Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel voor eerste keer naar Auschwitz

Merkel voor eerste keer naar Auschwitz

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel brengt op 6 december voor het eerst een bezoek aan het voormalige nazi-concentratiekamp Auschwitz-Birkenau in Polen. Ze gaat op uitnodiging van de Stichting Auschwitz-Birkenau, die tien jaar geleden werd opgericht. Dat is de aanleiding voor het bezoek.

Merkel zal tijdens haar bezoek aan het kamp een toespraak geven en een krans leggen. De Poolse premier Mateusz Morawiecki is daarbij aanwezig. Duitsland maakte donderdag ook bekend dat het 60 miljoen euro schenkt aan de Stichting Auschwitz-Birkenau.

Het concentratiekamp staat symbool voor de Holocaust. In het kamp, dat in januari 1945 werd bevrijd, stierven naar schatting een miljoen mensen, met name joden. In totaal kwamen tijdens de oorlog circa 6 miljoen joden om.

Meer uit Buitenland

Christa Pike blijft buiten bewustzijn na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.

2 uur geleden
Argentinië verkoopt paspoorten voor 350.000 dollar

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.

4 uur geleden
Amerikaanse landen roepen op tot vrije verkiezingen in Nicaragua

WASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.

4 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen bij ambassades VS en Australië in Brazilië

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.

6 uur geleden
Gouverneur wil maas in de wet dichten na misbruikzaak Cornell

NEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.

7 uur geleden
Frans onderwijsministerie telt 564 ongeregeldheden bij scholen

PARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.

11 uur geleden
Indiase piloot flydubai: ik kon al die mensen niet laten sterven

ABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

13 uur geleden