Merlier troeft Groenewegen en Kooij af in massasprint UAE Tour
ABU DHABI (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de zesde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. De 30-jarige Merlier troefde in Abu Dhabi Dylan Groenewegen (Jayco AlUla) af in de massasprint. Groenewegen werd uiteindelijk derde, voor Olav Kooij van Jumbo-Visma. De tweede plek was voor de Ier Sam Bennett.
"Het was wederom een hectische etappe vandaag, maar ik werd in een goede positie gebracht met nog 500 meter te gaan. Vervolgens ben ik voor een lange sprint gegaan en gelukkig was ik in staat het vol te houden en te winnen in de groene trui, waar ik erg blij mee ben", zei Merlier.
Voor Merlier was het zijn tweede zege in de UAE Tour. Maandag was de renner van Soudal - Quick-Step in Al Mirfa ook de beste. Vrijdag was Groenewegen nog de sterkste sprinter.
Evenepoel
De Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten eindigt zondag. Remco Evenepoel gaat de laatste dag in als leider van het klassement. Hij heeft nog altijd 9 seconden voorsprong op de Australiƫr Lucas Plapp van Ineos.
"De moraal in het team is erg hoog na het behalen van onze derde ritzege. Het niveau van de sprinters is hier zeer hoog, dus het is ook speciaal voor Tim om zijn tweede overwinning te grijpen. Het was geweldig om hem te zien zegevieren in de groene trui", zei Evenepoel. "Het lukte me om de hele etappe uit de problemen te blijven en ik ben nu gefocust op morgen. Het is een belangrijke etappe voor mij en ik zou heel graag de rode trui willen verdedigen en deze koers winnen."
Vorig jaar ging de zege in de Verenigde Arabische Emiraten naar de Sloveen Tadej Pogacar.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
7 uur geleden