Merlier blijft in laatste rit Ronde van Polen De Kleijn net voor
KRAKAU (ANP) - De Belgische renner Tim Merlier heeft de zevende en laatste etappe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De renner van Soudal Quick-Step, die ook al de eerste rit had gewonnen, was in Krakau de beste in een massasprint. Hij bleef de Nederlander Arvid de Kleijn (Tudor) net voor. De eindzege ging naar de Sloveen Matej Mohoric, die de Portugees João Almeida een seconde voorbleef in het algemeen klassement.
"We waren gemotiveerd om er hier een hattrick van overwinningen van te maken en ik ben trots dat ik het heb kunnen afmaken. Het was opnieuw een zenuwslopende finale, maar het team was geweldig en hield me vooraan en altijd in een goede positie", zei Merlier (30).
"Bert Van Lerberghe deed een sterke lead-out, en hoewel ik van ver moest komen, kon ik de snelheid tot aan de streep vasthouden. Ik ben nog steeds niet in mijn beste vorm, dus om hier twee overwinningen te behalen tegen enkele sterke sprinters geeft me veel vertrouwen voor mijn volgende races." Achter Merlier en De Kleijn eindigde Fernando Gaviria als derde.
Wereldtitel
Het peloton werd ruim 7 kilometer voor de finish opgeschrikt door een valpartij. Ook de Pool Michal Kwiatkowski was daarbij betrokken.
Vorig jaar werd de Ronde van Polen gewonnen door de Brit Ethan Hayter.
Zondag wordt in Glasgow gestreden om de wereldtitel op de weg.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
8 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
1 dag geleden