Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel voor eerste keer naar Auschwitz

Merkel voor eerste keer naar Auschwitz

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel brengt op 6 december voor het eerst een bezoek aan het voormalige nazi-concentratiekamp Auschwitz-Birkenau in Polen. Ze gaat op uitnodiging van de Stichting Auschwitz-Birkenau, die tien jaar geleden werd opgericht. Dat is de aanleiding voor het bezoek.

Merkel zal tijdens haar bezoek aan het kamp een toespraak geven en een krans leggen. De Poolse premier Mateusz Morawiecki is daarbij aanwezig. Duitsland maakte donderdag ook bekend dat het 60 miljoen euro schenkt aan de Stichting Auschwitz-Birkenau.

Het concentratiekamp staat symbool voor de Holocaust. In het kamp, dat in januari 1945 werd bevrijd, stierven naar schatting een miljoen mensen, met name joden. In totaal kwamen tijdens de oorlog circa 6 miljoen joden om.

Meer uit Buitenland

FT: Trump wil dat Oekraïne stopt met aanvallen op raffinaderijen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Oekraïense ambtsgenoot Volodymyr Zelensky zondag gevraagd aanvallen te staken op Russische raffinaderijen. Dat schrijft zakenkrant Financial Times (FT), die informatie van bronnen kreeg over het telefoongesprek. Trump zou bezorgd zijn over de brandstofprijzen.

29 minuten geleden
Kremlin wijt overwinning AfD aan gebrek goedkoop Russisch gas

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.

52 minuten geleden
Media willen weer toegang tot Witte Huis en stappen naar rechter

WASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.

1 uur geleden
Gewonden doordat tanker in Straat van Hormuz wordt geraakt

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - Twee bemanningsleden zijn maandag gewond geraakt doordat een tanker die door de Straat van Hormuz voer werd aangevallen, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO.

1 uur geleden
Criminele organisaties opgerold bij internationale operatie

BRUSSEL (ANP) - Bij een grote internationale operatie zijn tientallen criminele organisaties opgerold en zijn ruim 490 mensen gearresteerd, meldt de Belgische Federale Politie maandag. Tijdens de operatie zijn ook ruim 156,9 ton drugs, 201 wapens en 3131 stuks munitie en explosieven in beslag genomen. Ook grote hoeveelheden geld en sieraden werden geconfisqueerd, naast honderden wilde dieren en vee.

1 uur geleden
Drie arrestaties om een van de negen gevonden vrouwen Zuid-Afrika

JOHANNESBURG (ANP) - Drie personen in Zuid-Afrika zijn gearresteerd in verband met de moord op een vrouw in Johannesburg, meldt de BBC. Het gaat om een man en twee vrouwen. De drie verdachten moeten deze maandag voor de rechter verschijnen.

2 uur geleden
AfD na verlies CDU bij verkiezingen: Merz dit jaar nog weg

SCHWERIN (ANP/AFP) - De lijsttrekker van Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren stelt dat bondskanselier Friedrich Merz tegen het einde van het jaar niet meer aan de macht is. Zijn uitspraak volgt na een historisch verlies voor Merz' partij.

3 uur geleden