Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel wijst extra belasting vermogenden om coronacrisis af

Merkel wijst extra belasting vermogenden om coronacrisis af

BERLIJN (ANP/DPA) - Bondskanselier Merkel vindt dat er geen extra belastingen mogen komen voor vermogenden om de coronauitgaven te helpen betalen. "We willen geen extra heffingen op eigendom, maar het belangrijkste is dat we (economische) groei creëren", zei Merkel woensdag. Volgens haar genereert groei extra inkomsten en dat is de kernstrategie van de regering. Ze zei ook dat die niet op sociale uitkeringen gaat bezuinigen.

De kosten van de door de regering-Merkel gekozen manier om het gevreesde coronavirus te bestrijden zijn gigantisch. Het land is woensdag weer in een strenge lockdown geplaatst die tot zeker 10 januari duurt. De kerstperiode is bijvoorbeeld voor veel ondernemingen zoals de detailhandel de belangrijkste tijd van het jaar. In Duitsland wordt er dan normaal ruim 100 miljard euro omgezet. De regering laat ondernemingen sluiten en keert dan geld uit om verlies te dekken, maar waarnemers vrezen dat veel bedrijven niet meer in staat zijn volgend jaar te heropenen.

Duitsland maakt veel 'coronakosten' door meer werkloosheid, het aangaan van leningen, de aanschaf en distributie van vaccins, het wegvallen van economische activiteiten en allerlei steunprogramma's. Nog voor de huidige lockdown schatten Duitse media al dat het land 1500 miljard euro kwijt zal zijn aan dit coronabeleid. De Deutsche Bank vreesde eerder dit jaar dat het land voor de coronauitgaven de grootste rekening ooit gepresenteerd krijgt van mogelijk 1900 miljard. Het zou duurder kunnen worden dan wat de samenvoeging van de DDR bij de rest van Duitsland heeft gekost.

Meer uit Buitenland

Maduro en vrouw pleiten onschuldig in nieuwe martel-aanklachten

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De door de VS gevangen genomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw zeggen onschuldig te zijn aan het samenspannen om Amerikaanse gevangenen te martelen. Deze nieuwe aanklacht werd recent toegevoegd aan een lopende strafzaak tegen Maduro.

24 minuten geleden
Houthi's vallen hoofdkwartier regering Jemen aan

ADEN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben een raketaanval uitgevoerd op het presidentiële Al-Maashiq-paleis in Aden, dat dient als hoofdkwartier van de internationaal erkende overheid van Jemen. Volgens persbureau AFP zouden hierbij zeker vier doden zijn gevallen.

1 uur geleden
WSJ: nieuwe Witte Huis-woordvoerder gezakt voor advocaat-examen

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis, Katie Zacharia, is volgens The Wall Street Journal nooit geslaagd voor het zogenoemde bar-examen in de VS. Toen president Donald Trump Zacharia aankondigde, noemde hij haar een advocaat. Sindsdien is twijfel ontstaan over of ze wel de juiste diploma's heeft.

2 uur geleden
Trump: executie in VS wordt toch niet live uitgezonden

WASHINGTON (ANP) - De omstreden executie van Nidal Malik Hasan op 3 december wordt niet live uitgezonden. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De publieke executie werd vorige week door defensieminister Pete Hegseth aangekondigd. Dat leidde tot veel internationale kritiek. Trump zegt dat hij denkt dat het livestreamen een sterk afschrikmiddel zou zijn, maar "veel goede mensen zouden hem liever niet zien sterven".

2 uur geleden
Zweeds parlement stemt tegen Andersson als nieuwe premier

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Het Zweedse parlement heeft niet ingestemd met de benoeming van de partijleider van de sociaaldemocraten, Magdalena Andersson, tot premier. Haar linkse blok won de verkiezingen vorige maand, maar het is nog niet gelukt om een coalitie te vormen.

3 uur geleden
Dodental door overstromingen Istanbul loopt op

ISTANBUL (ANP/DPA) - Het dodental door de overstromingen in Istanbul is opgelopen tot drie. Reddingswerkers zijn nog op zoek naar vier vermisten.

3 uur geleden
Tientallen kinderen omgekomen bij instorting Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Tientallen scholieren zijn in Pakistan om het leven gekomen door het instorten van een schooldak. De autoriteiten maken melding van 35 doden en meer dan 50 gewonden.

5 uur geleden