Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel prijst Duitse corona-app nogmaals aan

Merkel prijst Duitse corona-app nogmaals aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Bondskanselier Angela Merkel heeft alle Duitsers nogmaals opgeroepen de corona-app te downloaden. De app is "een belangrijk hulpmiddel als het erom gaat infectieketens te herkennen en te onderbreken", zei ze in een videoboodschap zaterdag. "Hoe meer mensen meedoen, hoe groter het nut." Volgens het Robert Koch Institut, de Duitse tegenhanger van het RIVM, is de app sinds dinsdag al 10,6 miljoen keer gedownload op smartphones.

Merkel wilde vooral benadrukken dat het met de bescherming van de persoonsgegevens in de app wel goed zit. Data kunnen worden versleuteld, gaan niet over plaatsen waar gebruikers precies zijn geweest en worden niet centraal opgeslagen. Gebruik van de app is volkomen vrijwillig, aldus de bondskanselier. "Er is geen beloning voor het gebruik ervan en ook geen nadeel als iemand beslist hem niet te gebruiken."

Met de app kunnen mensen nagaan of ze gedurende langere tijd binnen een straal van 2 meter zijn geweest met een besmet persoon. Als een gebruiker positief wordt getest op corona en dat aangeeft in de app, krijgen anderen die binnen een straal van 2 meter zijn geweest met de besmette persoon een bericht. Men kan zich dan op kosten van de verzekering laten testen op corona.

Merkel benadrukte tegelijkertijd dat de app geen wondermiddel is. "Het belangrijkste blijft nieuwe infecties te voorkomen." Ze riep mensen op afstand te bewaren, handen te wassen en mondkapjes te dragen.

Meer uit Buitenland

Reuters: China heeft in het geheim Russische militairen getraind

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese strijdkrachten hebben eind vorig jaar in het geheim zo'n tweehonderd Russische militairen een training gegeven. Dat meldt persbureau Reuters, dat zich baseert op informatie van Europese inlichtingendiensten en de overeenkomst tussen Rusland en China. Sommige van die militairen zouden later betrokken zijn geweest bij de strijd in Oekraïne.

1 uur geleden
EU-erelintje uitgereikt aan Angela Merkel

STRAATSBURG (ANP) - De Duitse oud-bondskanselier Angela Merkel heeft in Straatsburg de Europese Orde van Verdienste in ontvangst genomen. Ze kreeg een staande ovatie in het Europees Parlement voordat ze het EU-erelintje kreeg opgespeld.

1 uur geleden
Thailand stopt met zestig dagen visumvrij reizen voor toeristen

BANGKOK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Thailand stopt met een maatregel die bedoeld was om meer toeristen te trekken. Het kabinet heeft besloten de regeling voor visumvrij reizen voor bezoeken van maximaal zestig dagen te schrappen. Dit besluit treft vakantiegangers uit Nederland en 92 andere landen.

2 uur geleden
Smotrich: Internationaal Strafhof wil me aanhouden

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich zegt te hebben vernomen dat het Internationaal Strafhof (ICC) verzoekt om zijn aanhouding. Het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde Middle East Eye meldde maandag op basis van anonieme bronnen dat het verzoek zou zijn gedaan om vermeende misdaden tegen de menselijkheid, gepleegd in de bezette Westelijke Jordaanoever.

2 uur geleden
Doden bij schietpartij ten zuiden van Caïro

ABNUB (ANP/AFP) - Bij een schietpartij in het Egyptische Abnub zijn zeker acht mensen omgekomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land dinsdag. Vijf anderen raakten gewond. Maandag opende een schutter daar vanuit een auto het vuur op ogenschijnlijk willekeurige voorbijgangers, waarna hij werd doodgeschoten door de politie. De dader zou psychiatrisch patiënt zijn. Staatskrant Al-Ahram schat het slachtoffertal hoger in, en noemt zeker tien doden en vijftien gewonden.

2 uur geleden
Flotilla: nog tien schepen onderweg naar Gaza, 41 onderschept

MARMARIS (ANP/AFP) - Nog tien schepen van de hulpvloot voor Gaza zijn onderweg naar het Palestijnse gebied, meldt organisator Global Sumud Flotilla. Die verklaart dat Israël de 41 andere schepen heeft tegengehouden.

3 uur geleden
Spaanse oud-premier Zapatero onderzocht om coronafraude

MADRID (ANP) - In Spanje is een onderzoek ingesteld naar oud-premier José Zapatero. De voormalige premier wordt verdacht in een witwaszaak rond de staatssteun die Spanje in coronatijd uittrok voor het redden van de luchtvaartmaatschappij Plus Ultra. Zapatero wordt lidmaatschap van een criminele organisatie verweten. Ook wordt hij verdacht van beïnvloeding en valsheid in geschrifte. Daarnaast wordt dinsdag onderzoek gedaan bij onder meer zijn kantoor en zijn dochters bedrijf.

3 uur geleden