Merlier troeft Groenewegen en Kooij af in massasprint UAE Tour
ABU DHABI (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de zesde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. De 30-jarige Merlier troefde in Abu Dhabi Dylan Groenewegen (Jayco AlUla) af in de massasprint. Groenewegen werd uiteindelijk derde, voor Olav Kooij van Jumbo-Visma. De tweede plek was voor de Ier Sam Bennett.
"Het was wederom een hectische etappe vandaag, maar ik werd in een goede positie gebracht met nog 500 meter te gaan. Vervolgens ben ik voor een lange sprint gegaan en gelukkig was ik in staat het vol te houden en te winnen in de groene trui, waar ik erg blij mee ben", zei Merlier.
Voor Merlier was het zijn tweede zege in de UAE Tour. Maandag was de renner van Soudal - Quick-Step in Al Mirfa ook de beste. Vrijdag was Groenewegen nog de sterkste sprinter.
Evenepoel
De Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten eindigt zondag. Remco Evenepoel gaat de laatste dag in als leider van het klassement. Hij heeft nog altijd 9 seconden voorsprong op de Australiër Lucas Plapp van Ineos.
"De moraal in het team is erg hoog na het behalen van onze derde ritzege. Het niveau van de sprinters is hier zeer hoog, dus het is ook speciaal voor Tim om zijn tweede overwinning te grijpen. Het was geweldig om hem te zien zegevieren in de groene trui", zei Evenepoel. "Het lukte me om de hele etappe uit de problemen te blijven en ik ben nu gefocust op morgen. Het is een belangrijke etappe voor mij en ik zou heel graag de rode trui willen verdedigen en deze koers winnen."
Vorig jaar ging de zege in de Verenigde Arabische Emiraten naar de Sloveen Tadej Pogacar.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
5 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
10 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
10 uur geleden