Messi bevestigt dat hij voor Inter Miami gaat voetballen
MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft bevestigd dat hij voor Inter Miami gaat voetballen. "Ik heb besloten dat ik naar Miami ga", zegt hij in de Spaanse kranten Diario Sport en Mundo Deportivo. "De deal is nog niet voor 100 procent afgerond. Maar we hebben besloten dat we daar onze weg vervolgen."
De bijna 36-jarige aanvaller komt transfervrij over van Paris Saint-Germain. Hij verkiest het Amerikaanse aanbod boven het astronomische voorstel van Al Hilal, waar hij naar verluidt bijna 400 miljoen euro in twee jaar tijd kon verdienen. Maar Messi kiest, in tegenstelling tot Cristiano Ronaldo en Karim Benzema, niet voor een club uit Saudi-Arabië.
Even leek Messi terug te keren bij FC Barcelona, de club waar hij grote successen vierden. Trainer Xavi deed er alles aan om voormalig ploeggenoot over te halen. Maar de kampioen van Spanje kampt nog steeds met financiële problemen. "Het had me geweldig geleken om daar weer te spelen, maar het kon gewoon niet", vertelt Messi. "Ik wilde echt graag terugkeren. Maar ik heb ook gehoord dat ze spelers moesten verkopen of dat andere spelers salaris moesten inleveren. Daar wilde ik geen aandeel in hebben."
Contractdetails
Messi geeft geen details over zijn contract, vermoedelijk omdat de deal nog niet helemaal rond is. Eerder op woensdag lekte al uit dat Adidas en Apple de komst van de Argentijn naar Inter Miami mede mogelijk maken. Op dit moment is Lorenzo Insigne met een jaarloon van 14 miljoen euro grootverdiener in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De verwachting is dat Messi, die zeven keer verkozen is tot beste speler van de wereld, veel meer gaat verdienen. Inter Miami presteert dit seizoen ondermaats. De club van de Nederlandse doelman Nick Marsman staat na zestien duels laatste in de Eastern Conference.
Messi moest Barcelona in 2021 verlaten omdat die club hem niet meer kon betalen. Hij kondigde zijn vertrek destijds in tranen aan en tekende voor twee jaar in Parijs. In de Franse hoofdstad bereikte hij niet de heldenstatus die hij had in Barcelona, maar hij was dit seizoen toch goed voor 21 doelpunten en 20 assists in alle competities. Hij werd ook kampioen met PSG. Messi veroverde eind vorig jaar met Argentinië de wereldtitel, de enige hoofdprijs die nog op zijn imposante erelijst ontbrak.
Saudi-Arabië
Saudi-Arabië wil de eigen voetbalcompetitie met veel buitenlandse sterren versterken. Het land overweegt zich kandidaat te stellen voor de organisatie van het WK van 2030. De Verenigde Staten heeft met Canada en Mexico het WK van 2026 toegewezen gekregen. De komst van Messi is de grootste transfer naar de MLS sinds 2007, toen Beckham bij LA Galaxy tekende.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
7 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
15 uur geleden