Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel wint VN-vluchtelingenprijs voor 'wir schaffen das'-beleid

Merkel wint VN-vluchtelingenprijs voor 'wir schaffen das'-beleid

GENÈVE (ANP) - De voormalige Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft de Nansen-prijs gewonnen voor het beschermen van vluchtelingen. De vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties (UNHCR) maakte dinsdag bekend dat ze de prijs ontvangt voor haar beleid tijdens de Syrië-crisis.

In 2015 en 2016 ving Duitsland meer dan 1,2 miljoen vluchtelingen op die Syrië ontvlucht waren vanwege de oorlog. Merkel deed destijds de beroemde uitspraak "wir schaffen das", waarmee ze aangaf dat Duitsland al deze mensen kon helpen en zou opvangen. Dat zorgde ook voor kritiek en spanningen binnen haar land en partij, maar Merkel heeft aangegeven geen spijt te hebben van haar vluchtelingenbeleid.

De UNHCR prijst Merkels vastberadenheid om de asielzoekers te helpen en op te komen voor mensenrechten. De jury vindt dat ze politieke moed en "echt leiderschap" heeft getoond. Merkel zou bovendien de drijvende kracht zijn geweest achter programma's om het onderwijs voor vluchtelingen en hun integratie in de samenleving te verbeteren.

De Nansen Vluchtelingen Award is vernoemd naar de Noorse poolreiziger Fridtjof Nansen, die in 1922 de Nobelprijs voor de Vrede won. De prijs wordt elk jaar uitgereikt aan een persoon, groep of organisatie. Op 10 oktober kan Merkel de prijs in ontvangst nemen tijdens een ceremonie in Genève.

Meer uit Buitenland

Prominent lid van Conservatieven uit partij gezet om overloopplan

LONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.

20 minuten geleden
Hamas bereid tot machtsoverdracht aan overgangsbestuur

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.

1 uur geleden
Deel EU-parlement wil uitstel stemming deal VS om Groenland

BRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.

2 uur geleden
Deense premier dankt bondgenoten voor militaire steun Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.

2 uur geleden
Nog niet alle stembureaus Oeganda open, volgens oppositie expres

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.

2 uur geleden
'Grote zorgen' Rusland over Europese troepen in Groenland

BRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.

2 uur geleden
Internetblokkade Iran gaat zevende dag in

TEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.

3 uur geleden