Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merlier klopt Philipsen en Kooij in Ronde van België

Merlier klopt Philipsen en Kooij in Ronde van België

KNOKKE-HEIST (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de tweede etappe van de Ronde van België gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step was na 184,2 kilometer tussen Merelbeke en Knokke-Heist de beste in de massasprint. Hij bleef zijn landgenoot Jasper Philipsen en Olav Kooij van Visma - Lease a Bike voor.

Merlier kwam in de sprint van achteren met meer snelheid langs het treintje met renners van Philipsen en behield vervolgens de leiding. Philipsen kwam er niet meer langs in de oplopende finishstraat de Wandelaar in Knokke-Heist. Mike Teunissen was de tweede Nederlander op de zesde plaats.

Voor Merlier is het de elfde zege op de weg. Hij won eerder onder meer de Scheldeprijs en drie etappes in de Ronde van Italië. Ook was hij eerder deze maand de beste in een gravelwedstrijd.

Geen hoge snelheid

Merlier koos er bewust voor om iets verder weg te zitten in de laatste bocht. "Ik voelde daarna dat het een goed moment was om aan te zetten, omdat er door de tegenwind geen hoge snelheid was. Ik heb deze etappe al heel vaak gereden, maar dit is mijn eerste ritzege in de Ronde van België. Die kan ik weer afvinken."

De leiderstrui blijft om de schouders van de Noor Søren Wærenskjold, die woensdag de openingstijdrit won. De Ronde van België duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Bijna driekwart Nederlandse olympiërs naar openingsceremonie

MILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.

3 minuten geleden
Beune wil niet te veel bezig zijn met goud op 3000 meter

MILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."

57 minuten geleden
Chef de mission Verheijen niet bevreesd voor ICE-protest Milaan

MILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.

1 uur geleden
NOC*NSF 'alert' na uitbraak norovirus bij Finse ijshockeysters

MILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.

3 uur geleden
Zilver Lavreysen op keirin, eindigt EK baanwielrennen zonder goud

KONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.

4 uur geleden
Hockeysters verslaan China met 3-0 in Pro League

GUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.

4 uur geleden
Hockeyers verslaan Spanje na achterstand in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.

5 uur geleden