Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi eert Maradona met doelpunt en zege Barcelona

Messi eert Maradona met doelpunt en zege Barcelona

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft op eigen veld zonder al te veel moeite Osasuna verslagen. De 4-0-zege was gewenst voor trainer Ronald Koeman die met zijn ploeg uit de laatste vijf competitieduels slechts 4 punten had gehaald.

Het succes in de competitie kwam als geroepen na de 1-0-nederlaag vorige week bij Atlético Madrid. Lionel Messi, die ver onder zijn kunnen speelde in Madrid, had samen met Frenkie de Jong rust gekregen en was niet meegereisd naar Oekraïne waar Kiev werd verslagen voor de Champions League.

Het leek de Argentijn goed te hebben gedaan. Messi was gretig en wilde scoren om zijn overleden landgenoot Diego Maradona te eren. Dat lukte met een prachtig schot in de 73e minuut. Het was de 4-0 en gaf Messi de kans zijn shirt van Newell's Old Boys met nummer 10, waarmee Maradona één jaar voetbalde, te tonen. Messi werd bij die club in de jeugd weggeplukt door Barcelona.

Blessure

Voor rust was Barcelona al op 2-0 gekomen dankzij doelpunten van Martin Braithwaite en Antoine Griezmann, die met een geweldige uithaal iets aan zijn geslonken zelfvertrouwen deed. Na rust had Philippe Coutinho, op aangeven van Griezmann, voor de 3-0 gezorgd.

Zorgen waren er ook voor Koeman die nu verdediger Clément Lenglet met een blessure zag uitvallen. De Jong moest weer afzakken naar de positie van laatste man bij afwezigheid van de al langer geblesseerden Gerard Piqué en Samuel Umtiti. Barcelona heeft nu 14 punten uit negen duels. Koploper Sociedad, dat zondagavond Villarreal ontvangt, heeft er 23 uit tien. Rivaal Real Madrid, dat zaterdag verloor van Alavés heeft 17 punten uit tien duels.

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

4 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

5 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

6 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

7 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

8 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

8 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

10 uur geleden