Messi: coronavirus heeft ook het voetbal voor altijd veranderd
BARCELONA (ANP) - Lionel Messi verwacht dat het coronavirus ook het voetbal voor altijd heeft veranderd. "Het is net een beetje zoals met het echte leven", zegt de vedette van FC Barcelona een tikkeltje filosofisch. "Ook voetbal zal nooit meer hetzelfde zijn."
Messi bereidt zich met Barcelona voor op de hervatting van La Liga. Sevilla en Real Betis spelen op 11 juni het eerste duel na de coronapauze. De bedoeling is dat de laatste wedstrijden van het seizoen op 19 juli worden gespeeld.
Er staan nog elf speelrondes op het programma in La Liga. FC Barcelona, de club van Frenkie de Jong, heeft aan kop van de ranglijst twee punten voorsprong op Real Madrid.
Messi moest even wennen toen hij de afgelopen weken onder strikte voorwaarden weer mocht trainen, zo vertelt hij aan "El País Semanal". "En voorlopig voetballen zonder publiek zal ook anders zijn", stelt de Argentijn. "Maar vooral de mensen die familie en vrienden hebben verloren hebben het nu zwaar", zegt Messi die naar eigen zeggen veel respect heeft voor de mensen die in de zorg werken.
Spanje is met ruim 27.000 doden zwaar getroffen door het coronavirus. De afgelopen week zijn er 43 mensen overleden.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft tegen RC Deportivo geen fout gemaakt in aanloop naar de 'Clásico' tussen koploper FC Barcelona en Real Madrid van zondagavond. De nummer 2 won op eigen veld met minimaal verschil van de club uit A Coruña door een treffer van spits Julián Álvarez. Zo verkleinde Atlético de achterstand op Barcelona tot 2 punten. Real volgt op 4 punten van de stadgenoot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sc Heerenveen heeft in het regen- en stormachtige Den Haag een zwaarbevochten Eredivisiezege geboekt op ADO: 2-3. De Deen Jacob Trenskow was belangrijk voor de Friezen met twee treffers, Maxence Rivera was twee keer de aangever. ADO gaf geen goed vervolg aan de eerste competitieoverwinning van het seizoen, vorige week tegen landskampioen PSV.
1 uur geledenROME (ANP) - Middenvelder Kenneth Taylor heeft met het verzorgen van de openingstreffer tegen Parma een belangrijke bijdrage geleverd aan een nieuwe overwinning van Lazio. De ploeg uit Rome won op eigen veld met 2-1 en heeft daardoor de koppositie weer in handen. Internazionale kan zondag op gelijke hoogte komen bij een zege op Fiorentina.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Het ontslag van John Stegeman en de benoeming van Adri Koster als interim-trainer hebben nog niet tot het gewenste resultaat bij Willem II geleid. De club leed voor eigen publiek een kansloze nederlaag tegen SC Cambuur (1-6).
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft na twee gelijke spelen weer een overwinning geboekt in de Bundesliga en is voorlopig weer koploper. Met Oranje-international Joey Veerman de hele wedstrijd binnen de lijnen won de ploeg van trainer Niko Kovač voor eigen publiek nipt van Eintracht Frankfurt: 1-0. Invaller Maximilian Beier maakte tien minuten voor tijd het enige doelpunt met een geplaatst schot in de verre hoek.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Londense derby met Chelsea zaterdag met 2-0 gewonnen in de stromende regen op Stamford Bridge. Door de uitzege klimmen de Spurs van de achttiende naar de twaalfde plaats in de Premier League, met nu 9 punten uit acht duels. Chelsea blijft vierde met 13 punten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - PEC Zwolle is aardig opgeleefd onder interim-trainer Dennis van der Ree. De club leek na een treffer van de ingevallen Elias Sørensen op weg naar een uitzege op FC Utrecht. Sem van Duijn maakte echter in blessuretijd nog gelijk (1-1).
5 uur geleden