'Merkel wil strengere maatregelen tegen coronavirus'
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel wil strengere maatregelen instellen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het maximale aantal bezoekers van bijeenkomsten buiten moet terug naar vijftig en binnen wordt het maximum gesteld op 25, meldt persbureau DPA op basis van bronnen.
Het is nog niet duidelijk of deze maatregel moet gelden voor heel Duitsland of alleen voor regio's met veel besmettingen. In die gebieden moet de alcoholverkoop aan banden worden gelegd, meldt het persbureau. Hoe die maatregel er precies gaat uitzien, is nog niet bekend. Mensen die zich niet aan de hygiëneregels houden in horecazaken, kunnen een boete van 50 euro krijgen.
Merkel overlegt dinsdag met de premiers van de zestien Duitse deelstaten over de aanpak van het coronavirus. Niet in alle regio's is een grote stijging van het aantal coronagevallen. Daarom heeft Duitsland een regionale aanpak, met strengere maatregelen in zwaar getroffen gebieden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
4 uur geleden