 
                    Merkel wil Duitsland nog zeker tot eind februari op slot houden
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - De Duitse bondskanselier Merkel wil haar land zeker tot eind februari grotendeels op slot houden in de strijd tegen corona. In tegenstelling tot sommige deelstaten vindt ze het geen goed plan nu al scholen te openen, melden Duitse media.
Als versoepelingen van de coronamaatregelen mogelijk worden, is het wel de bedoeling dat de basisscholen meteen opengaan, zei Merkel tegen christendemocratische partijgenoten. Ook kinderopvang, kappers en winkels komen dan als eerste aan de beurt.
De Duitse regeringsleider en de leiders van de deelstaten, die veel eigen macht hebben, houden woensdag weer topberaad over de coronacrisis. Ze buigen zich dan over de vraag of de lockdown, die 16 december inging en komend weekend afloopt, moet worden verlengd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft sinds augustus 23 keer de omstreden Novator 9M729-kruisraket ingezet in de oorlog in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha volgens persbureau Reuters. Het is de eerste keer dat wordt gezien dat de raket is ingezet. De raket zou zijn gebruikt nog geen week nadat Donald Trump en zijn Russische collega-president Vladimir Poetin in Alaska bijeen waren om te spreken over de toekomst van Oekraïne.
25 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een dertigtal advocaten heeft een klacht ingediend tegen de Franse minister van Justitie Gérald Darmanin wegens belangenverstrengeling, na zijn bezoek aan Nicolas Sarkozy in de gevangenis La Santé. Dat melden Franse media. Volgens de advocaten bedreigt het bezoek van Darmanin aan de voormalig president de gerechtelijke onafhankelijkheid.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten annuleerden de geplande top tussen president Donald Trump en Vladimir Poetin nadat Rusland een memo had gestuurd aan Washington waarin werd vastgehouden aan harde eisen voor de beëindiging van de oorlog met Oekraïne. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen.
1 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Het dodental door de zware overstromingen in centraal Vietnam is gestegen naar dertien. Elf mensen worden nog vermist.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen "krachtig hun belangen verdedigen", zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth tegen zijn Chinese ambtgenoot Dong Jun tijdens een bijeenkomst in Kuala Lumpur. Hegseth benadrukte daarbij het belang van het handhaven van een machtsevenwicht in de regio.
1 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR) - Zeker 19 mensen zijn omgekomen als gevolg van orkaan Melissa in Jamaica. Hiermee komt het totale bevestigde aantal doden door de storm op 44.
1 uur geledenKINGSTON (ANP/BLOOMBERG) - Nieuwe satellietbeelden, die geanalyseerd zijn door persbureau Bloomberg, tonen dat minstens 40 procent van de gebouwen en wegen in de zwaarst getroffen gebieden op Jamaica ernstig beschadigd zijn door orkaan Melissa.
3 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            