Merkel wil lockdown voortzetten in april
BERLIJN (ANP/RTR) - Het is nog te vroeg om de maatregelen tegen het coronavirus in Duitsland te versoepelen, vindt bondskanselier Angela Merkel. Bij vorig overleg met de leiders van de deelstaten werd de lockdown verlengd tot 28 maart, met versoepelingen in het vooruitzicht als het aantal besmettingen zou dalen. Maandagmiddag volgt nieuw beraad, waarbij Merkels inzet is de maatregelen te verlengen tot een nader te bepalen datum in april, melden Duitse media.
Minister Jens Spahn van Volksgezondheid zei vrijdag dat de vaccinatiecampagne de derde besmettingsgolf niet kan voorkomen. In een document ter voorbereiding op het overleg van maandag staat dat de hoge infectiegraad wordt versneld door virusvarianten.
Volgens cijfers van het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM, zijn gemiddeld meer dan honderd mensen per 100.000 besmet. Afgesproken is dat boven die drempel een noodrem op versoepelingen in werking treedt, om te voorkomen dat de ziekenhuizen in de problemen komen. Dat zou betekenen dat sommige winkels hun deuren moeten sluiten.
Strengere voorschriften
Vanwege de zorgwekkende cijfers wordt overwogen iedereen die het land binnenkomt te verplichten in quarantaine te gaan en een coronatest te laten afnemen. Het gaat dan bijvoorbeeld om mensen die terugkeren uit vakantieoorden als Mallorca, dat in Duitsland niet langer te boek staat als risicogebied. Er was eerder al kritiek op het besluit dergelijke vakantiereizen weer toe te laten, terwijl de kans bestaat dat daardoor risicovolle virusmutaties het land binnenkomen.
Verder liggen strengere voorschriften voor bedrijven op tafel. Ondernemingen die werknemers niet de mogelijkheid geven thuis te werken, zouden hun personeel wekelijks twee coronasneltesten moeten leveren.
Veel Duitsers staan te springen om herstel van hun vrijheden en de deelstaten liggen doorgaans meer op die koers dan de centrale overheid in Berlijn. Het vorige overleg tussen Merkel en de deelstaatpremiers duurde veel langer dan gepland vanwege onenigheid over de voorwaarden voor versoepeling.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/DPA) - Rusland heeft de mensenrechten van oppositieleider Aleksej Navalny geschonden toen hij in 2021 werd gevangengenomen, zo oordeelt het hoogste Europese mensenrechtenhof. Volgens het hof werd de inmiddels overleden Navalny onderworpen aan een "onmenselijke behandeling" en was zijn gevangenneming onwettig.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft een 60-jarige lerares neergestoken in een middelbare school in het Franse Sanary-sur-Mer, aan de Middellandse Zee ten oosten van Marseille. De toestand van de docente is kritiek, melden de autoriteiten. Volgens de zender BFMTV is de leerling 14 jaar.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Peter Mandelson, de voormalige Britse ambassadeur voor de VS, stapt uit de Britse senaat. Dat meldt de BBC. De partijprominent stapte maandag al uit de Labour-fractie, nadat in de recentste vrijgave van de Epstein-files opnieuw aanwijzingen zaten die hem in opspraak brachten.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Russische luchtaanvallen op energievoorzieningen in Oekraïne ontgaan de Verenigde Staten niet, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zullen dit onderkennen als een aanval op onschuldige burgers", zei Rutte op bezoek bij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Die gaat de Amerikaanse president Trump erop wijzen dat Rusland de met Trump afgesproken aanvalspauze heeft geschonden.
3 uur geleden