Messi begrijpt onvrede in Hongkong, maar blessure was 'pure pech'
TOKIO (ANP/RTR) - Lionel Messi snapt de onvrede in Hongkong over zijn afwezigheid afgelopen zondag in een oefenwedstrijd. Maar de aanvaller van Inter Miami kon er weinig aan doen, omdat hij een blessure had. "Het was pure pech, maar helaas kan dit gebeuren in het voetbal", zei de Argentijnse stervoetballer tegen verslaggevers.
Messi haakte af met een beenblessure voor het duel in Hongkong, waar een kleine 40.000 mensen een duur kaartje hadden gekocht om de sterspeler in actie te zien. De achtvoudig winnaar van de Gouden Bal bleef echter tot groot ongenoegen van de toeschouwers de hele wedstrijd in de dug-out.
"Ik voelde ongemak en heb een MRI-scan laten maken en daaruit kwam een zwelling naar voren. Ik begrijp heel goed dat mensen er naar uitkeken en ik hoop dat er nog een kans voor mij komt om in Hongkong te spelen", aldus Messi.
Reikhalzend
Hij kan ook niet garanderen dat hij woensdag meespeelt in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Vissel Kobe in de Japanse hoofdstad Tokio. "Ik voel me een stuk beter en wil echt graag spelen, maar ik weet niet of ik kan meedoen. Dinsdag na de training weet ik meer. Ik heb er wel een goed gevoel bij."
Ook in Tokio kijken fans reikhalzend uit naar een optreden van Messi. De kaartjes voor de wedstrijd variëren in prijs van omgerekend 65 tot 1200 euro.
Meer uit Voetbal
VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
12 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
1 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
3 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
5 uur geleden