Merkel roept Duitsers op zich te laten vaccineren
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel roept alle Duitsers op zich te laten vaccineren tegen het coronavirus. In Duitsland start maandag een actieweek om het aantal inentingen te laten stijgen.
"Het was nooit makkelijker om je te laten vaccineren", aldus Merkel. "En het kon nooit zo snel als nu." Er komen vaccinatiecentra in brandweerkazernes, aan de rand van sportvelden, in gebedshuizen en in trams. Mensen kunnen zich zonder afspraak gratis laten inenten tegen het coronavirus.
"Bescherm jezelf en anderen. Laat je inenten", zei de bondskanselier. De meeste mensen die in Duitsland ziek worden van het virus zijn niet ingeënt.
In Duitsland zijn 50 miljoen van de 80 miljoen inwoners volledig gevaccineerd tegen het coronavirus. Het aantal nieuwe besmettingen stijgt de laatste weken weer, daarom hoopt Merkel dat meer mensen zich laten inenten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Bij een "enorme" Russische aanval met raketten en drones op Kyiv en de omliggende regio zijn zeker vier mensen om het leven gekomen en meer dan twaalf anderen gewond geraakt, meldden Oekraïense functionarissen.
27 minuten geledenPORTSMOUTH (ANP) - Een tanker heeft bij de Britse scheepvaartmonitor UKMTO gemeld dat hij geraakt is door drie projectielen tijdens het uitvaren van de Straat van Hormuz, een belangrijke doorgang voor het transport van olie, gas en meststoffen. De beschietingen gebeurden op ongeveer 30 kilometer ten oosten van de Omaanse stad Khasab, aldus de UKMTO.
42 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Voormalig bendelid Duane 'Keffe D' Davis is schuldig bevonden aan moord op de Amerikaanse hiphoplegende Tupac Shakur in 1996. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Tupac werd destijds volgens aanklagers "uit wraak" neergeschoten vanuit een voorbijrijdende witte Cadillac. Hij was 25 jaar oud en bevond zich op het hoogtepunt van zijn populariteit.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Volgens Palestijnse gezondheidsfunctionarissen zijn bij twee Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zeker vijf mensen om het leven gekomen. Beide aanvallen waren in Gaza-Stad. Het Israëlische leger stelde dat de twee aanvallen gericht waren op Hamas-strijders.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.
6 uur geleden