Merkel: lockdowns beginnen vruchten af te werpen
BERLIJN (ANP/DPA) - De vele inspanningen tegen het coronavirus en de lockdowns beginnen hun vruchten af te werpen, volgens de Duitse bondskanselier Angela Merkel. Het aantal nieuwe besmettingen daalt en het is dus de moeite waard, zo constateert ze. Maar Merkel noemde daarnaast het nog steeds hoge aantal sterfgevallen de keerzijde van de medaille. Bovendien vormen nieuwe varianten van het virus mogelijk een groot gevaar.
Merkel rechtvaardigt de vele beperkingen die worden opgelegd door te wijzen op de risico's van de nieuwe virusvarianten, die besmettelijker zijn. Dat gevaar kan nog worden bezworen als er snel gehandeld wordt, aldus de bondskanselier. De beperkingen dienen "om het virus nog dit jaar te kunnen beheersen en om het te overwinnen".
De coronamaatregelen zijn in Duitsland vooral een zaak van de deelstaten en er is kritiek op de gebruikte middelen. Donderdagavond overlegt Merkel met de 26 andere leiders van de EU-landen over een meer gezamenlijke aanpak, vooral om nieuwe virusvarianten en een derde golf te bedwingen.
Merkel zei dat ze ook wil voorkomen dat er weer grenssluitingen nodig zullen zijn. Het vrije verkeer van goederen is essentieel en dat moet overeind blijven door samenwerking binnen de EU. Ze sloot niet uit dat grenzen eventueel gesloten moeten worden, maar ze wil dat wel voorkomen. Ze zei ook dat Duitsland met buurlanden overlegt over coronatesten voor werknemers die de grens over moeten voor hun werk.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk mag niet "onverschillig" blijven over de zorgen van scholieren, wier protesten het land op zijn kop hebben gezet. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu gezegd in een televisietoespraak. Volgens hem komt de "woede van jongeren" niet uit de lucht vallen.
6 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Rusland zou volgens een medewerkster van de Deense inlichtingendienst PET defensiebedrijven die producten voor Oekraïne maken, proberen te saboteren. Volgens Josefine Christensen van de PET is dit een belangrijke escalatie.
49 minuten geledenNASHVILLE (ANP/RTR) - De advocaten van Christa Pike hebben toestemming gevraagd om onder meer de injectiespuiten te inspecteren die zijn gebruikt bij de mislukte executie van hun cliënt vorige week. Ze willen dat de gebruikte apparatuur bewaard wordt, zodat die kan worden gebruikt in een mogelijke nieuwe rechtszaak. De advocaten betogen namelijk dat de manier waarop de executie is voltrokken neerkomt op marteling.
56 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Een Israëlische rechtbank heeft een man veroordeeld tot zeven jaar cel voor de diefstal van geluidsapparatuur na de aanval door Hamas op het muziekfestival Nova, drie jaar geleden. Dat schrijft de nieuwssite Times of Israel. Enkele dagen na de aanslag, waarbij honderden doden vielen, kwam hij apparatuur halen die was achtergebleven. Deze had een waarde van ongeveer een half miljoen dollar (447.000 euro).
2 uur geledenNICE (ANP) - De Franse politie heeft in verscheidene delen van het land zes arrestaties verricht in verband met de diefstal van vier werken van de beroemde schilder Pierre-Auguste Renoir. Die werden een maand geleden gestolen uit het Renoir Museum in Cagnes-sur-Mer, vlak bij Nice.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de protesten en ongeregeldheden die sinds eind vorige maand vooral op en rond Franse scholen zijn geweest, zijn volgens binnenlandminister Laurent Nuñez 6629 aanhoudingen verricht. Bij uit de hand gelopen manifestaties zijn volgens de bewindsman 761 politiemensen gewond geraakt. Daarnaast raakten 215 scholieren en 89 medewerkers of leden van het onderwijzend personeel gewond.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - In Duitsland is een grote zoekactie opgezet na de waarneming van wat mogelijk een poema is. De politie zet in de buurt van München patrouillewagens, een helikopter en drones in om de roofkat te vinden.
3 uur geleden