Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi eert Maradona met doelpunt en zege Barcelona

Messi eert Maradona met doelpunt en zege Barcelona

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft op eigen veld zonder al te veel moeite Osasuna verslagen. De 4-0-zege was gewenst voor trainer Ronald Koeman die met zijn ploeg uit de laatste vijf competitieduels slechts 4 punten had gehaald.

Het succes in de competitie kwam als geroepen na de 1-0-nederlaag vorige week bij Atlético Madrid. Lionel Messi, die ver onder zijn kunnen speelde in Madrid, had samen met Frenkie de Jong rust gekregen en was niet meegereisd naar Oekraïne waar Kiev werd verslagen voor de Champions League.

Het leek de Argentijn goed te hebben gedaan. Messi was gretig en wilde scoren om zijn overleden landgenoot Diego Maradona te eren. Dat lukte met een prachtig schot in de 73e minuut. Het was de 4-0 en gaf Messi de kans zijn shirt van Newell's Old Boys met nummer 10, waarmee Maradona één jaar voetbalde, te tonen. Messi werd bij die club in de jeugd weggeplukt door Barcelona.

Blessure

Voor rust was Barcelona al op 2-0 gekomen dankzij doelpunten van Martin Braithwaite en Antoine Griezmann, die met een geweldige uithaal iets aan zijn geslonken zelfvertrouwen deed. Na rust had Philippe Coutinho, op aangeven van Griezmann, voor de 3-0 gezorgd.

Zorgen waren er ook voor Koeman die nu verdediger Clément Lenglet met een blessure zag uitvallen. De Jong moest weer afzakken naar de positie van laatste man bij afwezigheid van de al langer geblesseerden Gerard Piqué en Samuel Umtiti. Barcelona heeft nu 14 punten uit negen duels. Koploper Sociedad, dat zondagavond Villarreal ontvangt, heeft er 23 uit tien. Rivaal Real Madrid, dat zaterdag verloor van Alavés heeft 17 punten uit tien duels.

Meer uit Voetbal

Oud-Feyenoorder Ueda helpt Lille bij debuut als invaller aan zege

TOULOUSE (ANP) - Ayase Ueda heeft direct zijn waarde bewezen voor zijn nieuwe club Lille. De Japanse spits, die maandag werd overgenomen van Feyenoord, maakte als invaller het enige doelpunt in de uitwedstrijd tegen Toulouse in de Franse competitie.

2 uur geleden
Verdediger Ehizibue verruilt Udinese voor Genoa

GENUA (ANP) - Kingsley Ehizibue maakt in de Serie A de overstap van Udinese naar Genoa. De 31-jarige Nederlandse verdediger ondertekent een meerjarig contract bij zijn nieuwe werkgever.

2 uur geleden
FIFA beschuldigt UEFA van 'lastercampagne' tegen Infantino

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA beschuldigt de UEFA van een lastercampagne tegen de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino. Dat blijkt uit een gerechtelijk document dat persbureau Reuters heeft ingezien.

4 uur geleden
AZ verkoopt Ghanese aanvaller Sadiq aan Colorado Rapids

ALKMAAR (ANP) - Ibrahim Sadiq vertrekt bij AZ. De Alkmaarders verkopen de 26-jarige Ghanese buitenspeler aan de Amerikaanse club Colorado Rapids, die uitkomt in de Major League Soccer (MLS).

4 uur geleden
Spaanse verdediger Llorente (31) beëindigt interlandloopbaan

MADRID (ANP/AFP) - Marcos Llorente stelt zich niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Spanje. Dat maakte de 31-jarige verdediger van Atlético Madrid, die anderhalve maand geleden met zijn land de wereldtitel won, op Instagram bekend.

5 uur geleden
Arsenal verkoopt Martinelli voor recordbedrag aan Al-Hilal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft Gabriel Martinelli verkocht aan de Saudische voetbalclub Al-Hilal. De Engelse landskampioen krijgt volgens Engelse media bijna 70 miljoen euro voor de Braziliaanse buitenspeler, die bij zijn nieuwe werkgever onder andere ploeggenoot wordt van Oranje-international Crysencio Summerville. Arsenal ontving nog niet eerder zoveel geld voor een speler.

5 uur geleden
FC Utrecht laat Irakees international Iqbal naar Dundee gaan

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Zidane Iqbal. De 23-jarige Irakese middenvelder, die in juni met zijn land meedeed aan het wereldkampioenschap, stapt over naar de Schotse club Dundee United FC.

5 uur geleden