Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel wijst extra belasting vermogenden om coronacrisis af

Merkel wijst extra belasting vermogenden om coronacrisis af

BERLIJN (ANP/DPA) - Bondskanselier Merkel vindt dat er geen extra belastingen mogen komen voor vermogenden om de coronauitgaven te helpen betalen. "We willen geen extra heffingen op eigendom, maar het belangrijkste is dat we (economische) groei creëren", zei Merkel woensdag. Volgens haar genereert groei extra inkomsten en dat is de kernstrategie van de regering. Ze zei ook dat die niet op sociale uitkeringen gaat bezuinigen.

De kosten van de door de regering-Merkel gekozen manier om het gevreesde coronavirus te bestrijden zijn gigantisch. Het land is woensdag weer in een strenge lockdown geplaatst die tot zeker 10 januari duurt. De kerstperiode is bijvoorbeeld voor veel ondernemingen zoals de detailhandel de belangrijkste tijd van het jaar. In Duitsland wordt er dan normaal ruim 100 miljard euro omgezet. De regering laat ondernemingen sluiten en keert dan geld uit om verlies te dekken, maar waarnemers vrezen dat veel bedrijven niet meer in staat zijn volgend jaar te heropenen.

Duitsland maakt veel 'coronakosten' door meer werkloosheid, het aangaan van leningen, de aanschaf en distributie van vaccins, het wegvallen van economische activiteiten en allerlei steunprogramma's. Nog voor de huidige lockdown schatten Duitse media al dat het land 1500 miljard euro kwijt zal zijn aan dit coronabeleid. De Deutsche Bank vreesde eerder dit jaar dat het land voor de coronauitgaven de grootste rekening ooit gepresenteerd krijgt van mogelijk 1900 miljard. Het zou duurder kunnen worden dan wat de samenvoeging van de DDR bij de rest van Duitsland heeft gekost.

Meer uit Buitenland

Duitse politie: Adelaarsnest waarschijnlijk verloren door brand

BERCHTESGADEN (ANP) - Het voormalige theehuis van Adolf Hitler, het Adelaarsnest, is waarschijnlijk niet te redden, zegt een politiewoordvoerder tegen Bild. Het pand in het zuiden van Duitsland kwam vrijdagavond volledig in brand te staan en de brandweer is nog steeds ter plaatse om de vlammen te bestrijden.

1 uur geleden
Franse stad Orléans komt met avondklok voor kinderen tot 15 jaar

ORLÉANS (ANP/AFP/BELGA) - De burgemeester van de Franse stad Orléans heeft een avondklok aangekondigd voor kinderen onder de 15 jaar. Zij moeten de komende twee nachten verplicht thuis blijven. De maatregel valt samen met het congres van de radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) en tegendemonstraties.

1 uur geleden
Oekraïne meldt stabiele verbinding met Starlink

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense defensieminister Jevheni Chmara zegt dat de verbinding met Starlink "stabiel" is. Oekraïne maakte deze maand melding van beperkingen bij het gebruik van het satellietinternetnetwerk.

1 uur geleden
Tienduizenden huishoudens zonder stroom na tyfoon Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door tyfoon Champi in Taiwan is opgelopen naar vijfhonderd. Eerder was al bekend dat één persoon om het leven is gekomen. Zo'n 56.000 huishoudens zitten zonder stroom.

4 uur geleden
Proef ebolavaccin van start in Congo

KINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.

5 uur geleden
Rechter seponeert strafzaak Milei over cryptoschandaal

BUENOS AIRES (AFP/RTR) - Een rechter heeft vrijdag de strafzaak tegen de Argentijnse president Javier Milei en zijn zus Karina Milei niet-ontvankelijk verklaard. Ze werden beschuldigd van fraude rond een cryptomunt. Volgens de rechtbank is er geen bewijs voor.

5 uur geleden
Kenia meldt tweede dode door ebola

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.

13 uur geleden