Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel waarschuwt tegen antisemitisme bij pro-Palestijnse marsen

Merkel waarschuwt tegen antisemitisme bij pro-Palestijnse marsen

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft zaterdag gewaarschuwd tegen iedere uiting van antisemitisme of racistisch gedrag tijdens pro-Palestijnse demonstraties die voor dit weekend gepland staan in Duitsland.

"Zij die zich op straat haatdragend uiten tegenover Joden, zij die aanzetten tot rassenhaat, plaatsen zichzelf buiten de wet", verklaarde Merkel in haar wekelijkse podcast. "Zulke daden moeten zwaar bestraft worden."

De Duitse politie arresteerde vorige week zaterdag ongeveer zestig mensen, nadat tijdens een pro-Palestijnse bijeenkomst in Berlijn geweld werd gepleegd. Ongeveer honderd agenten raakten gewond.

Vlaggen verbrand

Tijdens sommige marsen op verschillende plekken in Duitsland werden daarnaast antisemitische kreten geroepen. Ook werden Israëlische vlaggen verbrand en de toegang tot een synagoge werd met stenen bekogeld. Merkel noemt de gebeurtenissen "onacceptabel".

De bondskanselier benadrukt dat de Duitse grondwet vrijheid van expressie en vreedzame vereniging garandeert, maar dat er geen ruimte is voor "aanvallen op mensen met een andere geloofsovertuiging, geweld of racisme".

Zaterdagavond vindt in Berlijn opnieuw een demonstratie plaats, waar volgens de Duitse krant Die Welt naar verwachting zo'n 2000 mensen op af zullen komen.

Meer uit Buitenland

Pro-Iraanse milities Irak melden doden na aanval VS en Israël

RAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.

6 minuten geleden
Europese Commissie evacueert 303 EU-burgers uit Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.

23 minuten geleden
Israël: nucleaire installatie in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.

27 minuten geleden
Defensieminister Israël dreigt Libanees grondgebied in te nemen

TEL ‌AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.

49 minuten geleden
VN-organisatie: tot ongeveer 3,2 miljoen Iraniërs op de vlucht

GENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.

57 minuten geleden
Zelensky: Witte Huis liet dronedeal met Oekraïne lopen

KYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.

1 uur geleden
Levenslang voor moslimextremisten om bloedbad bij concert Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.

1 uur geleden