Merlier sprint naar winst in wielerkoers Scheldeprijs
SCHOTEN (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de Scheldeprijs gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step hield zijn landgenoot Jasper Philipsen van zijn derde overwinning af in de koers die ook wordt gezien als het officieuze wereldkampioenschap voor sprinters. De Nederlander Dylan Groenewegen werd derde.
Voor de 31-jarige Merlier was het al zijn zevende overwinning van het seizoen.
Van de sprinters met ambitie voor de winst in Schoten verdween de Belg Gerben Thijssen na een val al kort na de start in Terneuzen uit koers. Ongeveer halverwege ontstond een kopgroep van vijf renners met de Nederlander Stijn Appel, een renner van Beat Cycling.
Voorsprong
Richting de laatste lus in en rond Schoten bleven alleen de Belgen Baptiste Planckaert en Liam Slock vooraan over. Bij de voorlaatste finishpassage was de voorsprong nog twintig seconden, een marge die door de sprintersploegen gecontroleerd werd. Merlier moest nog even van fiets wisselen. Slock was 8 kilometer voor de finish de laatste renner van de kopgroep die werd ingelopen.
In de sprint raakte Philipsen, die de Scheldeprijs won in 2021 en 2023, enigszins ingesloten. Merlier kon nog voor de finish beide armen in de lucht steken om zijn overmacht te onderstrepen. De Nederlander Cees Bol werd vierde.
Merlier was de sprint van ver begonnen. "Ik wilde niet 'geflikt' raken zoals laatst in De Panne", vertelde hij in het flashinterview na de finish. "Bovendien was ik even de bordjes kwijt en wist ik niet precies waar we waren. Het was daarvoor nogal hectisch. Ze reden elkaar bijna onderuit."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
17 uur geleden