Merlier troeft Groenewegen en Kooij af in massasprint UAE Tour
ABU DHABI (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de zesde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. De 30-jarige Merlier troefde in Abu Dhabi Dylan Groenewegen (Jayco AlUla) af in de massasprint. Groenewegen werd uiteindelijk derde, voor Olav Kooij van Jumbo-Visma. De tweede plek was voor de Ier Sam Bennett.
"Het was wederom een hectische etappe vandaag, maar ik werd in een goede positie gebracht met nog 500 meter te gaan. Vervolgens ben ik voor een lange sprint gegaan en gelukkig was ik in staat het vol te houden en te winnen in de groene trui, waar ik erg blij mee ben", zei Merlier.
Voor Merlier was het zijn tweede zege in de UAE Tour. Maandag was de renner van Soudal - Quick-Step in Al Mirfa ook de beste. Vrijdag was Groenewegen nog de sterkste sprinter.
Evenepoel
De Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten eindigt zondag. Remco Evenepoel gaat de laatste dag in als leider van het klassement. Hij heeft nog altijd 9 seconden voorsprong op de Australiƫr Lucas Plapp van Ineos.
"De moraal in het team is erg hoog na het behalen van onze derde ritzege. Het niveau van de sprinters is hier zeer hoog, dus het is ook speciaal voor Tim om zijn tweede overwinning te grijpen. Het was geweldig om hem te zien zegevieren in de groene trui", zei Evenepoel. "Het lukte me om de hele etappe uit de problemen te blijven en ik ben nu gefocust op morgen. Het is een belangrijke etappe voor mij en ik zou heel graag de rode trui willen verdedigen en deze koers winnen."
Vorig jaar ging de zege in de Verenigde Arabische Emiraten naar de Sloveen Tadej Pogacar.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
1 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
12 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
15 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
15 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
18 uur geleden