Merkel waarschuwt tegen antisemitisme bij pro-Palestijnse marsen
BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft zaterdag gewaarschuwd tegen iedere uiting van antisemitisme of racistisch gedrag tijdens pro-Palestijnse demonstraties die voor dit weekend gepland staan in Duitsland.
"Zij die zich op straat haatdragend uiten tegenover Joden, zij die aanzetten tot rassenhaat, plaatsen zichzelf buiten de wet", verklaarde Merkel in haar wekelijkse podcast. "Zulke daden moeten zwaar bestraft worden."
De Duitse politie arresteerde vorige week zaterdag ongeveer zestig mensen, nadat tijdens een pro-Palestijnse bijeenkomst in Berlijn geweld werd gepleegd. Ongeveer honderd agenten raakten gewond.
Vlaggen verbrand
Tijdens sommige marsen op verschillende plekken in Duitsland werden daarnaast antisemitische kreten geroepen. Ook werden Israëlische vlaggen verbrand en de toegang tot een synagoge werd met stenen bekogeld. Merkel noemt de gebeurtenissen "onacceptabel".
De bondskanselier benadrukt dat de Duitse grondwet vrijheid van expressie en vreedzame vereniging garandeert, maar dat er geen ruimte is voor "aanvallen op mensen met een andere geloofsovertuiging, geweld of racisme".
Zaterdagavond vindt in Berlijn opnieuw een demonstratie plaats, waar volgens de Duitse krant Die Welt naar verwachting zo'n 2000 mensen op af zullen komen.
Meer uit Buitenland
CAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
3 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
9 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
9 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.
11 uur geleden