Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel prijst Duitse corona-app nogmaals aan

Merkel prijst Duitse corona-app nogmaals aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Bondskanselier Angela Merkel heeft alle Duitsers nogmaals opgeroepen de corona-app te downloaden. De app is "een belangrijk hulpmiddel als het erom gaat infectieketens te herkennen en te onderbreken", zei ze in een videoboodschap zaterdag. "Hoe meer mensen meedoen, hoe groter het nut." Volgens het Robert Koch Institut, de Duitse tegenhanger van het RIVM, is de app sinds dinsdag al 10,6 miljoen keer gedownload op smartphones.

Merkel wilde vooral benadrukken dat het met de bescherming van de persoonsgegevens in de app wel goed zit. Data kunnen worden versleuteld, gaan niet over plaatsen waar gebruikers precies zijn geweest en worden niet centraal opgeslagen. Gebruik van de app is volkomen vrijwillig, aldus de bondskanselier. "Er is geen beloning voor het gebruik ervan en ook geen nadeel als iemand beslist hem niet te gebruiken."

Met de app kunnen mensen nagaan of ze gedurende langere tijd binnen een straal van 2 meter zijn geweest met een besmet persoon. Als een gebruiker positief wordt getest op corona en dat aangeeft in de app, krijgen anderen die binnen een straal van 2 meter zijn geweest met de besmette persoon een bericht. Men kan zich dan op kosten van de verzekering laten testen op corona.

Merkel benadrukte tegelijkertijd dat de app geen wondermiddel is. "Het belangrijkste blijft nieuwe infecties te voorkomen." Ze riep mensen op afstand te bewaren, handen te wassen en mondkapjes te dragen.

Meer uit Buitenland

Aanval op hulpverleners bij reddingspoging journalist in Libanon

TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.

2 uur geleden
Trump noemt referendum in Virginia doorgestoken kaart

WASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.

2 uur geleden
Trump: Iran ziet op mijn verzoek af van executies van vrouwen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.

2 uur geleden
Iraanse toponderhandelaar eist einde blokkade door VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.

2 uur geleden
Griekse politici kunnen vervolgd worden in fraudezaak met EU-geld

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.

4 uur geleden
Trump: Iran werkt aan plan en overleg eind deze week mogelijk

NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.

6 uur geleden
Zelensky noemt voortgang EU-lening aan Oekraïne 'juiste signaal'

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".

6 uur geleden