Merlier blijft in laatste rit Ronde van Polen De Kleijn net voor
KRAKAU (ANP) - De Belgische renner Tim Merlier heeft de zevende en laatste etappe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De renner van Soudal Quick-Step, die ook al de eerste rit had gewonnen, was in Krakau de beste in een massasprint. Hij bleef de Nederlander Arvid de Kleijn (Tudor) net voor. De eindzege ging naar de Sloveen Matej Mohoric, die de Portugees João Almeida een seconde voorbleef in het algemeen klassement.
"We waren gemotiveerd om er hier een hattrick van overwinningen van te maken en ik ben trots dat ik het heb kunnen afmaken. Het was opnieuw een zenuwslopende finale, maar het team was geweldig en hield me vooraan en altijd in een goede positie", zei Merlier (30).
"Bert Van Lerberghe deed een sterke lead-out, en hoewel ik van ver moest komen, kon ik de snelheid tot aan de streep vasthouden. Ik ben nog steeds niet in mijn beste vorm, dus om hier twee overwinningen te behalen tegen enkele sterke sprinters geeft me veel vertrouwen voor mijn volgende races." Achter Merlier en De Kleijn eindigde Fernando Gaviria als derde.
Wereldtitel
Het peloton werd ruim 7 kilometer voor de finish opgeschrikt door een valpartij. Ook de Pool Michal Kwiatkowski was daarbij betrokken.
Vorig jaar werd de Ronde van Polen gewonnen door de Brit Ethan Hayter.
Zondag wordt in Glasgow gestreden om de wereldtitel op de weg.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
7 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
7 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
8 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
10 uur geleden