Merkel wijst extra belasting vermogenden om coronacrisis af
BERLIJN (ANP/DPA) - Bondskanselier Merkel vindt dat er geen extra belastingen mogen komen voor vermogenden om de coronauitgaven te helpen betalen. "We willen geen extra heffingen op eigendom, maar het belangrijkste is dat we (economische) groei creëren", zei Merkel woensdag. Volgens haar genereert groei extra inkomsten en dat is de kernstrategie van de regering. Ze zei ook dat die niet op sociale uitkeringen gaat bezuinigen.
De kosten van de door de regering-Merkel gekozen manier om het gevreesde coronavirus te bestrijden zijn gigantisch. Het land is woensdag weer in een strenge lockdown geplaatst die tot zeker 10 januari duurt. De kerstperiode is bijvoorbeeld voor veel ondernemingen zoals de detailhandel de belangrijkste tijd van het jaar. In Duitsland wordt er dan normaal ruim 100 miljard euro omgezet. De regering laat ondernemingen sluiten en keert dan geld uit om verlies te dekken, maar waarnemers vrezen dat veel bedrijven niet meer in staat zijn volgend jaar te heropenen.
Duitsland maakt veel 'coronakosten' door meer werkloosheid, het aangaan van leningen, de aanschaf en distributie van vaccins, het wegvallen van economische activiteiten en allerlei steunprogramma's. Nog voor de huidige lockdown schatten Duitse media al dat het land 1500 miljard euro kwijt zal zijn aan dit coronabeleid. De Deutsche Bank vreesde eerder dit jaar dat het land voor de coronauitgaven de grootste rekening ooit gepresenteerd krijgt van mogelijk 1900 miljard. Het zou duurder kunnen worden dan wat de samenvoeging van de DDR bij de rest van Duitsland heeft gekost.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen die Venezuela eind juni hebben getroffen, hebben 6301 doden geëist. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Er wordt in het puin nog steeds naar lichamen gezocht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de hele Straat van Hormuz is ontdaan van mijnen. Volgens hem heeft de Amerikaanse marine de belangrijke zeestraat volledig onder controle.
2 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse parlement heeft een wet aangenomen die een einde moet maken aan de decennialange strijd met de Koerdische Arbeiderspartij (PKK). Die wetgeving moet veel voormalige leden van de separatistische groep beschermen tegen vervolging, zodat ze weer kunnen worden opgenomen in de Turkse samenleving.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid Colombia meer hulp te bieden bij de reddingswerkzaamheden na de zware aardbeving. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat de Europese satellietdienst Copernicus al wordt ingezet om te helpen.
4 uur geledenPEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental bij de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 111, zei president Abelardo de la Espriella in een toespraak. Volgens hem raakten 87 mensen gewond en zijn 61 gebouwen ingestort.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten beleefden in juli hun heetste maand sinds het begin van de metingen, zegt het meteorologische instituut NOAA. De gemiddelde temperatuur was die maand 76,9 graden Fahrenheit, zo'n 24,9 graden Celsius.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - De Colombiaanse regering heeft de noodtoestand uitgeroepen na de zware aardbeving die het westen van het land heeft getroffen. Door de beving, met een kracht van 7.4, zijn veel gebouwen ingestort en zijn zeker tientallen mensen om het leven gekomen.
5 uur geleden