Messi blijft onder Koeman aanvoerder van FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Lionel Messi is ook onder de nieuwe trainer Ronald Koeman de aanvoerder van FC Barcelona. De Argentijnse aanvaller, die deze zomer eigenlijk wilde vertrekken uit Camp Nou, begint aan zijn derde seizoen als captain van de Catalaanse hoofdmacht. Hij nam de band in 2018 over van Andrés Iniesta.
De spelers, onder wie ook Frenkie de Jong, mochten beslissen wie de band draagt. Uit de stemming kwam dezelfde top 4 als afgelopen seizoen. Messi is de vaste aanvoerder, Sergio Busquets de eerste reserve. Gerard Piqué (derde) en Sergi Roberto (vierde) behoren ook tot het kwartet captains. Die vier spelers zijn allemaal opgeleid bij Barcelona.
De 33-jarige Messi wilde in eerste instantie na een teleurstellend jaar zonder prijzen vertrekken, uit onvrede over het beleid van de clubleiding. De Argentijn dacht op basis van een clausule in zijn contract transfervrij te kunnen vertrekken naar een andere club, maar Barcelona bestreed de geldigheid van die clausule. Met de nodige tegenzin besloot Messi daarom toch te blijven. "Ik blijf bij Barcelona en mijn houding zal niet veranderen, hoe graag ik misschien ook weg wilde", zei de zesvoudig wereldvoetballer van het jaar vorige week.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
17 uur geleden