Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merlier sprint naar winst in wielerkoers Scheldeprijs

Merlier sprint naar winst in wielerkoers Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de Scheldeprijs gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step hield zijn landgenoot Jasper Philipsen van zijn derde overwinning af in de koers die ook wordt gezien als het officieuze wereldkampioenschap voor sprinters. De Nederlander Dylan Groenewegen werd derde.

Voor de 31-jarige Merlier was het al zijn zevende overwinning van het seizoen.

Van de sprinters met ambitie voor de winst in Schoten verdween de Belg Gerben Thijssen na een val al kort na de start in Terneuzen uit koers. Ongeveer halverwege ontstond een kopgroep van vijf renners met de Nederlander Stijn Appel, een renner van Beat Cycling.

Voorsprong

Richting de laatste lus in en rond Schoten bleven alleen de Belgen Baptiste Planckaert en Liam Slock vooraan over. Bij de voorlaatste finishpassage was de voorsprong nog twintig seconden, een marge die door de sprintersploegen gecontroleerd werd. Merlier moest nog even van fiets wisselen. Slock was 8 kilometer voor de finish de laatste renner van de kopgroep die werd ingelopen.

In de sprint raakte Philipsen, die de Scheldeprijs won in 2021 en 2023, enigszins ingesloten. Merlier kon nog voor de finish beide armen in de lucht steken om zijn overmacht te onderstrepen. De Nederlander Cees Bol werd vierde.

Merlier was de sprint van ver begonnen. "Ik wilde niet 'geflikt' raken zoals laatst in De Panne", vertelde hij in het flashinterview na de finish. "Bovendien was ik even de bordjes kwijt en wist ik niet precies waar we waren. Het was daarvoor nogal hectisch. Ze reden elkaar bijna onderuit."

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

2 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

15 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

15 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

22 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden