Merkel ontvangt Greta Thunberg en andere activisten
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft donderdag bekende jonge klimaatactivisten ontvangen, onder wie de Zweedse Greta Thunberg (17). De jongeren vinden dat te weinig vooruitgang wordt geboekt in de strijd tegen klimaatverandering.
De jonge delegatie die Merkel (66) bezocht, bestond ook uit de Duitse activiste Luisa Neubauer en de Belgische Anuna De Wever en Adélaïde Charlier. Ze spraken in de Bondskanselarij ongeveer anderhalf uur met de Duitse leider.
Thunberg zei naderhand dat Merkel erg aardig was en een grote verantwoordelijkheid draagt. "We willen dat mensen meer doen, dat ze de moed tonen om hun comfortzones te verlaten, de toekomst prioriteit geven boven het heden en de moed tonen om aan langetermijndenken te doen", zei de activiste.
De jongeren hebben er geen geheim van gemaakt dat Europese regeringen in hun ogen met veel mooie woorden komen over de aanpak van klimaatverandering, maar in de praktijk te weinig ondernemen. Ze kwamen Merkel een open brief overhandigen waarin wereldleiders worden opgeroepen tot een pakket aan maatregelen. Die is 125.000 keer ondertekend.
Kloof
"De kloof tussen wat we moeten doen en wat we daadwerkelijk doen wordt met de minuut groter", schreven de activisten deze week in de krant The Guardian. "We hebben feitelijk weer twee cruciale jaren verloren door de passieve opstelling van de politiek."
Bij de kanselarij verzamelden zich voorafgaande aan het gesprek ook zo'n twintig activisten. Zij scandeerden "jullie beroven ons van onze toekomst".
Meer uit Buitenland
COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
3 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
5 uur geledenCOTONOU (ANP/AFP/RTR) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen. Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht. Volgens ministers is de poging tot staatsgreep mislukt.
6 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
7 uur geleden