgeroepen tot sportman van het jaar. Messi veroverde vorig jaar voor de zesde keer de Gouden Bal, Hamilton werd voor de zesde keer wereldkampioen in de Formule 1.

Hamilton (35) ontving de onderscheiding uit handen van trainer Arsène Wenger, Messi (32) was niet aanwezig in Berlijn. "Ik voel me vereerd om deze prijs voor het eerst te winnen als teamsporter", zei Messi. Nog nooit werd de prijs uitgereikt aan een voetballer.

Messi en Hamilton hielden atleet Eliud Kipchoge, motorcoureur Marc Marquez, tennisser Rafael Nadal en golfer Tiger Woods achter zich.

Vrouwen

Bij de vrouwen ging de award opnieuw naar de Amerikaanse turnster Simone Biles, die ook vorig jaar de prijs van sportvrouw van het jaar in ontvangst nam. Biles had concurrentie van atlete Allyson Felix, voetbalster Megan Rapinoe, skiester Mikaela Shiffrin, tennisster Naomi Osaka en atlete Shelly-Ann Fraser-Pryce.

Wielrenner Egan Bernal kreeg een award voor de doorbraak van het jaar. In de categorie van beste sporter met een beperking was rolstoeltennisster Diede de Groot genomineerd, maar de prijs ging naar langlaufster Oksana Masters.

De Laureus Awards worden ook wel de Oscars van de sport genoemd.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

10 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

10 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

10 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

11 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

11 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

1 dag geleden