Merlier klopt Philipsen en Kooij in Ronde van België
KNOKKE-HEIST (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de tweede etappe van de Ronde van België gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step was na 184,2 kilometer tussen Merelbeke en Knokke-Heist de beste in de massasprint. Hij bleef zijn landgenoot Jasper Philipsen en Olav Kooij van Visma - Lease a Bike voor.
Merlier kwam in de sprint van achteren met meer snelheid langs het treintje met renners van Philipsen en behield vervolgens de leiding. Philipsen kwam er niet meer langs in de oplopende finishstraat de Wandelaar in Knokke-Heist. Mike Teunissen was de tweede Nederlander op de zesde plaats.
Voor Merlier is het de elfde zege op de weg. Hij won eerder onder meer de Scheldeprijs en drie etappes in de Ronde van Italië. Ook was hij eerder deze maand de beste in een gravelwedstrijd.
Geen hoge snelheid
Merlier koos er bewust voor om iets verder weg te zitten in de laatste bocht. "Ik voelde daarna dat het een goed moment was om aan te zetten, omdat er door de tegenwind geen hoge snelheid was. Ik heb deze etappe al heel vaak gereden, maar dit is mijn eerste ritzege in de Ronde van België. Die kan ik weer afvinken."
De leiderstrui blijft om de schouders van de Noor Søren Wærenskjold, die woensdag de openingstijdrit won. De Ronde van België duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
1 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
6 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
21 uur geleden