Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel waarschuwt tegen antisemitisme bij pro-Palestijnse marsen

Merkel waarschuwt tegen antisemitisme bij pro-Palestijnse marsen

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft zaterdag gewaarschuwd tegen iedere uiting van antisemitisme of racistisch gedrag tijdens pro-Palestijnse demonstraties die voor dit weekend gepland staan in Duitsland.

"Zij die zich op straat haatdragend uiten tegenover Joden, zij die aanzetten tot rassenhaat, plaatsen zichzelf buiten de wet", verklaarde Merkel in haar wekelijkse podcast. "Zulke daden moeten zwaar bestraft worden."

De Duitse politie arresteerde vorige week zaterdag ongeveer zestig mensen, nadat tijdens een pro-Palestijnse bijeenkomst in Berlijn geweld werd gepleegd. Ongeveer honderd agenten raakten gewond.

Vlaggen verbrand

Tijdens sommige marsen op verschillende plekken in Duitsland werden daarnaast antisemitische kreten geroepen. Ook werden Israëlische vlaggen verbrand en de toegang tot een synagoge werd met stenen bekogeld. Merkel noemt de gebeurtenissen "onacceptabel".

De bondskanselier benadrukt dat de Duitse grondwet vrijheid van expressie en vreedzame vereniging garandeert, maar dat er geen ruimte is voor "aanvallen op mensen met een andere geloofsovertuiging, geweld of racisme".

Zaterdagavond vindt in Berlijn opnieuw een demonstratie plaats, waar volgens de Duitse krant Die Welt naar verwachting zo'n 2000 mensen op af zullen komen.

Meer uit Buitenland

Belgische minister blijft hopen op huren cellen in Estland

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Anneleen Van Bossuyt (N-VA, Asiel en Migratie) heeft de moed nog niet opgegeven dat België in Estland cellen kan huren voor het opsluiten van veroordeelde mensen zonder papieren. De huidige regering in Estland is niet van plan daar concrete afspraken over te maken, zei de Estse minister van Justitie Liisa Pakosta donderdag. Van Bossuyt richt haar hoop op een nieuwe regering. Begin volgend jaar zijn er verkiezingen in Estland.

12 minuten geleden
Venezolaanse amnestiewet geldt niet voor ernstige misdrijven

CARACAS (ANP/AFP) - De nieuwe amnestiewet die de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez vrijdag voorstelde, zal niet gelden voor mensen die bepaalde misdrijven hebben gepleegd, blijkt uit de tekst van het wetsvoorstel waar persbureau AFP donderdag over schrijft. Het gaat onder andere om "ernstige schendingen van mensenrechten, oorlogsmisdaden, moord, corruptie en drugshandel". De aangekondigde wet zou gratie mogelijk maken voor honderden politieke gevangenen in het land.

14 minuten geleden
Vance arriveert in Milaan voor Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in Milaan aangekomen voor de Olympische Winterspelen. Hij is een van de eerste staatsgasten die in de Italiaanse stad arriveert.

24 minuten geleden
Duitsland heeft sinds coronapandemie 3 miljard maskers weggegooid

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft ongeveer de helft van de gezichtsmaskers die waren ingekocht tijdens de coronacrisis verbrand. Er zijn zo'n 3 miljard maskers de oven in verdwenen, heeft het ministerie van Volksgezondheid gezegd op vragen van een onderzoekscommissie van het parlement.

31 minuten geleden
Ambassadeur VS in Polen praat niet meer met parlementsvoorzitter

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Polen wil niets meer te maken hebben met de parlementsvoorzitter in het land, nadat die kritiek had geuit op Donald Trump. De voorzitter had onder meer gezegd dat de Amerikaanse president de Nobelprijs voor de Vrede "niet verdient".

33 minuten geleden
Zelensky noemt gesprekken met Rusland 'niet makkelijk'

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.

4 uur geleden
Zes jaar gevangenisstraf voor dodelijke aanvaring op Noordzee

LONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.

4 uur geleden