Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi eert Maradona met doelpunt en zege Barcelona

Messi eert Maradona met doelpunt en zege Barcelona

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft op eigen veld zonder al te veel moeite Osasuna verslagen. De 4-0-zege was gewenst voor trainer Ronald Koeman die met zijn ploeg uit de laatste vijf competitieduels slechts 4 punten had gehaald.

Het succes in de competitie kwam als geroepen na de 1-0-nederlaag vorige week bij Atlético Madrid. Lionel Messi, die ver onder zijn kunnen speelde in Madrid, had samen met Frenkie de Jong rust gekregen en was niet meegereisd naar Oekraïne waar Kiev werd verslagen voor de Champions League.

Het leek de Argentijn goed te hebben gedaan. Messi was gretig en wilde scoren om zijn overleden landgenoot Diego Maradona te eren. Dat lukte met een prachtig schot in de 73e minuut. Het was de 4-0 en gaf Messi de kans zijn shirt van Newell's Old Boys met nummer 10, waarmee Maradona één jaar voetbalde, te tonen. Messi werd bij die club in de jeugd weggeplukt door Barcelona.

Blessure

Voor rust was Barcelona al op 2-0 gekomen dankzij doelpunten van Martin Braithwaite en Antoine Griezmann, die met een geweldige uithaal iets aan zijn geslonken zelfvertrouwen deed. Na rust had Philippe Coutinho, op aangeven van Griezmann, voor de 3-0 gezorgd.

Zorgen waren er ook voor Koeman die nu verdediger Clément Lenglet met een blessure zag uitvallen. De Jong moest weer afzakken naar de positie van laatste man bij afwezigheid van de al langer geblesseerden Gerard Piqué en Samuel Umtiti. Barcelona heeft nu 14 punten uit negen duels. Koploper Sociedad, dat zondagavond Villarreal ontvangt, heeft er 23 uit tien. Rivaal Real Madrid, dat zaterdag verloor van Alavés heeft 17 punten uit tien duels.

Meer uit Voetbal

Voormalig Tottenham-speler Wanyama beëindigt loopbaan

NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

12 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

12 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

14 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

18 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

19 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

19 uur geleden