Messi en FIFA-baas Infantino eren overleden bondscoach Menotti
BUENOS AIRES (ANP/DPA) - Lionel Messi en voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA hebben hun respect betuigd aan de zondag op 85-jarige leeftijd overleden César Luis Menotti. "Een van de grote namen van ons voetbal", zei Messi over de voormalige bondscoach van Argentinië, die het land in 1978 naar de eerste wereldtitel leidde.
Infantino schreef onder meer over de impact van Menotti op het voetbal. "Veel coaches hebben de voetbalvisie van Menotti gevolgd en zijn filosofie is zijn erfenis. César hield van zijn land zoals Argentinië van hem hield. Hij zal voor altijd voortleven in de herinnering van de voetbalwereld", aldus de voorzitter van de FIFA op Instagram.
Menotti won het WK van 1978 in eigen land door Nederland te verslaan in de finale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna het gastland in de verlenging twee doelpunten maakte. WK-topscorer Mario Kempes tekende voor twee treffers tijdens de 3-1-zege.
"César Menotti was veel meer dan alleen een collega, hij was een vriend en een mentor van onschatbare waarde voor mij", reageerde Kempes op het overlijden van Menotti. "Zijn passie voor het spel, zijn tactische wijsheid en zijn nederigheid inspireerden hele generaties spelers en coaches, waaronder ikzelf."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
16 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
18 minuten geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
2 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
4 uur geleden