Merkel wil meer Europese samenwerking tegen corona
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft opgeroepen tot een nauwere samenwerking binnen de EU in verband met de coronapandemie. Ze deed dat donderdag in een regeringsverklaring met het oog op het komende voorzitterschap van de EU van Duitsland.
"Geen land kan deze crisis geïsoleerd en alleen doorstaan", zei ze. "Nog nooit waren solidariteit en samenhang in Europa zo belangrijk als vandaag. De pandemie heeft blootgelegd hoe fragiel het Europese project nog is. De eerste reflexen, ook de onze, waren eerder nationaal en niet Europees."
Merkel kondigde aan dat Duitsland tijdens het voorzitterschap volop gaat inzetten op een Europese klimaatwet. In de buitenlandpolitiek van de EU wil Merkel Afrika als zwaartepunt omdat de staten daar te lijden hebben onder de coronacrisis. Een ander zwaartepunt worden wat haar betreft de betrekkingen met China.
Duitsland is de tweede helft van het jaar voorzitter van de EU. Vrijdag is er een EU-top over het herstelplan en een Europees hulpfonds voor na de coronacrisis.
Meer uit Buitenland
ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
31 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
1 uur geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
12 uur geleden