Merkel roept Duitsers op zich te laten vaccineren
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel roept alle Duitsers op zich te laten vaccineren tegen het coronavirus. In Duitsland start maandag een actieweek om het aantal inentingen te laten stijgen.
"Het was nooit makkelijker om je te laten vaccineren", aldus Merkel. "En het kon nooit zo snel als nu." Er komen vaccinatiecentra in brandweerkazernes, aan de rand van sportvelden, in gebedshuizen en in trams. Mensen kunnen zich zonder afspraak gratis laten inenten tegen het coronavirus.
"Bescherm jezelf en anderen. Laat je inenten", zei de bondskanselier. De meeste mensen die in Duitsland ziek worden van het virus zijn niet ingeënt.
In Duitsland zijn 50 miljoen van de 80 miljoen inwoners volledig gevaccineerd tegen het coronavirus. Het aantal nieuwe besmettingen stijgt de laatste weken weer, daarom hoopt Merkel dat meer mensen zich laten inenten.
Meer uit Buitenland
LAEM CHABANG (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip Abraham Lincoln is woensdagochtend na meer dan tweehonderd dagen op zee de Thaise haven van Laem Chabang binnengevaren. Het schip kreeg internationaal veel aandacht door berichten over zware omstandigheden voor de bemanning.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - De bekende Hongkongse activist Joshua Wong heeft woensdag schuld bekend aan samenspanning met buitenlandse mogendheden. Hierdoor riskeert de 29-jarige Wong vele jaren extra gevangenisstraf. Op het misdrijf staat een maximumstraf van levenslang.
2 uur geledenLIMA (ANP) - Peru heeft de diplomatieke betrekkingen met Iran verbroken. Het land beschuldigt Teheran ervan het conflict in het Midden-Oosten aan te wakkeren en de scheepvaart door de Straat van Hormuz te belemmeren.
2 uur geledenERBIL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een gecombineerde aanval met raketten en drones te hebben uitgevoerd op Amerikaanse faciliteiten in de provincie Erbil in het noorden van Irak. De aanval is een vergeldingsactie voor een Amerikaanse luchtaanval op een huwelijksfeest in Iran, waarbij vier doden vielen, onder wie een kind.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - In de Duitse stad Hamburg zijn bij een schietpartij zeker twee doden gevallen, zo meldt de Duitse krant Bild. Ook zouden meerdere mensen gewond zijn geraakt. Hulpdiensten kunnen het pand waar het incident plaatsvond nog niet betreden, omdat er mogelijk nog gewapende daders aanwezig zijn.
3 uur geledenBANJA LUKA (ANP) - Enkele duizenden Bosnische Serviërs hebben dinsdag een eerbetoon gebracht aan de voormalige legerleider en veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić, die vorige week overleed terwijl hij een levenslange gevangenisstraf uitzat voor onder meer genocide.
3 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Een Hondurese rechtbank heeft de aanklachten wegens fraude en witwassen tegen oud-president Juan Orlando Hernández ingetrokken. Negen maanden geleden werd Hernández gratie verleend door de Amerikaanse president Donald Trump. Hernández zat in een Amerikaanse gevangenis een lange straf uit voor drugshandel.
3 uur geleden