Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel waarschuwt tegen antisemitisme bij pro-Palestijnse marsen

Merkel waarschuwt tegen antisemitisme bij pro-Palestijnse marsen

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft zaterdag gewaarschuwd tegen iedere uiting van antisemitisme of racistisch gedrag tijdens pro-Palestijnse demonstraties die voor dit weekend gepland staan in Duitsland.

"Zij die zich op straat haatdragend uiten tegenover Joden, zij die aanzetten tot rassenhaat, plaatsen zichzelf buiten de wet", verklaarde Merkel in haar wekelijkse podcast. "Zulke daden moeten zwaar bestraft worden."

De Duitse politie arresteerde vorige week zaterdag ongeveer zestig mensen, nadat tijdens een pro-Palestijnse bijeenkomst in Berlijn geweld werd gepleegd. Ongeveer honderd agenten raakten gewond.

Vlaggen verbrand

Tijdens sommige marsen op verschillende plekken in Duitsland werden daarnaast antisemitische kreten geroepen. Ook werden Israëlische vlaggen verbrand en de toegang tot een synagoge werd met stenen bekogeld. Merkel noemt de gebeurtenissen "onacceptabel".

De bondskanselier benadrukt dat de Duitse grondwet vrijheid van expressie en vreedzame vereniging garandeert, maar dat er geen ruimte is voor "aanvallen op mensen met een andere geloofsovertuiging, geweld of racisme".

Zaterdagavond vindt in Berlijn opnieuw een demonstratie plaats, waar volgens de Duitse krant Die Welt naar verwachting zo'n 2000 mensen op af zullen komen.

Meer uit Buitenland

Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

45 minuten geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

2 uur geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

2 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

4 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

5 uur geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

5 uur geleden