Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merz tot nieuwe leider Duitse CDU gekozen

Merz tot nieuwe leider Duitse CDU gekozen

BERLIJN (ANP/DPA) - De 66-jarige Friedrich Merz is zaterdag op de online partijdag van de Duitse christendemocraten tot nieuwe leider van de CDU gekozen. De oud-rechter kreeg de steun van 94,6 procent van de CDU-afgevaardigden. Van de 983 afgevaardigden stemden er 915 voor Merz.

De uitslag is geen verassing. De oud-fractievoorzitter kreeg in december in een eerste stemming de steun van 62,1 procent van de CDU-leden. Bijna twee derde van de 400.000 partijleden bracht toen een stem uit. Deze zaterdag moest de keuze voor Merz worden bevestigd.

Merz stelde zich drie jaar geleden ook kandidaat om de CDU te leiden, maar moest het toen afleggen tegen Annegret Kramp-Karrenbauer. Nadat zij het veld had geruimd, verloor hij begin vorig jaar van Armin Laschet, die na de verloren verkiezingen van september zijn vertrek aankondigde. De verwachting is dat de CDU met de oud-Europarlementariƫr en voormalig fractievoorzitter in de Bondsdag (2000-2002) aan het roer een conservatievere koers gaat varen.

Meer uit Buitenland

Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

2 uur geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

6 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

6 uur geleden
Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

6 uur geleden
Trump vindt arrestatie voormalige prins Andrew 'triest'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.

6 uur geleden
Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

7 uur geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.

7 uur geleden