Merkel veroordeelt geweld in Stuttgart
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft de rellen in de stad Stuttgart van afgelopen weekeinde scherp veroordeeld. De gebeurtenissen waren "afschuwelijk" en kunnen met niets worden gerechtvaardigd. Ze waren gericht tegen de stad en haar bestuurders, aldus een regeringswoordvoerder.
Volgens de politie waren bij de rellen in de Zuid-Duitse stad tussen de vierhonderd en vijfhonderd mensen betrokken. Zeker 24 mensen zijn gearresteerd. Negentien agenten raakten gewond bij confrontaties met de relschoppers. Ook werden meerdere winkels vernield en deels geplunderd.
De onrust begon toen de politie zaterdagavond laat een 17-jarige jongen controleerde vanwege mogelijke betrokkenheid bij een drugsdelict. Bijna driehonderd mensen die in het centrum op stap waren, besloten vanwege de controle de agenten te belagen met flessen en stenen. Al snel kwamen daar nog meer mensen bij.
De regeringswoordvoerder bedankte ook de politie. De Duitse regering is zich terdege bewust van wat de politieagenten elke dag doen. Hij wenste namens de regering de gewonden een spoedig herstel toe.
Meer uit Buitenland
KRAKAU (ANP/RTR) - Door een schietpartij in het centrum van Krakau zijn zeker drie doden en tien gewonden gevallen, meldt de Poolse zender TVN24.
23 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Duizenden manschappen uit Syrië worden ingezet in Jemen en Saudi-Arabië om te helpen bij de strijd tegen de Houthi's. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau AFP.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP) - Reza Pahlavi, de zoon van de verdreven sjah van Iran, heeft zaterdag ondanks protesten een "Vrijheidsprijs" in ontvangst genomen in het Duitse Frankfurt. Hij werd door duizenden aanhangers toegejuicht, terwijl critici de feestelijkheden veroordeelden.
1 uur geledenCHRISTCHURCH (ANP/RTR/AFP) - De parlementsverkiezingen in Nieuw-Zeeland zijn uitgelopen op een nek-aan-nekrace. In voorlopige uitslagen hadden de conservatieve regeringspartij National Party en de linkse oppositiepartij Labour allebei ongeveer 29 procent van de kiezers achter zich. Het verschil bedroeg enkele duizenden stemmen.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - De Maleisische vorst Ibrahim heeft justitie in zijn land gewaarschuwd nadat een koninklijk pardon voor de veroordeelde oud-premier Najib Razak niet was uitgevoerd. Hij mocht de rest van zijn gevangenisstraf onder huisarrest uitzitten na het betalen van een boete, maar zijn vrijlating uit de gevangenis is daarna geblokkeerd.
3 uur geledenROME (ANP) - Privégegevens van de Italiaanse minister en vicepremier Antonio Tajani en van familieleden van de politicus zijn gedeeld op het darkweb. Dat maakt de politicus zelf bekend in een bericht op X.
4 uur geleden