Messi en FIFA-baas Infantino eren overleden bondscoach Menotti
BUENOS AIRES (ANP/DPA) - Lionel Messi en voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA hebben hun respect betuigd aan de zondag op 85-jarige leeftijd overleden César Luis Menotti. "Een van de grote namen van ons voetbal", zei Messi over de voormalige bondscoach van Argentinië, die het land in 1978 naar de eerste wereldtitel leidde.
Infantino schreef onder meer over de impact van Menotti op het voetbal. "Veel coaches hebben de voetbalvisie van Menotti gevolgd en zijn filosofie is zijn erfenis. César hield van zijn land zoals Argentinië van hem hield. Hij zal voor altijd voortleven in de herinnering van de voetbalwereld", aldus de voorzitter van de FIFA op Instagram.
Menotti won het WK van 1978 in eigen land door Nederland te verslaan in de finale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna het gastland in de verlenging twee doelpunten maakte. WK-topscorer Mario Kempes tekende voor twee treffers tijdens de 3-1-zege.
"César Menotti was veel meer dan alleen een collega, hij was een vriend en een mentor van onschatbare waarde voor mij", reageerde Kempes op het overlijden van Menotti. "Zijn passie voor het spel, zijn tactische wijsheid en zijn nederigheid inspireerden hele generaties spelers en coaches, waaronder ikzelf."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
26 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
14 uur geleden