Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel veroordeelt geweld in Stuttgart

Merkel veroordeelt geweld in Stuttgart

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft de rellen in de stad Stuttgart van afgelopen weekeinde scherp veroordeeld. De gebeurtenissen waren "afschuwelijk" en kunnen met niets worden gerechtvaardigd. Ze waren gericht tegen de stad en haar bestuurders, aldus een regeringswoordvoerder.

Volgens de politie waren bij de rellen in de Zuid-Duitse stad tussen de vierhonderd en vijfhonderd mensen betrokken. Zeker 24 mensen zijn gearresteerd. Negentien agenten raakten gewond bij confrontaties met de relschoppers. Ook werden meerdere winkels vernield en deels geplunderd.

De onrust begon toen de politie zaterdagavond laat een 17-jarige jongen controleerde vanwege mogelijke betrokkenheid bij een drugsdelict. Bijna driehonderd mensen die in het centrum op stap waren, besloten vanwege de controle de agenten te belagen met flessen en stenen. Al snel kwamen daar nog meer mensen bij.

De regeringswoordvoerder bedankte ook de politie. De Duitse regering is zich terdege bewust van wat de politieagenten elke dag doen. Hij wenste namens de regering de gewonden een spoedig herstel toe.

Meer uit Buitenland

Gewonden door schietpartij bij school in Turkije

TURGUTLU (ANP/AFP) - Acht personen zijn gewond geraakt bij een schietpartij bij een middelbare school in het westen van Turkije. De verdachte is aangehouden. Dat heeft een Turkse functionaris bekendgemaakt.

1 uur geleden
Erdogan pleit voor afschaffen vetorecht bij VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan vindt het tijd om het vetorecht in de VN-Veiligheidsraad af te schaffen. Nu kunnen de vijf permanente leden van de raad nog resoluties tegenhouden, maar volgens Erdogan past dat niet langer bij "de werkelijkheid van de huidige wereld".

1 uur geleden
G7-landen roepen Iran op Houthi's niet langer te bewapenen

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen hebben Iran opgeroepen om de Houthi's in Jemen niet langer van wapens te voorzien. Ook roept de G7 de Houthirebellen op om de aanvallen op doelen in Saudi-Arabië te staken.

4 uur geleden
Twee doden door noodweer in Japan

TOKIO (ANP/DPA/RTR) - Bij aardverschuivingen als gevolg van zware regenbuien veroorzaakt door de tyfoon Dujuan zijn in Japan twee mensen om het leven gekomen, meldt de Japanse omroep NHK. Vier anderen worden nog vermist. Bijna 50.000 huishoudens zitten zonder stroom.

4 uur geleden
Macron heeft 'lang en goed gesprek' met Trump over Oekraïne

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft aan verslaggevers laten weten dat hij een "zeer goed" en "zeer constructief" gesprek heeft gehad met de Amerikaanse president Donald Trump over Oekraïne. "We hebben uitgebreid gesproken over Oekraïne en Rusland, over de noodzaak om onze Oekraïense vrienden sneller en beter te helpen met raketafweersystemen", zei Macron.

4 uur geleden
Trump onverstaanbaar bij mediamoment door wegblijven tv-zenders

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump opende maandag een nieuwe landingsplek voor helikopters bij het Witte Huis, maar opmerkingen van de Amerikaanse president tijdens de openingsceremonie waren onverstaanbaar. Het mediamoment werd live uitgezonden op de website van het Witte Huis, maar de microfoon pikte het geluid van de president niet op, enkel de helikopter was te horen.

4 uur geleden
Medewerker kermisattractie Oktoberfest omgekomen bij ongeluk

MÜNCHEN (ANP/DPA) - In het Duitse München is maandagavond een 52-jarige medewerker van een kermisattractie van het Oktoberfest om het leven gekomen. De man werkte volgens de Süddeutsche Zeitung bij de Hangover, een vrijevaltoren van zo'n 85 meter hoog. De gebruikers van de kermisattractie waren volgens de politie niet in gevaar.

8 uur geleden