Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel veroordeelt geweld in Stuttgart

Merkel veroordeelt geweld in Stuttgart

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft de rellen in de stad Stuttgart van afgelopen weekeinde scherp veroordeeld. De gebeurtenissen waren "afschuwelijk" en kunnen met niets worden gerechtvaardigd. Ze waren gericht tegen de stad en haar bestuurders, aldus een regeringswoordvoerder.

Volgens de politie waren bij de rellen in de Zuid-Duitse stad tussen de vierhonderd en vijfhonderd mensen betrokken. Zeker 24 mensen zijn gearresteerd. Negentien agenten raakten gewond bij confrontaties met de relschoppers. Ook werden meerdere winkels vernield en deels geplunderd.

De onrust begon toen de politie zaterdagavond laat een 17-jarige jongen controleerde vanwege mogelijke betrokkenheid bij een drugsdelict. Bijna driehonderd mensen die in het centrum op stap waren, besloten vanwege de controle de agenten te belagen met flessen en stenen. Al snel kwamen daar nog meer mensen bij.

De regeringswoordvoerder bedankte ook de politie. De Duitse regering is zich terdege bewust van wat de politieagenten elke dag doen. Hij wenste namens de regering de gewonden een spoedig herstel toe.

Meer uit Buitenland

Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

1 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit op Syrië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.

2 uur geleden
Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

3 uur geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

3 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

4 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

5 uur geleden
Bezoek van paus aan Zuid-Amerika gaat door

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.

6 uur geleden