Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Merkel wil strengere maatregelen tegen coronavirus'

'Merkel wil strengere maatregelen tegen coronavirus'

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel wil strengere maatregelen instellen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het maximale aantal bezoekers van bijeenkomsten buiten moet terug naar vijftig en binnen wordt het maximum gesteld op 25, meldt persbureau DPA op basis van bronnen.

Het is nog niet duidelijk of deze maatregel moet gelden voor heel Duitsland of alleen voor regio's met veel besmettingen. In die gebieden moet de alcoholverkoop aan banden worden gelegd, meldt het persbureau. Hoe die maatregel er precies gaat uitzien, is nog niet bekend. Mensen die zich niet aan de hygiëneregels houden in horecazaken, kunnen een boete van 50 euro krijgen.

Merkel overlegt dinsdag met de premiers van de zestien Duitse deelstaten over de aanpak van het coronavirus. Niet in alle regio's is een grote stijging van het aantal coronagevallen. Daarom heeft Duitsland een regionale aanpak, met strengere maatregelen in zwaar getroffen gebieden.

Meer uit Buitenland

Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

24 minuten geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

59 minuten geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

1 uur geleden
Kallas verwacht binnen 24 uur akkoord miljarden EU voor Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.

2 uur geleden
President Mexico: strengere controle na schietpartij Teotihuacán

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.

3 uur geleden
Zelensky meldt dat Droezjba-pijpleiding is gerepareerd

KYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.

3 uur geleden
Pakistan roept op tot verlenging bestand tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.

4 uur geleden