Merkel veroordeelt geweld in Stuttgart
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft de rellen in de stad Stuttgart van afgelopen weekeinde scherp veroordeeld. De gebeurtenissen waren "afschuwelijk" en kunnen met niets worden gerechtvaardigd. Ze waren gericht tegen de stad en haar bestuurders, aldus een regeringswoordvoerder.
Volgens de politie waren bij de rellen in de Zuid-Duitse stad tussen de vierhonderd en vijfhonderd mensen betrokken. Zeker 24 mensen zijn gearresteerd. Negentien agenten raakten gewond bij confrontaties met de relschoppers. Ook werden meerdere winkels vernield en deels geplunderd.
De onrust begon toen de politie zaterdagavond laat een 17-jarige jongen controleerde vanwege mogelijke betrokkenheid bij een drugsdelict. Bijna driehonderd mensen die in het centrum op stap waren, besloten vanwege de controle de agenten te belagen met flessen en stenen. Al snel kwamen daar nog meer mensen bij.
De regeringswoordvoerder bedankte ook de politie. De Duitse regering is zich terdege bewust van wat de politieagenten elke dag doen. Hij wenste namens de regering de gewonden een spoedig herstel toe.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
2 uur geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
6 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
10 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.
11 uur geleden