Merkel schond recht met bemoeienis verkiezing premier Thüringen
KARLSRUHE (ANP) - Angela Merkel heeft als Duitse bondskanselier het recht geschonden door zich in 2020 te bemoeien met de verkiezing van een premier in de deelstaat Thüringen, stelt het constitutioneel hof. De liberaal Thomas Kemmerich werd daar gekozen mede door de steun van de rechts-populistische Alternative für Deutschland (AfD).
De christendemocrate Merkel was van mening dat een deelstaatpremier niet zou mogen worden gekozen dankzij de AfD en noemde de gang van zaken publiekelijk "onvergeeflijk". Ze riep op de verkiezing ongedaan te maken of terug te draaien. Door de ophef over de verkiezing van Kemmerich trad hij destijds al na drie dagen af en bleef slechts een maand demissionair premier.
De AfD was naar de opperrechters gestapt om beklag te doen over Merkels uitlatingen. Het hoogste hof in Karlsruhe heeft de AfD woensdag in het gelijk gesteld. Merkel schond het wezenlijke rechtsbeginsel dat de politieke partijen in het land gelijke kansen moeten hebben.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
21 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
47 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
2 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
3 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
4 uur geleden