Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merz tot nieuwe leider Duitse CDU gekozen

Merz tot nieuwe leider Duitse CDU gekozen

BERLIJN (ANP/DPA) - De 66-jarige Friedrich Merz is zaterdag op de online partijdag van de Duitse christendemocraten tot nieuwe leider van de CDU gekozen. De oud-rechter kreeg de steun van 94,6 procent van de CDU-afgevaardigden. Van de 983 afgevaardigden stemden er 915 voor Merz.

De uitslag is geen verassing. De oud-fractievoorzitter kreeg in december in een eerste stemming de steun van 62,1 procent van de CDU-leden. Bijna twee derde van de 400.000 partijleden bracht toen een stem uit. Deze zaterdag moest de keuze voor Merz worden bevestigd.

Merz stelde zich drie jaar geleden ook kandidaat om de CDU te leiden, maar moest het toen afleggen tegen Annegret Kramp-Karrenbauer. Nadat zij het veld had geruimd, verloor hij begin vorig jaar van Armin Laschet, die na de verloren verkiezingen van september zijn vertrek aankondigde. De verwachting is dat de CDU met de oud-Europarlementariër en voormalig fractievoorzitter in de Bondsdag (2000-2002) aan het roer een conservatievere koers gaat varen.

Meer uit Buitenland

Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

11 minuten geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

41 minuten geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

2 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

2 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

2 uur geleden
President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

4 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

4 uur geleden