Merlier sprint naar winst in wielerkoers Scheldeprijs
SCHOTEN (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de Scheldeprijs gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step hield zijn landgenoot Jasper Philipsen van zijn derde overwinning af in de koers die ook wordt gezien als het officieuze wereldkampioenschap voor sprinters. De Nederlander Dylan Groenewegen werd derde.
Voor de 31-jarige Merlier was het al zijn zevende overwinning van het seizoen.
Van de sprinters met ambitie voor de winst in Schoten verdween de Belg Gerben Thijssen na een val al kort na de start in Terneuzen uit koers. Ongeveer halverwege ontstond een kopgroep van vijf renners met de Nederlander Stijn Appel, een renner van Beat Cycling.
Voorsprong
Richting de laatste lus in en rond Schoten bleven alleen de Belgen Baptiste Planckaert en Liam Slock vooraan over. Bij de voorlaatste finishpassage was de voorsprong nog twintig seconden, een marge die door de sprintersploegen gecontroleerd werd. Merlier moest nog even van fiets wisselen. Slock was 8 kilometer voor de finish de laatste renner van de kopgroep die werd ingelopen.
In de sprint raakte Philipsen, die de Scheldeprijs won in 2021 en 2023, enigszins ingesloten. Merlier kon nog voor de finish beide armen in de lucht steken om zijn overmacht te onderstrepen. De Nederlander Cees Bol werd vierde.
Merlier was de sprint van ver begonnen. "Ik wilde niet 'geflikt' raken zoals laatst in De Panne", vertelde hij in het flashinterview na de finish. "Bovendien was ik even de bordjes kwijt en wist ik niet precies waar we waren. Het was daarvoor nogal hectisch. Ze reden elkaar bijna onderuit."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
13 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
16 uur geleden