Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merlier klopt Philipsen en Kooij in Ronde van België

Merlier klopt Philipsen en Kooij in Ronde van België

KNOKKE-HEIST (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de tweede etappe van de Ronde van België gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step was na 184,2 kilometer tussen Merelbeke en Knokke-Heist de beste in de massasprint. Hij bleef zijn landgenoot Jasper Philipsen en Olav Kooij van Visma - Lease a Bike voor.

Merlier kwam in de sprint van achteren met meer snelheid langs het treintje met renners van Philipsen en behield vervolgens de leiding. Philipsen kwam er niet meer langs in de oplopende finishstraat de Wandelaar in Knokke-Heist. Mike Teunissen was de tweede Nederlander op de zesde plaats.

Voor Merlier is het de elfde zege op de weg. Hij won eerder onder meer de Scheldeprijs en drie etappes in de Ronde van Italië. Ook was hij eerder deze maand de beste in een gravelwedstrijd.

Geen hoge snelheid

Merlier koos er bewust voor om iets verder weg te zitten in de laatste bocht. "Ik voelde daarna dat het een goed moment was om aan te zetten, omdat er door de tegenwind geen hoge snelheid was. Ik heb deze etappe al heel vaak gereden, maar dit is mijn eerste ritzege in de Ronde van België. Die kan ik weer afvinken."

De leiderstrui blijft om de schouders van de Noor Søren Wærenskjold, die woensdag de openingstijdrit won. De Ronde van België duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Conijn dacht even aan goud maar is blij met zilver op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Merel Conijn is "heel blij" met haar zilveren medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige schaatsster moest op de 5000 meter het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. "Ik heb heel even gedacht aan goud, maar ik denk dat ik hier heel blij mee mag zijn", zei ze tegen de NOS.

32 minuten geleden
Verstappen hekelt nieuwe reglementen voor Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.

1 uur geleden
Conijn zorgt op 5000 meter voor derde zilver op Spelen van Milaan

MILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.

1 uur geleden
Van de Zandschulp ten koste van Tsitsipas naar kwartfinale Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.

2 uur geleden
Kamer stemt in met nieuwe belasting op vermogensrendement

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.

4 uur geleden
Voorlopige hechtenis tophonkballer Schoop zestig dagen verlengd

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.

5 uur geleden
Snowboarder De Blois strandt op Spelen in achtste finales

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.

5 uur geleden