
Merkel maakt zich 'ernstige zorgen' over discipline Duitse volk
FRANKFURT (ANP) - Bondskanselier Angela Merkel maakt zich "ernstige zorgen" over de discipline van de Duitse bevolking op het gebied van virusbestrijding nu het land de maatregelen versoepelt. Dat concludeert persbureau AFP op basis van een rondgang langs een aantal politici.
Merkel heeft maandagochtend via een telefoonconferentie haar christendemocratische partij CDU gewaarschuwd voor losbandigheid die kan ontstaan na het versoepelen van de coronamaatregelen.
In Duitsland mag vanaf maandag bijvoorbeeld een aantal winkels de deuren weer openen. Het gaat om kleinere winkels met een oppervlakte tot 800 vierkante meter. Bezoekers moeten zich wel aan afstandsregels kunnen houden. Grotere winkels en winkels in grote Duitse steden zullen later worden geopend.
Onder controle
Vrijdag liet de Duitse minister van Volksgezondheid, Jens Spahn, optekenen dat de pandemie in Duitsland "weer onder controle was". Merkel benadrukt echter dat als mensen zich niet houden aan de gemaakte afspraken, zoals 1,5 meter afstand houden en het dragen van mondmaskers, dat de situatie zomaar weer kan verslechteren.
Vorige week verlengde Merkel de lockdown in Duitsland tot en met 3 mei.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het verlagen van de defensie-uitgaven in de afgelopen dertig jaar "was een enorme fout die we nooit meer moeten maken", zei de Deense premier Mette Frederiksen in een debat in het Europees Parlement. Meer investeren in defensie is nodig en "het versterken van de Europese defensie-industrie is een absolute topprioriteit", zei Frederiksen in het parlement waar ze de prioriteiten van het Deense voorzitterschap van de Europese Unie toelichtte.
31 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne wil een internationaal onderzoek naar de vermeende Russische inzet van chemische wapens in Oekraïne. Het land heeft de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) in Den Haag gevraagd zich hierover te buigen.
32 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland is boos dat China een Duits gevechtsvliegtuig dat deelnam aan een missie in het Rode Zeegebied onder schot heeft gehouden. De Chinese ambassadeur moet tekst en uitleg komen geven.
43 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Een belangrijke onafhankelijke verkiezingswaarnemer in Rusland stopt. De organisatie Golos ('stem') maakte dat bekend nadat een kopstuk van de groep dit jaar een jarenlange celstraf had gekregen. "Helaas zegeviert gerechtigheid niet altijd. Er moet voor gevochten worden. En er is altijd het risico dat je verliest. Zo is het deze keer gelopen", staat in een verklaring.
56 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een beschadigd vrachtschip in de Rode Zee wordt nog voortdurend aangevallen en heeft alle voortstuwing verloren. Dat meldt het maritieme monitoringscentrum UKMTO, dat stelt dat het schip wordt omringd door kleine bootjes.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR) - Israël en Hamas gaan in Qatar door met indirecte onderhandelingen over een bestand in de Gazastrook. Het overleg in Doha heeft nog niet tot een doorbraak geleid, aldus een Palestijnse functionaris.
1 uur geledenTARRAGONA (ANP) - De bosbrand bij het Spaanse Tarragona, in de regio Catalonië, heeft zich verder uitgebreid. Een gebied van 2300 hectare is inmiddels getroffen, berichten El País en andere Spaanse media.
2 uur geleden